ORLEN Cup w Zakopanem: Ponad 120 uczestników piątkowych zawodów

 • 2024-02-09 22:49

Uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "ORLEN Szukamy Następców Mistrza” po raz kolejny spotkali się w Zakopanem, by zmierzyć się w ramach cyklu ORLEN Cup 2023/24. Troje zwycięzców wyłoniono na Małej Krokwi (HS70), z kolei dwóch na Średniej Krokwi (HS105).

Piątek (9 lutego)

Chłopiec Starszy (HS70)

Bezkonkurencyjny w kategorii skierowanej do zawodników urodzonych w latach 2010-11 był Miłosz Malarz (KS Rutkow-Ski), który uzyskał 68 oraz 63,5 metra. Jego przewaga nad Mateuszem Rusem (LKS Klimczok Bystra; 59,5 oraz 62 metry) wyniosła ponad 30 punktów. Na trzeciej pozycji znalazł się Jakub Kozioł (TS Wisła Zakopane; dwukrotnie 60,5 metra).

Swoich sił spróbowało 38 skoczków. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Młodzik (HS70)

W gronie „Młodzików”, a więc skoczków urodzonych w latach 2008-09, zdecydowanie najlepszy był Konrad Tomasiak. Zawodnik trenujący na co dzień w barwach LKS Klimczok Bystra dwukrotnie doleciał do 66. metra. Drugie miejsce wywalczył Tymoteusz Cienciała (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe; 63 oraz 65,5 metra). Za wspomnianą dwójką uplasował się Stanisław Wiercioch (KS Eve-nement Zakopane; dwukrotnie 64 metry).

Sklasyfikowano 39 zawodników. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Kobiety (HS70)

Rywalizacja kobiet na Małej Krokwi zakończyła się sukcesem Kariny Kozłowej – Ukrainki reprezentującej barwy Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane. Skoczkini urodzona w 2009 roku oddała skoki na odległość 61,5 oraz 59,5 metra, dzięki czemu pewnie pokonała zawodniczki, które latem punktowały w Grand Prix, a więc Nicole Konderlę (KS AZS AWF Katowice; 60,5 oraz 58,5 metra) i Paulinę Cieślar (KS AZS AWF Katowice; 56,5 oraz 56 metrów).

W stawce kobiet pokazało się dziesięć zawodniczek. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Junior Młodszy (HS105)

Zwycięzcą zawodów w kategorii „Junior Młodszy” (roczniki 2006-07) został Wiktor Szozda (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe; 96 oraz 101,5 metra). Na pozycjach 2-3 finiszowali kolejno Klemens Staszel (KS Eve-nement Zakopane; 99,5 oraz 94,5 metra) i Kamil Waszek (LKS Olimpia Goleszów; 93,5 oraz 96 metrów). 

Do rywalizacji przystąpiło 18 skoczków. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Open (HS105)

Zmagania mężczyzn na swoją korzyść rozstrzygnął Jarosław Krzak (PKS Olimpijczyk Gilowice). Loty mierzące 94 oraz 95,5 metra pozwoliły mu wygrać z siedmiopunktową przewagą nad Szymonem Jojko (KS AZS AWF Katowice; 88,5 oraz 98 metrów). Na Średniej Krokwi na najniższym stopniu podium stanął Jan Galica (KS Eve-nement Zakopane; 100,5 oraz 87,5 metra).

Sklasyfikowano 17 zawodników. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski. W sobotę na zakopiańskich skoczniach odbędą się kolejne konkursy w ramach III etapu bieżącej edycji. Kliknij, by śledzić wyniki na żywo.


Redakcja, źródło: PZN
oglądalność: (4651) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @muszek59

  Tak. Oni tam wszyscy rodzina... :-)

 • Arturion profesor

  Wśród Chłopców Starszych Malarz nie ma obecnie sobie równych.
  Ale już wśród Młodzików tradycyjnie trwa zacięta walka.
  Tym razem Konrad Tomasiak wygrał, przed Tymoteuszem Cienciałą.
  Ale Wiercioch, Sarniak, Dzioboń, Ustupski, Dyduch, Bafia, czy Cembala, też walczyli dzielnie. Słabiej Byrski i Kocur no i białoruski rodzynek (17.). Warto zwrócić uwagę, że młodszy z Tomasiaków (zwycięzca) jest z rocznika młodszego od czołówki w tym konkursie.
  Wśród juniorów młodszych trudno mówić o niespodziankach. Nie jest nią zwycięstwo Szozdy.
  U Kobiet nędza. Dwie Słowaczki, Ukrainka, która wygrywa (rocznik 2009) przed Konderą (2001)... I brak Natalii Łupieżowiec, przy obecności Mąki...
  W Open bez zaskoczeń, chyba, że za takie uznać brak Pękali i obecność L. Gasienicy.

 • Arturion profesor
  @semion

  Wstrzymaj się. Jest jeszcze młodszy Wojciech Bobak. Podsyłałem ci linka... ;-)

 • Arturion profesor

  Trzeba było dać ten artykuł w poniedziałek, bo chętnie bym skomentował...
  I tak to zrobię, ale pewnie tylko dla maniaków skoków młodzieżowych. A na razie obserwuję i analizuję inne zawody. :-(

 • semion weteran
  @alo

  też dobry pomysł. Byleby ktoś młody w końcu pojechał. Mamy sporo utalentowanej młodzieży, trzeba stwarzać im szanse!

 • Matrixun doświadczony
  @Bernat__Sola

  Twój post skłonił mnie do zgłębienia tematu powrotu Karpiel, bo na tym portalu ani słowa nie było. Trochę dziwi mnie, że Rodlauer rozmawiał z Kingą i Kamilą. Nie dziwi mnie natomiast reakcja (a w zasadzie brak reakcji) Rajdy. Choć życzyłem jej powrotu na skocznię, to chyba ostatecznie zamknęła ten rozdział. Karpiel, choć zareagowała dość entuzjastycznie (ale takie ma usposobienie, więc mnie to nie dziwi), to myślę, że nic z tego nie będzie. Gdyby to się działo rok temu, to ok, ale teraz bardzo ciężko będzie którejkolwiek wrócić do treningów. No może nie do samych treningów, bo to akurat dla aktywnych osób nie powinno być problemem, ale do skakania bez kompromitacji.

 • Rawianek weteran
  @M_B

  Moim zdaniem Ukrainki może zdobędą kiedyś punkty PŚ.

 • alo profesor
  @semion

  Myślę że tak chociaż bardziej bym się skłaniał ku wystawieniu Wiktora Szozdy

 • semion weteran

  Jest opcja tego Miłosza dać już teraz na PŚ do Sapporo?

 • alo profesor

  Kamil Waszek czyli oby nie drugi przeciętniak Wąsek

 • M_B profesor
  @Bernat__Sola

  Ogólnie ta Ukrainka już nie pierwszy raz leje nasze skoczkinie . Wydaje się sporego kalibru talentem. Zdecydowanie największym w klubie Stocha :) . Co do Konderli to już jej problem że jest konfliktowa - póki co tak naprawdę miała jeden udany sezon letni. Poza nim ciężko powiedzieć że pokazała jakoś super dużo.

 • muszek59 bywalec

  Klemens Bafia to jakaś rodzina Tadeusza ?

 • Bernat__Sola profesor
  @vvorm

  Odrzucił ją, żeby trenowała z Kruczkiem, domyślając się, że ten już kompletnie ją popsuje, i w negocjacjach z Karpiel będzie mógł powiedzieć, że "problem" związany z konfliktową Nicole rozwiązany (Choć problem w tym jest taki, że Kamila sama jest konfliktowa, nawet bardziej...).

 • vvorm stały bywalec
  @Bernat__Sola

  Tylko pytanie, jaki miałby mieć w tym cel, teoretycznie jest człowiekiem spoza tego bagienka i bezstronnym
  Jeśli chodzi Rodlauerowi o to, że Konderla współpracuje z Kruczkiem, to tak czy siak była już odsunięta, więc karę dostała. Chyba że trener po prostu, usłyszawszy o konfliktach w kadrze z jej udziałem, profilaktycznie chce ją wykluczyć

 • Bernat__Sola profesor

  14-letnia Ukrainka ograła Konderlę? xDDDD
  Rodlauer chyba osiągnął swój cel - zajechać Nicole tak, by móc ją z czystym sumieniem odrzucić i przywrócić do skoków Kamilę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl