Raw Air Pań w Oslo: Zwycięstwo Kreuzer

• 2023-03-11 18:37

Chiara Kreuzer wygrała sobotnie zawody indywidualne Raw Air pań na skoczni Holmenkollbakken (HS134) w Oslo. Reprezentantka Austrii zwyciężyła dzięki skokom na odległość 125,5 m oraz 126,5 m. Drugie miejsce zajęła Ema Klinec, która utrzymała prowadzenie w turnieju. Trzecia była Anna Odine Stroem.

Chiara KreuzerChiara Kreuzer
Ema KlinecEma Klinec
Anna Odine StroemAnna Odine Stroem

Po pierwszej serii liderką była Katharina Althaus. Niemka wylądowała na 126 metrze i miała dwa punkty przewagi nad Maren Lundby (133 m) oraz 2,3 pkt. nad Yuki Ito (128 m). Tuż za czołową trójką plasowały się Anna Odine Stroem (129 m), Chiara Kreuzer (125,5 m) i Ema Klinec (123 m).

Na siódmej pozycji sklasyfikowana została liderka Pucharu Świata, Eva Pinkelnig (124,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełniały Abigail Strate (127 m), Selina Freitag (127,5 m) i Nika Kriznar (125 m).

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 28. i 27. belki startowej.

Finałowa seria przyniosła zmiany na podium zawodów. Po zwycięstwo poszybowała Chiara Kreuzer, która uzyskała odległość 126,5 metra. Austriaczka pokonała różnicą 5,5 punktu Emę Klinec (126,5 m). Trzecia była Anna Odine Stroem (125 m) przed Yuki Ito (123 m). Liderka na półmetku, Katharina Althaus (120,5 m) spadła na piątą pozycję.

Kolejne miejsca w klasyfikacji zawodów zajęły Selina Freitag (130,5 m), Alexandria Loutitt (129,5 m), Maren Lundby (115,5 m) oraz Abigail Strate (120,5 m). Czołową dziesiątkę zamknęła triumatorka Raw Air sprzed roku, Nika Kriznar (124 m).

Liderka Pucharu Świata, Eva Pinkelnig w drugiej próbie wylądowała na 118 metrze i zakończyła sobotnie zawody w Oslo na jedenastym miejscu.

Finał przeprowadzono z 27., 26. i 25. platformy.

Prowadzenie w turnieju Raw Air utrzymała Ema Klinec (383,9 pkt.). Słowenka wyprzedza o 8,7 punktu Annę Odine Stroem (375,2 pkt.) oraz o 8,9 pkt. Chiarę Kreuzer (375,0 pkt.).

Na cztery konkursy indywidualne do zakończenia sezonu, w klasyfikacji Pucharu Świata prowadzi Eva Pinkelnig (1506 pkt.) z przewagą 259 punktów nad Kathariną Althaus (1247 pkt.). Trzecie miejsce zajmuje Anna Odine Stroem (1090 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się Austriaczki (3690 pkt.) przed Niemkami (3355 pkt.) i Norweżkami (3071 pkt.).

W niedzielę ostatni dzień rywalizacji na skoczni w Oslo w ramach tegorocznego Raw Air. Punktualnie o 13:00 ma rozpocząć się prolog pań przed zaplanowanym na 14:15 konkursem indywidualnym.