Dużo pytań, mało odpowiedzi. Karl Geiger w poszukiwaniu formy

 • 2022-11-23 15:08

Scenariusz hybrydowej premiery sezonu w Wiśle przysporzył Karlowi Geigerowi powodów do zmartwień. Drugi skoczek minionej zimy w pierwszym z konkursów nie awansował do punktowanej "30", a następnego dnia finiszował dopiero 17. Jeden z liderów kadry Stefana Horngachera w ostatnim okresie szlifował formę na obiektach w ojczyźnie, dogłębnie analizując powody obniżenia lotów.

W sezonie olimpijskim reprezentant naszych zachodnich sąsiadów każdy występ kończył w punktowanej "30". Tym razem stracił na to szansę już na starcie. - Po inauguracji Pucharu Świata w Wiśle, która nie do końca poszła zgodnie z planem, ćwiczyliśmy w Oberstdorfie i Klingenthal. Pogoda sprzyjała w obu miejscach i udało nam się zrealizować bardzo dobre sesje treningowe - opowiada Karl Geiger, który zajmuje 25. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na jego koncie znajduje się 14 "oczek".

- Moim głównym zmartwieniem było dotarcie do sedna problemu. Co jest nie tak, jaka jest tego przyczyna, co z tego wynika, od czego zacząć? - zadawał sobie pytania Bawarczyk po rywalizacji w naszym kraju.

29-latek i jego trenerzy postanowili działać metodą prób i błędów. - Próbowaliśmy kilku rzeczy i myślę, że idzie to w dobrym kierunku. Nie odnaleźliśmy jeszcze klucza do rozwiązania zagadki, ale mam dobre przeczucia - dodaje mistrz świata w lotach narciarskich z 2020 roku w komunikacie prasowym opublikowanym na oficjalnym serwisie Niemieckiego Związku Narciarskiego.

Geiger to jeden z oficjalnych rekordzistów Rukatunturi (HS142). W 2019 roku uzyskał 147,5 metra. - Jestem podekscytowany na myśl o Ruce. Będzie ładnie, biało i naprawdę chłodno. Prawdziwa zima zaczyna się w Finlandii. Jestem zmotywowany, nie mogę się doczekać, by upewnić się, że poprawiam się z weekendu na weekend - kończy mieszkaniec Oberstdorfu.

W Ruce wystartuje sześciu Niemców. Oprócz Geigera będą to dobrze znani Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid i Andreas Wellinger.

Program PŚ w Ruce (HS142):

Piątek, 25.11.2022
12:00 - Odprawa techniczna
14:15 - Oficjalny trening
16:45 - Kwalifikacje

Sobota, 26.11.2022
7:45 - Seria próbna
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 27.11.2022
7:30 - Kwalifikacje
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

* wszystkie godziny według czasu polskiego

Oglądaj sporty zimowe (i nie tylko!) w kanałach Eurosportu >>>


Dominik Formela, źródło: deutscherskiverband.de
oglądalność: (3380) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj profesor
  @dervish

  Przed niedzielnym konkursem Kathol coś cienko się przyglądał sprzętowi, ale potem już się zaczął rozkręcać.

 • dervish profesor

  Zapowiadali, że muszą dokładniej przyjrzeć się sprzętowi. Ruka pokaże jak dokładnie to zrobili. :)

 • Seba Aka Krzychu profesor

  Geiger w Wiśle skakał słabiutko, choć w niedzielnym konkursie biorąc pod uwagę jak skakał przez cały weekend wypadł nawet nieźle. Myślę, że forma Karla powinna być coraz to wyższa, nie zdziwię się jak na MŚ będzie walczył o medale, to jest przecież jego specjalność.

 • Arturion weteran
  @Lataj

  To też. :-)

 • Lataj profesor
  @pogromca januszy

  Czyli mają zdobyć mniej punktów do PN od Japończyków? :D

 • pogromca januszy weteran
  Drodzy niemieccy skoczkowie

  Weźcie przykład z waszych piłkarzy na mundialu :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl