LPK Pań w Lake Placid: Hat-trick Strate w USA

• 2022-10-08 21:36

Abigail Strate przypieczętowała końcowy triumf na drugoligowym froncie w warunkach letnich. Medalistka olimpijska z Pekinu w sobotę wygrała finałowy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lake Placid (HS128), zachowując miano niepokonanej w tegorocznej edycji.

Sobotnia zmiana obiektu na większy nie zmieniła niczego w układzie skoczkiń na podium. Po raz trzeci w ten weekend wygrała Abigail Strate przed Natalie Eilers i Norą Midtsundstad. Triumfatorka, skacząca z krótszego najazdu, lądowała na 121. i 115. metrze i była najlepsza w obu rundach ocenianych. Eilers (120 i 119 metrów) straciła do swojej rodaczki 12,3 pkt. Trzecia, podobnie jak dwukrotnie w piątek, finiszowała Norweżka. Midtsundstad zapewniła sobie podium lotami na odległość 107,5 oraz 114 metrów.

Na czwartej pozycji uplasowała się wicemistrzyni świata juniorek - Taja Bodlaj ze Słowenii (109 oraz 113,5 metra). Piąte miejsce wywalczyła mistrzyni USA - Annika Belshaw (102,5 oraz 107 metrów), a szóste kolejna ze Skandynawek - Heidi Dyhre Traaserud (94 i 97 metrów).

Do rywalizacji na olimpijskim kompleksie w Stanach Zjednoczonych przystąpiło zaledwie trzynaście skoczkiń z pięciu krajów.

Abigail Strate zdominowała Letni Puchar Kontynentalny kobiet 2022. 21-latka z Calgary we wrześniu była niepokonana w Lillehammer, a w październiku w Lake Placid. Kanadyjka wygrała wszystkie konkursy, kończąc letni sezon z kompletem 500 punktów. Podium tegorocznej edycji uzupełniły Eilers (240 punktów) i Midtsundstad (224 punkty). Polki tego lata nie próbowały swoich sił na drugoligowym froncie.

Zobacz końcową klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań 2022 >>>

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4999) komentarze: (20)