Kubacki goni podium Raw Air. "Przyzwoity lot"

  • 2023-03-17 23:55

Ósmy dzień rywalizacji w ramach Raw Air przyniósł Dawidowi Kubackiemu lot na 235. metr. Polak stracił nieco na notach za styl, wskutek niestabilnego lądowania, natomiast w turniejowej klasyfikacji zbliżył się do podium na dystans niespełna dziesięciu punktów. 33-latek w piątkowym prologu w Vikersund finiszował siódmy.

- Trochę ucięli nam frajdę, ponieważ jedna seria treningowa została odwołana, przez co skoków nie było tyle, co w planie. Kwalifikacyjny lot był solidny, treningowej próbie trochę jeszcze brakowało. Było delikatnie zaatakowane z progu. Przy niskiej belce trzeba było troszeczkę odpuszczać, bo bula się zbliżała i na dwa razy układałem się do lotu, więc nie poleciało rewelacyjnie. Skok, a w zasadzie lot, w prologu był całkiem przyzwoity - podkreśla Dawid Kubacki, który w czwartek nie miał sobie równych w Lillehammer.

Podopieczny Thomasa Thurnbichlera po kwalifikacyjnym locie chwycił się za kolano. - Kucnąłem przy lądowaniu na to kolano, ale nie bolało. Nic się nie stało. Byłem zły na kolano, że nie wytrzymało <śmiech>... W piątek zrobiliśmy trening siłowy, ale widocznie za słaby, ponieważ noga nie wytrzymała - komentuje.

- Mieliśmy zróżnicowane warunki. W serii treningowej wiało dość mocno pod narty, praktycznie na całym zeskoku, a w kwalifikacjach mieszało. Było z tyłu, z boku, a czasami trafiało się trochę pod narty. Trzeba skakać podobnie jak na dużych obiektach, natomiast w locie jest więcej walki o prędkość, bo nie można dać się zastawić nad bulą. Teoretycznie najlepiej jest odbić się normalnie, aby mieć wysokość i stracić możliwie mało prędkości. Wtedy można zaatakować nad bulą, aby zacząć zyskiwać prędkość, a wtedy nie ma ryzyka, że człowiek spotka się z bulą - wyjaśnia Kubacki.

Korespondencja z Vikersund, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6405) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Wiewior doświadczony

    Najlepszy sezon w karierze Kubackiego to 11 wygranych indywidualnych (ma szanse na jeszcze jedno w Lahti), brązowy medal MŚ i top 3 w klasyfikacji generalnej PŚ (Kraft myślę że go wyprzedzi, ale nie wyprzedzi go Lanisek). Z racji tego że to nie talent, tylko wyrobnik, to WIELKIE BRAWA !!!

  • Arturion profesor

    No i ładnie wyjaśnił. Na podium ma szanse, ale - szczerze - nie bardzo wierzę, że wykorzysta. Kraft, Granerud najpewniej rozstrzygną RA między sobą, a trzeci to jednak będzie... Kobajaniec. Tak czuję. :-)
    Oczywiście, życzę tego "brązu" Dawidowi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl