Yuki Ito wystartuje w Vikersund. "Spełniam swoje wielkie marzenie"

 • 2023-03-16 22:44

Do ostatniej chwili start Yuki Ito w historycznych treningach oraz konkursie kobiet na obiekcie do lotów narciarskich w Vikersund (HS240) stał pod znakiem zapytania. Japonka nie wywalczyła miejsca w czołowej piętnastce cyklu Raw Air uprawniającego do pojawienia się na liście startowej zmagań na Vikersundbakken. Ostatecznie została jednak włączona do rywalizacji.

28-latka plasowała się wysoko w klasyfikacji generalnej norweskiego turnieju, ale została pozbawiona szansy na jedną z czołowych lokat. Dyskwalifikacja ze względu na ruszenie z belki startowej po upłynięciu regulaminowych 10 sekund od momentu włączenia zielonego światła w pierwszej serii środowego konkursu w Lillehammer nie pozwoliła jej na awans do finałowej serii. Pomimo dwóch skoków mniej, do "bezpiecznego" miejsca w czołowej "15" straciła zaledwie 15,4 punktu. Naciski środowiska sprawiły jednak, że 9. zawodniczkę klasyfikacji generalnej Pucharu Świata dołączono do listy startowej. W całą akcję w mediach społecznościowych pod hasztagiem #LetYukiFly zaangażowała się większość ze startujących zawodniczek, niektórzy zawodnicy oraz inne postacie związane ze światem skoków narciarskich.

Sama zawodniczka nie ukrywa radości z zaistniałej sytuacji. - Wielkie marzenie mojej całej kariery na moment przepadło, ale jednak dzięki wsparciu wszystkich spełniam je - poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Ito. - Nie dałam szansy samej sobie, lecz otrzymałam ją od całej rodziny skoków narciarskich - przyznała szczęśliwa podopieczna Tomoharu Yokokawy.

- Będę latać z ogromną wdzięcznością. Dziękuję Nozomi Maruyamie, Nice Prevc, Maricie Kramer i Yuce Seto za to, że mi na to pozwoliły - zwróciła się Japonka w stronę swoich koleżanek, a zarazem rywalek ze skoczni. Właśnie te panie plasują się bezpośrednio przed Ito w klasyfikacji Raw Air.
 


Przypomnijmy, że wśród wszystkich skoczkiń widniejących na liście startowej rywalizacji w Vikersund to właśnie Ito może poszczycić się najlepszym rekordem życiowym w długości lotu. W 2022 roku wylądowała na 154. metrze Muehlenkopfschanze w Willingen. Rok później przebiła to osiągnięcie o pół metra, lecz wówczas próbę podparła.


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3619) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @placek08

  Zasada była taka, że NIKT nie ustępuje miejsca. Tego należało się trzymać. Czyli powinno być 14.

 • Fan_Kramer_Kriznar_i_Takanashi bywalec

  Liczę na to, że konkurs okaże sie sukcesem i w przyszlym roku pozwolą startować przynajmniej 20 najlepszym paniom.

 • Sousuke stały bywalec
  @Matthias88

  Przecież nie cofnięto jej DSQ, wycofała się jedna z zawodniczek z 15, potem pozostałe przed nią i w taki sposób Yuki może wystartować. Tu też nie chodzi o 15 najlepszych, tylko, że dla tej najlepszej 15 skoki na mamucie nie powinny być niebezpieczne, po to jest to ograniczenie.

 • Matthias88 doświadczony

  Tylko, że startuje w sposób nielegalny. Gdyby to chodziło o jakąś Rumunkę lub inną zawodniczkę z tych "gorszych" krajów nie cofnięto by dyskwalifikacji. Jeśli Japonka chciała pofruwać, można było jej pozwolić jako przedskoczek.

 • placek08 doświadczony
  @Arturion

  Czytałeś artykuł?
  "- Będę latać z ogromną wdzięcznością. Dziękuję Nozomi Maruyamie, Nice Prevc, Maricie Kramer i Yuce Seto za to, że mi na to pozwoliły - zwróciła się Japonka w stronę swoich koleżanek, a zarazem rywalek ze skoczni. Właśnie te panie plasują się bezpośrednio przed Ito w klasyfikacji Raw Air."

 • Zacny komentator bywalec

  Kreski będą wypychane z samej góry z kiosku, a i tak nie będą dolatywać do 150 metra...Oby tylko decyzja o lotach nie odbiła się komuś czkawką.

 • Cinu profesor

  Z jednej strony to nawet urocza historia jak cała skokowa rodzina wstawiła się za Ito, z drugiej, niepoważnie zachowuje się FIS. Nie wiem co o tym myśleć.

 • Kolos profesor
  @Arturion

  W sumie to kuriozalny pomysł z tym nie dopełnianiem listy startowej do 15. To powino być oczywiste, że jak ktoś zrezygnuje to kolejne z listy zajmują miejsce.

 • Arturion profesor
  @Rawianek

  A Nika też? Zawracanie głowy. Powinno startować 14, bo to konkurs punktowany (do RA), nie pokaz. Chyba, że całe skoki kobiet to pokaz? Dotychczas traktowałem je poważnie. Rozumiem, że loty, to trochę co innego... To może należało zebrać chętne (max z trzydziestki najlepszej) i nie wliczać zabawy do punktacji czegokolwiek?

 • Rawianek doświadczony
  @Arturion

  Piszę ,że jej Kramer ustąpiła więc jak najbardziej jest tam sprawiedliwe.

 • dervish profesor

  Norwegowie nie mają ludzi do uklepywania zeskoku. Dzieki Paniom Panowie będą mieli dobrze uklepaną bulę a właściwie to cały zeskok począwszy od buli bo Panie zamiast częściowo nad nim przelatywać będą po nim zjeżdżały. ;)

 • Arturion profesor
  @placek08

  Te, co niżej wymieniłem, też zrezygnowały? Ktoś je pytał?
  Ale i tak uważam, że powinno wystartować 14, a konkurs nie powinien być liczony do RA.

 • Arturion profesor
  @placek08

  Ale wyraźnie było powiedziane, że nie będzie zastępstw. 15 lub mniej, A tu dopuszcza się dziewczynę z DSQ.
  Czyli zastępstwo za Julię i to "na wała" kompletnie.
  Podkreślam - nie mam nic przeciwko ITO. Ale dlaczego ona, a nie kolejna w kolejce? Jak już ma być te 15? Wiem - znaleźli wytrych, gdy "z klucza" inaczej wynikało. :-)

  PS. Rozumiem, ż Maruyama, dla koleżanki by zrezygnowała... Więc Nika Prevc... Albo Maruyama! A następny wybór, to Marita Kramer!

 • placek08 doświadczony
  @Arturion

  Jakby się uprzeć, to skacze TOP15 - tylko z pominięciem tych 5 zawodniczek, które zrezygnowały.

 • Oreo weteran

  fis jak zwykle robi przepisy by je naginać... XD

 • Arturion profesor

  Lubię ją, ale nie lubię jak FIS (zresztą notorycznie) łamie własne zasady.

 • Skokownik weteran

  Yuki Ito akurat jest bardzo dobra na największych skoczniach(co pokazuje podczas skoków płci pięknej w Willingen). Myślę, że tak duży obiekt jak Vikersundbakken nie przerośnie Japonki, która może powalczyć nawet o zwycięstwo na norweskim mamucie. Yuki w Lillehammer została zdyskwalifikowana, ale nie zmienia to jej dużych umiejętności no i niezłej formy. Jest zwyczajnie lepsza niż na przykład będąca w tej elitarnej piętnastce Ruprecht, która w Willingen nie przekroczyła nawet punktu K.

 • Cookmaster doświadczony

  Mogliby pozwolić już skakać całej 20, różnice od 15 do 20 miejsca w RA kobiet są minimalne, dopiero potem robi się przepaść

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl