COC w Sapporo: Ichinohe po raz drugi!

 • 2005-01-15 12:34
Drugie zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane w Kraju Kwitnącej Wiśni wygrał, podobnie jak wczoraj, zawodnik gospodarzy Tsuyoshi Ichonohe, który tym razem wyprzedził Austriaka Balthasara Schneidera oraz Norwega Andersa Bardala. Najlepszym z Polaków ponownie był Kamil Stoch plasując się na 19 miejscu. Punktowali także Paweł Urbański i Wojciech Topór...

Drugiego dnia zmagań zawodnicy przenieśli się na skocznię olimpijską "Okurayama" o punkcie konstrukcyjnym K-120. Konkurs Pucharu Kontynentalnego, podobnie jak wczoraj, rozgrywany był w ramach 33 Memoriału Olimpijskiego. Pogoda sprzyjała zawodnikom, był lekki mróz, a wiatr nie przekraczał 2 m/s.

Tsuyoshi Ichinohe tym razem lądował na 133 i 132 metrze i dość wyraźnie wyprzedził drugiego w klasyfikacji Austriaka Balthasara Schneidera (130,5 i 133,5 m), który oddał najdłuższy skok w drugiej serii. Na ostatnim stopniu podium stanął Norweg Anders Bardal (132 i 129,5 m).

Kolejne miejsce zajęli dobrze skaczący wczoraj Fin Jussi Hautamaeki (132 i 131 m), reprezentant gospodarzy Yukio Sakano (131,5 i 128,5 m) oraz kolejny Fin Kimmo Yliriesto (130,5 i 128 m).

Polacy spisali się nieco słabiej niż wczoraj. Ponownie najlepszym okazał się Kamil Stoch, który zajął dopiero 19 miejsce (127,5 i 109 m) i słaby drugi skok uniemożliwił mu zajęcie wyższej lokaty. Paweł Urbański wywalczył 21 miejsce (116 i 119,5 m) a pierwsze punkty Pucharu Kontynentalnego w swojej karierze zdobył Wojciech Topór plasując się na 25 miejscu (118,5 i 108,5 m). Poza finałem znalazł się tym razem Piotr Żyła, który zajął 33 miejsce (111 m).

O dużym pechu może mówić reprezentant Austrii, Mathias Hafele, któremu wczoraj niewiele zabrakło aby znaleźć się w finale a dzisiaj po swoim pierwszym skoku został zdyskwalifikowany. Kolejny punkt na swoim koncie zapisał 36-letni weteran skoków narciarskich, Japończyk Masahiko Harada, plasując się dzisiaj na 30 miejscu.

Już jutro kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w japońskim Sapporo. Pełne wyniki oraz relację z tego konkursu przedstawimy oczywiście w serwisie Skijumping.pl. Zapraszamy serdecznie!

Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz wyniki I serii konkursu »

Damian Pietrzak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4449) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Yumoto 123.5 i 115.5

  przecież ten Yumoto nie skoczył 155.5 tylko 115.5 przecież to by było nie logiczne ze przy tak długim skoku zajmuje dopiero 17 miejsce. Poprawcie to w końcu.

 • manxz bywalec
  Tsuyoshi

  Kurczę, ten Ichinohe jest niezły! W końcu trzecie miejsce w kwalifikacji generalnej pucharu to nie byle co! A nie ma o nim nic na waszej stronie! Może czas to zmienić???

 • anonim
  Stoch

  Kamil Stoch był 8

 • anonim

  Który był Stoch po 1 serii

 • anonim

  Bardzo obiecujące skoki naszych juniorów w obliczu mistrzostw świata juniorów.To cieszy.

 • anonim

  Ale zależy to niestety od Mirana Tepesa, czy puści Mateję w dobrych warunkach :(

 • Adi.P. początkujący
  Jakiś Yumoto skoczył w II serii

  155,5 m , co jest grane, przecież by sie zabił , poprawcie to!

 • anonim
  @Adi.P.

  Też na to liczę, dlatego napisałem prawdopodobnie :)

 • Adi.P. początkujący
  Na dzień dzisiejszy 8,

  zhyba ,że Mayeja zdobędzie łącznie 6 pkt w PŚ w najblizszych 3 konk. wtedy 9!

 • anonim
  Zakopane

  Prawdopodobnie ośmiu naszych będzie mogło wystąpić w Zakopanem (3 z kwoty startowej + 5 z "dzika kartą" przyznawaną organizatorom zawodów)

 • anonim

  No wlasnie. Ile bedziemy mieli miejsc w Zakopanem?

 • anonim

  Na zakopane bedzie wczym wybierać

 • anonim

  Podoba mi się polityka startowa Kuttina, mamy już 15 skoczków mających punkty PŚ lub COC, czyli trenerzy mają w czym wybierać przydzielając skoczków na zawody. Widać, że postawiono na młodych zawodników, to dobrze, na razie skaczą słabiutko, ale jeszcze w przyszłości (mam nadzieje, że w najbliższej) pokażą takim gwiazdorom jak Skupień czy Rutkowski. A może to, że rośnie im konkurencja wpłynie na nich mobilizująco?

 • Boy profesor

  Polacy słabiutko!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).