Polska kadra na Puchar Świata w Zakopanem

 • 2005-01-26 16:37
Trener polskich skoczków narciarskich, Heinz Kuttin, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tuż po zawodach o tytuł Mistrza Polski rozegranych dzisiaj w Szczyrku, podał skład kadry na najbliższe konkursy Pucharu Świata w Zakopanem...

Przypomnijmy, że Polska jako organizator zawodów z cyklu Pucharu Świata, zgodnie z regulaminem będzie mogła wystawić dodatkowo 5 zawodników do posiadanego limitu startowego, zatem w najbliższy weekend uprawnionych do startu na Wielkiej Krokwi jest 9 polskich skoczków.

W kadrze, która dostała nominację na zawody Pucharu Świata w Zakopanem, znalazła się czołowa szóstka zawodników sklasyfikowanych w walce o tytuł Mistrza Polski rozegranych dzisiaj w Szczyrku. Są to: Adam Małysz, Krystian Długopolski, Kamil Stoch, Mateusz Rutkowski, Wojciech Tajner i Marcin Bachleda.

Dodatkowo austriacki szkoleniowiec powołał 3 zawodników, którzy w dzisiejszej rywalizacji zajęli dalsze miejsca, ale w oczach trenera zasłużyli na występ na Wielkiej Krokwi. Będą to: Robert Mateja, Tomasz Pochwała i Rafał Śliż.

W najbliższy weekend w zawodach Pucharu Świata nie weźmie udziału Stefan Hula, który jest obecnie w słabszej dyspozycji i zajął dzisiaj dopiero 15 miejsce w Szczyrku. Szansy występu w Zakopanem nie dostał także inny kadrowicz, Tomisław Tajner, który dzisiaj zajął odległą 21 lokatę. Na starcie zakopiańskich konkursów zabraknie również doświadczonego Wojciecha Skupnia.


Skład kadry na PŚ w Zakopanem:

- Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka)
- Krystian Długopolski (AZS AWF Katowice)
- Kamil Stoch (LKS Poroniec SMS)
- Mateusz Rutkowski (TS Wisła Zakopane)
- Wojciech Tajner (KS Wisła Ustronianka)
- Marcin Bachleda (AZS AWF Katowice)
- Tomasz Pochwała (AZS AWF Katowice)
- Robert Mateja (WKS Zakopane)
- Rafał Śliż (KS Wisła Ustronianka)


Damian Pietrzak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7411) komentarze: (99)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  wyniki

  wg mnie bedzie tak:
  1.Malysz
  20.Rutkowski
  22.Stoch
  30.Mateja
  reszta zajmie miejsca ok końca:):)

 • anonim

  www.gornikwesola.pl 1malysz w10 mateja a reszta w30

 • anonim

  MATEJA W CZOLOWEJ 6 W ZAKOPANEM!!!MALYSZ WYGRA

 • anonim

  Przecież tonio i tak przeskoczy skocznie:P

 • anonim

  Małysz-1
  Mateja-7
  Stoch-16
  Rutkowski-21
  Długopolski-27
  Bachleda-29
  Sliż-30

 • zibi początkujący

  a gdzie Stefek Hula chociaz ostatnie miejsce by bylo pewne

 • anonim
  M.B.

  Trzymam za Diabełka- a nuż wszystkim pokaże??!!

 • anonim

  DZIEWIĘCIU W 50 A PIĘCIU W 30

 • anonim

  Realne pozycje Polaków:
  1.Małysz
  13.Mateja
  26.Rutkowski
  38.Długopolski
  49.Stoch
  50.Bachleda

 • Jarek początkujący

  Śliż na pewno się nie zakwalifikuje. Nie liczę też na Pochwałę i Tajnera, ale reszta może być.

 • anonim
  Skoczkowie

  OPTYMISTYCZNE POZYCJE POLAKÓW:
  1.A.Małysz
  7.R.Mateja
  11.M.Bachleda
  15.K.Długopolski
  16.M.Rutkowski
  18.K.Stoch
  20.T.Pochwała
  23.R.Sliż
  30.W.Tajner
  REALNE:
  3.Małysz
  15.Mateja
  17.Rutkowski
  23.Długopolski
  30.Bachleda
  37.Stoch
  44.W.Tajner
  49.R.Sliż
  50.T.Pochwała

 • neo początkujący

  Szanowna redakcjo kto jedzie na coc

 • anonim
  ZAKOPANE

  WG mnie
  1.Małysz
  2.Heli
  3.Ahonen
  4.J.Janda
  5.Morgi
  6.Widhelz
  Mateja 10-15
  Rutkowski 20
  Stoch 25-30

 • zizu początkujący
  Puchar Kotynentalny

  jeda jacyspolacy naKontynentalny?
  Jak tak to kto?

 • anonim

  ADAM NR1 NA SWIECIE

 • anonim

  Oczywiście, że Tonio nie powinien startować w CoC. On nawet na to nie zasłużył. Do Lauscha powinni pojechać juniorzy ze Stochem i Urbańskim na czele, ale skoro Stoch będzie skakał w Zakopanem to niech jadą Urbański, Topór, Wantulok, Sobczyk oraz może jeszcze Żyła. Skupień zdecydowanie powinien dostać szansę w niedzielę za najsłabszego naszego z soboty. Może Hula również powinien kogoś zastąpić w niedzielę. Jeśli takiej możliwości nie będzie to obydwaj wraz z Sobczykiem i Urbańskim powinni jechać do Lauscha i skakać w CoC.

 • anonim
  Sukces Sobczyka

  7-me miejsce zajął Sobczyk.Ale nie ma pkt FIS i może być tylko wystawiony do CoC.
  Ale lepiej niech w Lascha trenują juniorzy przed MŚJ.

 • anonim
  A kto startuje w PK w Lauscha?

  Wg mnie Stoch powinien startować w Lauscha i starać się o I dziesiątkę. W Zakopcu ew.miejsce w IV czy V dziesiątce nic mu nie daje a trenować na krokwi może cały rok.
  Mam nadzieję ,że w PK wystartują rewelacyjny Wantulok,Urbański,Żyła iTopór ew. Matusiak.
  Wysyłanie Tonia(wcześniejsze decyzje Dyr.Sportowego) byłoby nieporozumieniem i niesprawiedliwością w stosunku do w/w juniorów którzy zajęli miejsca w I i na początku II dziesiątki MP.
  Skupień i Hula powinni dostać szansę startu w Niedzielę za najsłabszą dwójkę z soboty.

 • anonim
  @realista & @Guvr[mam nadzieję że nie pomyliłam] ;D

  Jakoś w tym składzie nie widze Jandy, przynajmniej w sobotę, hehe :D

 • anonim

  skupień to sie powinien zająć obieraniem ziemniaków a nie skakaniem gorszego wapna to nie ma w całej kadrze!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).