Manuel Fettner złotym medalistą 22. Uniwersjady na dużej skoczni w Innsbrucku, trzech Polaków w "10"!

  • 2005-01-19 17:27

Manuel Fettner, podobnie jak przed tygodniem na skoczni średniej w Seefeld, także i dziś nie dał szans rywalom i wywalczył złoty medal na 22. Zimowej Uniwersjadzie na dużym obiekcie w Innsbrucku (HS 130). Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się również reprezentanci gospodarzy - Florian Liegl i Martin Koch. Dobry występ zanotowali polscy skoczkowie, z których aż trzech znalazło się w czołowej "10" konkursu.

Już po pierwszej serii dzisiejszych zmagań trzy pierwsze lokaty zajmowali reprezentanci gospodarzy, którym po piętach deptał jedynie Niemiec - Michael Neumayer. W rundzie finałowej walka o złoto rozstrzygała się już więc jedynie między Fettnerem, Lieglem, Kochem, Schwarzenbergerem oraz reprezentantem Niemiec. Ostatecznie Manuel Fettner po skoku na 125,5m utrzymał prowadzenie, a Florian Liegl oddał najdłuższy skok zawodów (126,5m - tyle samo, co w pierwszej próbie), co dało mu srebro.

Walka o trzecie miejsce pomiędzy Martinem Kochem, a Michaelem Neumayerem była zacięta, jednak Niemiec mimo lepszych odległości nie zdołał wyprzedzić Kocha, który otrzymał znacznie wyższe noty od sędziów.

Za spory sukces można uznać również dzisiejszy występ Polaków. Aż trzech naszych skoczków uplasowało się w czołowej "10" konkursu. Najlepszym z reprezentantów Polski okazał się dość nieoczekiwanie Rafał Śliż, który skokami na 119,5 i 120,5m wywalczył siódmą lokatę. Tuż za nim uplasował sie Krystian Długopolski (118,5 i 120m), a na miejscu 9. sklasyfikowany został Marcin Bachleda (121 i 115,5m).

W finałowej serii dzisiejszych zawodów wystąpił także Tomisław Tajner, ostatecznie zajmując 19. lokatę (112,5 i 110,5m). O sporym pechu może mówić natomiast Grzegorz Sobczyk, którego skok na 108 metrów dał mu 31. miejsce, a więc tuż poza czołową "30", która awansowała do drugiej serii.

"Bardzo ciężko jest przewidzieć jakiekolwiek wyniki. Moi zawodnicy są w bardzo dobrej formie i każdy z nich może tu dziś zdobyć medal" - ostrożnie wypowiadał sie po wtorkowym treningu trener ekipy Austriaków, którzy zgarnęli dziś wszystkie medale.

Dla dzisiejszego triumfatora - Manuela Fettnera - jest to już trzeci medal podczas tegorocznej Uniwersjady. Młody Austriak w ciągu ostatniego tygodnia wywalczył dwa złote krążki indywidualnie oraz brąz w drużynie.

Rewelacja wczorajszego treningu - Piotr Chaadaev (Białoruś) został dziś zdyskwalifikowany, podobnie jak trzech innych zawodników.

 

Wyniki konkursu skoków w Innsbrucku, 19.01.2005
Lp.ZawodnikKrajOdl. 1Odl. 2Suma pkt.
1Manuel FETTNERAUT126125,5252,2
2Florian LIEGLAUT126,5126,5248,9
3Martin KOCHAUT125123243,9
4Michael NEUMEYERGER124125236,2
5Reinhard SCHWARZENBERGERAUT121,5119,5232,3
6Hyun-Ki KIMKOR122119,5232,2
7Rafał ŚLIŻPOL119,5120,5227
8Krystian DLUGOPOLSKIPOL118,5120225,3
9Marcin BACHLEDAPOL121115,5221,7
10Jan SCHMIDSUI116,5118,5218,5
11Radik ZHAPAROVKAZ118118216,8
12Stefan KAISERAUT115,5114207,6
13Assan TAHTAHUNOVKAZ116,5113,5204
14Heung-Chul CHOIKOR114,5113202
15Kfita UMEZAKIJPN114113,5201,5
16Maxim ANISHIMOVBLR120117199,1
17Zhang TIANCHN116,5111,5196,9
18Ivan KARAULOVKAZ116,5109195,9
19Tomislaw TAJNERPOL112,5110,5193,4
20Branko ISKRASLO116,5106,5192,9
21Chil-Ku KANGKOR117,5107,5192
22Anton KALINITCHENKORUS112109,5191,7
23Igor MEDVEDSLO114,5109189,3
24Christoph STRICKNERAUT115106,5189,2
25Lassi HUUSKONENFIN110110188
26Shunji IKEDAJPN110,5108185,3
27Tomas KYNCLCZE112107182,7
28Juha MIETTINENFIN113105,5181,3
29Yushihiko OSANAIJPN110,5104176,1
30Dmitri PUSENKOVRUS11198,5161,6
31Grzegorz SOBCZYKPOL10890,4
32Yuki KOIKEJPN107,587,5
33Pascal MEINHERZSUI107,586,5
34Peter KOSTIALSVK10582,5
35Vlastibor SEDLAKCZE10481,7
36Eugeni PLECHOVRUS104,581,6
37Yang LICHN10277,6
38Volodymyr BOSCHUKUKR103,576,8
39Guang YANGCHN101,572,7
40Nikolay KARPENKOKAZ101,570,7
41Alexander KOSENKORUS9869,4
42Heung-Gu HEUNKOR9358,4
43Jianxun WANGCHN93,558,3
44Dymitri AFANASENKOBLR9357,9
45Vitalyi PROKOPUICUKR89,551,6
46Chengbo LICHN89,550,1


Tadeusz Mieczyński, źródło: Universiade-Innsbruck
oglądalność: (7154) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim

    brawo Manuel:)....a tak swoją drogą to ma ładną buzie:)..oj będzie przystojny ten chłopak:)))

  • anonim
    marzenie

    jakby to tak było w puchrze świata

  • anonim
    biceps

    ile cm w obwodzie bicepsa ma florian liegl ??? :-)

  • anonim

    Mnie zastanawia z której belki skakali. Wtedy byłoby wiadome, czy jest sens wysyłąc nasze "orły" na PŚ.

  • Luk profesor
    -

    Na podium to by mógł być też Neumeyer... tylko on tak dziwacznie lata...

  • Luk profesor
    -

    Fettner to farciarz wygrał bo miał wyższe noty, a tak... to by wygrał FLORIAN LIEGL!

  • anonim
    Obsada jak zwykle na Universjadzie

    Z tym sukcesem to lekka przesada.
    Jako taki poziom pokazali Ci co skakałi ponad 120m .(pierwsza czwórka),
    Wyniki ponad 115m jeszcze przyzwoite(kolejna dziesiątka).
    Odległości poniżej 115m to juz słabizna albo jak kto woli poziom naszych juniorów młodszych.

  • Małysz początkujący

    Moge wiedziec jaka odleglosc uzyskal Chaadev

  • anonim

    Czy wie ktoś ile skoczył białoruski "mollinger" Piotr Czaadajew (normalnie do 2002(3?) był rosjaninem), zanim został zdyskwalifikowany?
    Zalatuje jakimś spiskiem..

  • fan początkujący
    uniwwersjada to szmelc nie ma się czym p.d....ać

    uniwwersjada to szmelc nie ma się czym p.d....ać

  • anonim

    Rutkowskiego niech zastąpi Murańka

  • anonim

    No to Kutin ma problem bo oprucz Małysza Rutkowskiego i Matei niema skoczka który by się wyróżniał by móc uzupełnić kadrę na mistrzostwa swiata . Myślęże musi wybrać z następujących skoczków Bachleda Stoch Długopolski. Potrzeba dwóch,bo możemy wystawić w sumie pięciu

  • anonim

    SKOCZYLI NA TYLE NA ILE ICH TERAZ STAĆ

  • anonim

    HEJ ! OGLADAJCIE NA CZECHACH W PROGRAMIE ĆT2 W SOBOTE I NIEDZIELE SKOKI W lIBERCU (KOMBINACJA NOR)

  • Piotr początkujący

    Mysle, ze pierwsza 5-tka to naprawde dobzi skoczkowie, przeca Michael N. skakal super w Kulm, to samo Koch, a Liegl to dobry skoczek ze samego nazwiska nie wspominajac o Schwarzenbergeru. Fetner wygral ostatnio w Seefeld. 7,8,9 pozycja wedlug naszych trenerow poprawny wystep !

  • anonim
    Gdzie Pjotr?

    Czy ktoś wie co się stało z tym rewelacyjnym Chaadaevem, który wczoraj startując w 3 treningach 2 wygrał a w jednym był 2?!

  • Adi.P. początkujący
    Brawa

    dla Rafała , ograł reszte kadrowiczów. Teraz czas na regularne starty na COC , no i w Zakopcu na P.Ś.

  • Andy początkujący

    Chłopaki zrobili co mogli. Takie są ich obecne możliwości. Słowa uznania dla Piotra Fijasa, pod którego opieką Śliż czyni duże postępy.

  • anonim
    Zachłanni

    Liegl, Koch, Schwanzerberger słabo skaczą w PŚ to musieli się dowartościować na Uniwersjadzie do tego jeszcze Neumeyer. Wstyd panowie!!!!!!

  • Boy profesor

    Liegl powinien wygrać a nie Fettner! Liegl miał w sumie o 1.5m dalej niż Fettner.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).