Wisła Ustronianka: Odchodzi prezes Piotr Chrapek

 • 2005-01-21 07:16

Kibice skoków narciarskich bardzo dobrze kojarzą nazwę Klubu Sportowego Wisła Ustronianka z Adamem Małyszem. Rodzimy klub mistrza świata ma wiele zasług w promocji skoków. To tu ćwiczą, pod okiem doświadczonych trenerów: Jana Szturca i Jana Kawuloka, rzesze młodych skoczków, a wśród nich utalentowani Paweł Słowiok i Tomasz Byrt - srebrny i złoty medalista z Ga - Pa (2004). Sekcja skoków narciarskich była wielką dumą ustępującego prezesa KS Wisła Ustronianka, Piotra Chrapka.

Przedstawiamy rozmowę z Piotrem Chrapkiem, która ukazała sie na łamach Dziennika Zachodniego.
Dlaczego rezygnuje pan z prezesury w rodzinnym klubie Adama Małysza?
Piotr Chrapek
: Z przyczyn osobistych. Zmiana pewnych warunków pracy oraz osobiste sprawy spowodowały, że już nie mam tyle czasu, by zajmować się klubem, jak przez ostatnie dwa lata. A dla tej pracy trzeba poświęcić sporo czasu, jeżeli ma być widoczny efekt.
Jak się pan czuł przez te dwa lata jako prezes klubu, w którym występuje najlepszy skoczek świata?
PC
: To było bardzo miłe i sympatyczne. Na pewno odcisnęło jakieś piętno. Pewne poglądy na sport zmieniły się przez zbliżenie się do sportu młodzieżowego, który w Polsce wygląda mizernie. Spotkałem ludzi, którzy robią wszystko, aby sport wrócił na normalne tory.
Ciężko być prezesem?
PC
: Obecnie tak. Nadal borykamy się z redukcjami dotacji finansowych na sport. To główny mankament. Jest młodzież, są obiekty, ale brakuje finansowej klamry, by dobrze przygotować się do zawodów.
Zrobił pan już bilans wszystkich sukcesów i porażek swojej kadencji?
PC
: Aż tak szczegółowego bilansu nie robiłem. Natomiast z kolegami z zarządu przyjęliśmy pewien schemat pracy. Powstał projekt rozbudowy skoczni w Wiśle Łabajowie, obiektu historycznego, bo drugiego po Wielkiej Krokwi. Mam nadzieję, że kolejny zarząd będzie kontynuował ten projekt i przywróci skocznię w Łabajowie do świetności.
Czego nie udało się zrobić?
PC:
Z punktu widzenia sportowego, kilku juniorów nie spełnia oczekiwań. Przykład? W mistrzostwach świata juniorów na czterech reprezentantów nie było ani jednego skoczka z Wisły. To porażka sportowa.
Wisła Ustronianka to nie tylko skoki, ale i piłkarze...
PC: Oni grają w A klasie. A na piłkę zawsze jest zapotrzebowanie. Dzięki współpracy z ośrodkiem Start w Wiśle, chyba jako pierwsi w Europie możemy grać mecze przy sztucznym oświetleniu. Marzenia sekcji piłkarskiej są zawsze niezmienne — awans do okręgówki. Potęgą piłkarską nigdy nie będziemy, ale okręgówka byłaby ukoronowaniem oczekiwań.
Zostanie pan w klubie?
PC: Na pewno przy klubie zostanę i będę pomagał. Tylko nie wiem, w jakiej formie. Byłem zawodnikiem tego klubu i sentyment pozostaje.


Barbara Niewiadomska, źródło: DZ
oglądalność: (6018) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  tu jest muj numer 663897619

 • anonim
  chce skakac

  Mam 21 lat chce skakac bo mam talent ale dawno nie skakałem bo trawiłem do ośrodka i nie nie dałem rady przebywac na trenigi.I che powrucic do tego sportu tu jest muj numer prosze sie skotaktowac bardzo mi zależy

 • anonim

  NO I DOBRZE

 • anonim

  Chrapek się się dochrapał i odszedł.

 • anonim

  Chrapek poszedl na chrapne

 • Boy profesor

  W sumie to nie za bardzo interesuje mnie ten artykuł. Nie znam tego gościa. A jak chce odejść to nie odejdzie, z pewnością znajdą się nowi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).