"Czekam z niecierpliwością, ale i uśmiechem" – Stoch przed pierwszymi próbami na śniegu

 • 2023-11-12 20:30

W ostatni weekend listopada Kamil Stoch przystąpi do 21. edycji Pucharu Świata w karierze. Do tej pory 36-latek dwukrotnie zgarniał Kryształową Kulę – w sezonach 2013/14 i 2017/18. Minioną zimę zakończył na 14. pozycji w ogólnym zestawieniu.

Trzykrotny mistrz olimpijski ostatnie dni spędził nad Morzem Śródziemnym, gdzie odbył się przedostatni obóz treningowy Biało-Czerwonych przed startem sezonu w Ruce.

– Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w zgrupowaniu na Cyprze, w Pafos. W przeszłości miałem okazję bywać na tego typu obozach, ale dziś, za sprawą wieku i doświadczenia, potrafię sobie dokładnie zaplanować czas. Wiem, co jest dla mnie dobre i czego unikać. Dzięki temu mogę odpocząć i być gotowym do treningu – powiedział Kamil Stoch.

Polacy w zachodniej części Cypru mogli doświadczyć iście letnich warunków treningowych, szlifując formę przed mroźnymi miesiącami.

– To coś innego. Tak naprawdę taki trening możemy realizować na każdej siłowni na świecie, ale na Cyprze mogliśmy zażyć słońca, usłyszeć szum morza, a przy tym wykonać konkretną pracę. Głównym celem treningowym były zajęcia motoryczne, czyli przygotowanie ciała do tego, co będzie działo się już za kilka tygodni. Szkoleniowcom zależy na tym, byśmy trenowali jakościowo. Chodzi o to, by w stu procentach być gotowym do zajęć, podchodzić do nich z koncentracją, a każde ćwiczenie wykonywać jak najlepiej i z pełnym zaangażowaniem. To staraliśmy się robić – podsumowuje trzykrotny zdobywca Złotego Orła.

Od poniedziałku do piątku nasi skoczkowie będą trenować w Lillehammer, gdzie zimowa aura pozwoliła naśnieżyć skocznie jeszcze przed inauguracją Pucharu Świata 2023/24.

– Fajnie było wykąpać się w ciepłym morzu, natomiast nie mogę się już doczekać śniegu skrzypiącego pod butami, mrozu na policzkach i oczywiście śniegu pod nartami. Bardzo mi tego brakuje. Czekam na to, by zapiąć narty, wylądować na śniegu i pohamować sobie bokiem. Z niecierpliwością, ale i uśmiechem czekam na to, co nadejdzie – zakończył Stoch.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5390) komentarze: (25)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kaszewiak początkujący
  Znowu ta sama śpiewka jak co rok

  Chyba tylko kibice o IQ stułbi jeszcze w to wierzą. Potem jak zwykle będzie foch, symulowanie kontuzji i płacze przed kamera.
  Kończ Stoch, wstydu oszczędź!

 • Julixx05 weteran
  @Adam90

  Rok temu też był długi sezon

 • Roxor profesor
  @Lataj

  Jeśli by wziąć średnią liczbę punktów na konkurs, to w ubiegłym sezonie było to niecałe 4 pkt na konkurs więcej niż w tym sezonie olimpijskim.

 • Lataj profesor
  @Adam90

  W sezonie olimpijskim było prawie 400, co nie zmienia faktu, że i tak był słaby. Kolejny, bez podium, już był średni.

 • Adam90 profesor

  Stoch jak co sezon pozytywnie nastawiony, ale liczby mówią co innego.
  Ostatni sezon bez podium.
  Poprzedni sezon ledwie 300 pkt
  Pewnie uzbiera punkty bo jest długi sezon.

 • kibicsportu profesor
  @Karpp

  Tego nie napisałem, że tak w poprzednich latach nie mówił, ale akurat Kamil sam mówi, że od MP skoki są dobre i czerpie z nich radość. Trzeba pamiętać, że Kamil wobec siebie zawsze jest bardzo krytyczny. Przede wszystkim tutaj nadzieje daje to, że Kamil powiedział, że mniej już skupiają się na pozycji najazdowej, bo czym bardziej chcieli ją poprawić, to było gorzej. Dlatego w tym upatruje nadzieje.

 • Karpp profesor
  @kibicsportu

  Znajdź mi wypowiedz Kamila sprzed sezonu jakiegokolwiek, gdzie Kamil wypowiadał się negatywnie. Zawsze przed sezonem ma pozytywne nastawienie.

  Życzę mu jak najlepiej- ale dla mnie lepiej niż w ostatnim sezonie skakał nie będzie. Chętnie zjem język w trakcie sezonu jeśli nie trafie :)

 • Lataj profesor
  @Kuba_23

  Owszem, dostał w Wiśle, ale mówiłem, że w Finlandii nie.

 • Kuba_23 stały bywalec
  @Lataj

  Dyskwę dostał w Wiśle

 • Lataj profesor
  @Kuba_23

  Jednak jak trenowali na śniegu przed zeszłorocznymi konkursami w Ruce, to nic nie zmieniło w kontekście słabszych skoczków. Chyba jedynie Żyła się poprawił, a co do Stocha, to po prostu wtedy nie oberwał dyskwą.

 • Kuba_23 stały bywalec
  @kibicsportu

  I oby tak było. Te treningi które w tym tygodniu odbędą na śniegu mogą jeszcze mu pomóc

 • kibicsportu profesor
  @Karpp

  Niby tak, ale od MP te wypowiedzi Kamila są bardzo pozytywne, ze skoki są dobre. Mówił, że do tej choroby męczył się na skoczni . Po chorobie porozmawiali z trenerem i od razu to ruszyło.

 • Karpp profesor
  @znawca_francuskiego

  Nieprawda. On za każdym razem jest tak samo nakręcony. Gdybyśmy poczytali wszystkie wywiady przed sezonem Kamila z jakichś 14 lat wstecz to one wszystkie są optymistyczne.

 • King profesor
  @znawca_francuskiego

  To może też wynikać z faktu, że z sezonu na sezon jest coraz bliżej końca kariery. Jestem przekonany, że Stocha stać na zakończenie sezonu w TOP10 klasyfikacji generalnej, a jak będzie zobaczymy.

 • Kuba_23 stały bywalec

  Jestem przekonany że ten sezon będzie dla Kamila l wiele lepszy niż dwa poprzednie choć wsumie miniony nie był aż taki zły choć niedosyt pozostał

 • Kuba_23 stały bywalec
  @PauloXaver

  Bo Kamil też nie lubi jak się do niego wzraca na Pan

 • dervish profesor

  Nie lepiej było napisać zamiast trzykrotny zdobywca Złotego Orła - trzykrotny mistrz olimpijski albo żeby się nie czepiać formuły trzykrotny złoty medalista olimpijski? ;)
  Z całym szacunkiem ale pisanie ni z gruchy ni pietruchy o Złotych Orłach trochę umniejsza sławy naszemu mistrzowi.
  To tak jakby o profesora tytułować magistrem.

  P.S.
  Po dokładnej lekturze cofam powyższe żarciska. Zrozumiałem intencję autora - który w zgrabny sposób przemycił w tekście większość największych tryumfów Kamila. :)

  A w ogóle to luzik. Tak sobie pożartowałem. :)

 • wiola4697 profesor

  Powodzenia Kamil! Wszystkiego dobrego!

 • Janekx1 doświadczony
  @Raptor202

  Kariery nie zakończył więc do tej pory.

 • znawca_francuskiego weteran

  Stoch wydaje się bardziej nakręcony przed rozpoczęciem sezonu niż w poprzednim roku.
  To dobrze wróży.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl