Kolejna operacja Daniela Hubera

 • 2023-03-22 16:50

Nie kończą się problemy zdrowotne Daniela Hubera. Drużynowy mistrz olimpijski z Pekinu w tym tygodniu poddał się następnemu zabiegowi, który opóźni jego powrót na rozbieg.

- Myślę, że wciąż jestem winien wyjaśnienie, dlaczego nie startowałem w tym sezonie. Po weekendzie w Willingen zdecydowałem, że muszę zrobić badanie biodra. Teoria była taka, że ​​moje problemy z kolanem mają inne pochodzenie. I oto znaleziono uszkodzenie obrąbka, przez które musiałem poddać operacji - poinformował 30-latek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Austriak pokazał się na starcie pucharowych zawodów w Wiśle oraz Willingen, natomiast w żadnej z tych miejscowości nie zdobył choćby punkty. Taka zima po raz ostatni przydarzyła mu się przy okazji sezonu 2015/16. - Ten sezon oficjalnie zakończony, ale już nie mogę się doczekać kolejnego - zapowiada Daniel Huber.

Triumfator ubiegłorocznego finału Turnieju Czterech Skoczni przeszedł zapowiedziany zabieg na początku tygodnia w Wiedniu. Zawodnik został już wypisany z kliniki i udał się do domu, gdzie rozpocznie rehabilitację przed startem przygotowań do sezonu 2023/24.

W najbliższy weekend w Lahti swoje umiejętności zaprezentuje siedmiu Austriaków. Trener Andreas Widhoelzl nie dokonał zmian względem Raw Air, co oznacza, iż w Kraju Tysiąca Jezior pojawią się Stefan Kraft, Daniel Tschofenig, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Clemens Aigner i Maximilian Steiner.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3551) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Niebywały pech w tym sezonie. A konkurencja w Austrii duża, i wiek nie najmłodszy. Ciekawe, czy Daniel jeszcze się podniesie.
  Szkoda, że Leitner po dublecie w PK nie dostanie szansy w PŚ w tym samym miejscu. Aigner mógłby chwilę odpocząć (choć z drugiej strony Widhölzl dobrze wie, że akurat wyniki na Vikersundbakken absolutnie nie determinują formy Clemensa).

 • PiaPiu stały bywalec

  On i Johansson za niedługu mogą zakończyć kariery ze względu na problemy zdrowotne

 • Tomek88 profesor

  Obawiam się, że będzie mu ciężko wrócić do tego poziomu który prezentował chociażby w zeszłym sezonie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl