EYOF 2023: Niedzielny trening dla Embachera

  • 2023-01-22 10:40

Stephan Embacher z wynikiem 94 m oraz 92 m był najlepszy w niedzielnej sesji treningowej Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzięży Europy na skoczni w Planicy (HS102). Trzecie miejsce w pierwszym treningu zajął Tymoteusz Amilkiewicz (92 m), zaś czwarty w drugiej serii był Klemens Joniak (88,5 m).

W pierwszym treningu Stephan Embacher wylądował na 94 metrze. Tuż za nim uplasował się Juri Kesseli (93,5 m), zaś trzecie miejsce zajął Tymoteusz Amilkiewicz (92 m). Tuż za czołową trójką uplasowali się Jakob Steinberger (93 m), Luka Filip (97,5 m) i Johannes Poelz (91,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowany został Nik Heberle (89,5 m), ósmy był Felix Trunz (93,5 m), dziewiąty Julian Fussi (88 m), a pierwszą dziesiątkę zamknął Klemens Joniak (88 m).

Klemens Staszel z wynikiem 82,5 metra zajął dwudzieste czwarte miejsce. Z oddania skoku zrezygnował Wiktor Szozda.

Pierwszy trening rozegrano z 9., 8. i 7. belki.

W drugiej rundzie ponownie górą był Stephan Embacher, który tym razem doleciał do 92 metra. Na drugiej pozycji sklasyfikowany został Juri Kesseli (93,5 m), a na trzeciej - Luka Filip (98 m). Czwarte miejsce zajęli ex aequo Klemens Joniak (88,5 m) i Johannes Poelz (95,5 m).

Szósta pozycja przypadła Nikowi Heberle (96 m), siódmy był Jakob Steinberger (94,5 m), ósmy Tuomas Meis (89,5 m) wspólnie z Julianem Fussim (93,5 m), natomiast pierwszą dziesiątkę zamknął Felix Trunz (93,5 m).

Klemens Staszel z wynikiem 87,5 metra zajął szesnaste miejsce. W rundzie nie wzięli udziału Tymoteusz Amilkiewicz i Wiktor Szozda.

Drugi trening przeprowadzono z 9. i 7. platformy.

Początek poniedziałkowego konkursu indywidualnego chłopców zaplanowano na 12:30. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Wyniki I treningu EYOF w Planicy (HS102); 22.01.2023
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 43 EMBACHER Stephan 94.0 7 85.9 -1.4 66.4
2 40 KESSELI Juri 93.5 7 86.0 -2.5 64.3
3 42 AMILKIEWICZ Tymoteusz 92.0 7 86.1 -1.2 62.6
4 23 STEINBERGER Jakob 93.0 7 86.1 -3.8 62.0
5 9 FILIP Luka 97.5 8 86.2 -8.5 61.3
6 22 POELZ Johannes 91.5 7 85.7 -5.1 57.7
7 30 HEBERLE Nik 89.5 7 85.9 -2.3 56.5
8 1 TRUNZ Felix 93.5 9 86.8 -1.0 56.0
9 25 FUSSI Julian 88.0 7 86.0 -1.0 54.8
10 45 JONIAK Klemens 88.0 7 86.3 -1.7 54.1
11 12 FALETIC Enej 88.5 8 87.2 1.9 53.7
12 34 STEINBERGER Simon 88.0 7 86.2 -2.2 53.6
13 27 NELLENSCHULTE Lukas 87.0 7 86.3 -0.6 53.2
14 17 MEIS Tuomas 92.5 8 86.6 -7.0 52.8
15 33 KLEPPA Karl Haugen 86.0 7 85.7 -2.0 49.8
16 36 GOSTISA LAH Nik 86.0 7 85.7 -2.2 49.6
16 37 JIPESCU Mircea Stefan 86.0 7 85.8 -2.2 49.6
18 35 SIEBER Marius 86.0 7 85.9 -2.3 49.5
19 18 KINNUNEN Tuomas 90.0 8 85.9 -6.2 48.6
20 41 SKARKA Daniel 84.5 7 86.2 -2.0 46.8
21 11 DEIMEL Lasse 83.5 8 86.0 3.6 45.4
22 38 RYGL David 83.0 7 86.3 -2.2 43.6
23 24 KAPP Andero 82.0 7 85.6 -2.0 41.8
24 14 STASZEL Klemens 82.5 8 86.2 -2.1 37.7
25 39 OESTVOLD Fabian 79.5 7 86.0 -1.8 37.0
26 20 KRENEK Filip 84.0 8 86.5 -6.7 36.1
27 10 OSMERA Jan 81.5 8 86.9 -3.9 33.9
28 3 ZAMBENEDETTI Martino 82.5 9 86.4 -2.1 32.9
29 4 REITER Alex 82.0 9 86.8 -1.5 32.5
30 32 MOUREAUX Faustin 77.5 7 85.6 -2.4 32.4
31 21 GROENVOLD Marcus 84.0 9 85.9 -6.4 31.6
32 16 FOLEA Moise Alexandru 79.5 8 86.2 -3.5 30.3
33 5 STRANDBRAATEN Mats 81.0 9 86.1 -2.2 29.8
34 13 AKTAS Alihan 75.5 8 85.6 2.6 28.4
35 26 VERNIER Matheo 74.0 7 84.3 -1.2 26.6
36 6 MELINE Celestin 79.5 9 86.1 -3.9 25.1
37 2 DELAUP Matti 73.0 9 85.6 -1.7 14.3
38 31 DRUCHKIV Vladyslav 67.0 7 85.0 -1.1 12.7
39 8 SMYK Mykola 74.0 9 85.3 -7.4 10.6
40 7 MIKELADZE Giorgi 51.0 9 84.8 -6.6 0.0
40 15 MORESCHINI Davide 64.0 8 85.4 -3.8 0.0
40 28 DIAKONOVI Giorgi 46.0 7 84.6 -1.4 0.0
  19 NYSTROEM Rickard         DNS
  29 FROEIER Tobias         DNS
  44 SZOZDA Wiktor         DNS

 

Wyniki II treningu EYOF w Planicy (HS102); 22.01.2023
lp. nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. nota
1 43 EMBACHER Stephan 92.0 7 85.9 2.9 66.7
2 40 KESSELI Juri 93.5 7 86.0 -1.6 65.2
3 9 FILIP Luka 98.0 9 86.4 -4.6 61.4
4 22 POELZ Johannes 95.5 9 86.7 0.2 61.2
4 45 JONIAK Klemens 88.5 7 86.4 4.4 61.2
6 30 HEBERLE Nik 96.0 9 87.2 -2.8 59.2
7 23 STEINBERGER Jakob 94.5 9 87.4 -0.7 58.3
8 17 MEIS Tuomas 89.5 9 87.1 5.2 54.2
8 25 FUSSI Julian 93.5 9 87.1 -2.8 54.2
10 1 TRUNZ Felix 93.5 9 86.9 -3.0 54.0
11 34 STEINBERGER Simon 94.0 9 87.2 -5.0 53.0
12 41 SKARKA Daniel 85.5 7 86.2 1.6 52.4
13 4 REITER Alex 91.0 9 87.6 0.0 52.0
14 11 DEIMEL Lasse 91.5 9 86.5 -1.8 51.2
15 12 FALETIC Enej 89.5 9 87.8 1.6 50.6
16 14 STASZEL Klemens 87.5 9 87.1 5.4 50.4
17 18 KINNUNEN Tuomas 88.0 9 86.6 3.8 49.8
18 36 GOSTISA LAH Nik 93.5 9 86.7 -7.8 49.2
19 38 RYGL David 93.0 9 87.2 -7.4 48.6
20 35 SIEBER Marius 90.0 9 86.9 -5.3 44.7
21 27 NELLENSCHULTE Lukas 88.0 9 87.5 -2.6 43.4
22 33 KLEPPA Karl Haugen 87.5 9 86.5 -2.6 42.4
23 37 JIPESCU Mircea Stefan 90.5 9 86.8 -9.1 41.9
24 39 OESTVOLD Fabian 88.0 9 87.1 -4.5 41.5
25 20 KRENEK Filip 84.5 9 87.1 2.2 41.2
26 24 KAPP Andero 86.0 9 86.7 -1.5 40.5
27 13 AKTAS Alihan 82.0 9 86.4 4.0 38.0
28 5 STRANDBRAATEN Mats 84.5 9 86.1 -2.3 36.7
29 3 ZAMBENEDETTI Martino 81.0 9 86.3 3.1 35.1
30 16 FOLEA Moise Alexandru 79.0 9 86.8 6.6 34.6
31 21 GROENVOLD Marcus 81.5 9 86.5 1.4 34.4
32 26 VERNIER Matheo 81.5 9 85.5 -2.6 30.4
33 32 MOUREAUX Faustin 81.0 9 86.7 -2.2 29.8
34 10 OSMERA Jan 80.5 9 87.1 -3.9 27.1
35 6 MELINE Celestin 80.5 9 86.6 -5.2 25.8
36 2 DELAUP Matti 72.0 9 86.3 4.7 18.7
37 8 SMYK Mykola 76.5 9 85.3 -5.9 17.1
38 15 MORESCHINI Davide 67.5 9 86.1 5.3 10.3
39 31 DRUCHKIV Vladyslav 68.5 9 85.7 -1.9 5.1
40 7 MIKELADZE Giorgi 35.5 9 84.8 -6.0 0.0
40 28 DIAKONOVI Giorgi 55.0 9 85.7 -1.4 0.0
  19 NYSTROEM Rickard         DNS
  29 FROEIER Tobias         DNS
  42 AMILKIEWICZ Tymoteusz         DNS
  44 SZOZDA Wiktor         DNS

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2715) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arturion profesor
    @Olsz

    Tam nie ma zakładki live...
    EDIT - A jednak jest! :-)

  • dejw profesor

    Austriacy, którym można było typować nawet całe podium, na czele z wielkim faworytem Embacherem na treningach nie wypadli aż tak przekonująco.
    Kapitalny dzień Keselliego, gdyby powtórzył to jutro i powalczył o medal, to byłaby to sporego kalibru niespodzianka.

  • Fan_Gruszki weteran
    @borek99

    No i fajnie, czekam na pojedynek z Gruzinami w konkursie :) A ten nowy Turek niezły, myślałem, że będzie na poziomie Gruzinów, a tu może nawet zakręcić się w 30 :)

  • borek99 doświadczony
    @znawca_francuskiego

    Są, czekają na sprzęt, który zaginął w drodze i ma dotrzeć dziś wieczorem - jutro mają dostać szansę dodatkowego treningu przed zawodami

  • Olsz początkujący
    @Fan_Cherveta_i_Fouberta

    Będzie na stronie eyof w zakładce live

  • Fan_Cherveta_i_Fouberta stały bywalec

    Będzie transmisja?

  • znawca_francuskiego doświadczony

    Skoczkowie ze Szwecji w ogóle są na miejscu ?

  • Rawianek stały bywalec

    Nie jest najgorzej patrząc na wyniki ostatnich treningów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl