FC Pań w Villach: Sobotni konkurs dla Repinc Zupancic

• 2023-02-18 10:40

Nejka Repinc Zupancic wygrała sobotnie zawody cyklu FIS Cup pań na skoczni Villacher Alpenarena (HS98) w Villach. Reprezentantka Słowenii w konkursie oddała skoki na odległość 89 m oraz 90 m. Drugie miejsce zajęła Chinka Zhou Shiyu, a trzecia była Francuzka Lilou Zepchi. Polki nie startowały.

Pierwsza seria konkursowa zakończyła się słoweńskim dubletem. Na prowadzeniu znajdowała się Nejka Repinc Zupancic (89 m) z przewagą 6,1 punktu nad Tają Bodlaj (85,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Chinka Zhou Shiyu (90 m) przed Katariną Pirnovar (85 m), Kathariną Ellmauer (85,5 m) oraz Niką Vetrih (89,5 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowana została Lilou Zepchi (84 m), ósma byłą Sina Kiechle (83,5 m), natomiast dziewiąta Pan Yutong (84 m). Czołową dziesiątkę zamknęła Meghann Wadsak (80,5 m).

W drugiej rundzie Nejka Repinc Zupancic przypieczętowała wygraną skokiem na 90 metr. Na drugie miejsce wskoczyła Zhou Shiyu. Reprezentantka Chin oddała skok na odległość 92,5 metra i straciła 10,9 punktu do zwycięskiej Słowenki. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Lilou Zepchi (90 m), a tuż za nią uplasowały się Katarina Pirnovar (85,5 m), Sina Kiechle (87 m) i Pan Yutong (88,5 m).

Wiceliderka na półmetku, Taja Bodlaj wylądowała na 82 metrze i spadła na siódmą pozycję, przed Niką Vetrih (84,5 m) i Kathariną Ellmauer (84 m). Czołową dziesiątkę skompletowała Joanna Eberle (84 m).

Sobotni konkurs w Villach rozegrano w całości z 17. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi Nicole Konderla (480 pkt.) przed Niką Prevc (380 pkt.) oraz Juliane Seyfarth (372 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs pań w Villach. Początek zawodów o 12:30. Wcześniej, bo o 12:00, rozpocznie się seria próbna.