ORLEN Cup: Podsumowanie sobotnich zmagań w Zakopanem

 • 2024-02-11 21:10

W sobotę po raz kolejny Zakopane stało się areną zmagań cyklu ORLEN Cup 2023/2024. Uczestnicy Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - "ORLEN Szukamy Następców Mistrza” rywalizowali na Małej Krokwi (HS70) oraz Średniej Krokwi (HS106).

Sobota (10 lutego)

CHŁOPIEC STARSZY (HS70)

W rywalizacji dla roczników 2010-2011 ponownie bezkonkurencyjny okazał się Miłosz Malarz. Zawodnik KS Rutkow-ski oddał skoki na odległość 70,5 m oraz 69,5 m, triumfując z przewagą 37,5 punktu nad Mateuszem Rusem z LKS Klimczok Bystra (65,5 m i 65,5 m). Trzecie miejsce zajął Rafał Luberda z LKS Poroniec Poronin (59,5 m i 67 m).

Sklasyfikowanych zostało 38 skoczków. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

MŁODZIK (HS70)

W rywalizacji młodzików (2008-2009) zawody wygrał Michał Obtułowicz z KS Eve-nement Zakopane, który oddał skoki na odległość 62,5 m i 68 m. Zwycięzca okazał się lepszy o 1,7 punktu od triumfatora piątkowego konkursu, Konrada Tomasiaka z LKS Klimczok Bystra (62,5 m i 70 m). Podium uzupełnił Dawid Dzioboń z KS Rutkow-ski (62 m i 66,5 m).

Do zmagań w tej kategorii wiekowej przystąpiło 40 zawodników. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

KOBIETY (HS70)

Sobotnie zawody pań w Zakopanem zakończyły się zwycięstwem Nicole Konderli z KS AZS AWF Katowice (65,5 m i 58 m). Reprezentantka Polski wygrała z przewagą 2,8 punktu nad najlepszą zawodniczką piątkowego konkursu, Ukrainką Kariną Kozłową z KS Eve-nement Zakopane (60 m i 63 m). Trzecie miejsce zajęła Paulina Cieślar z KS AZS AWF Katowice (59,5 m i 61 m).

W rywalizacji wzięło udział 10 skoczkiń. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

JUNIOR MŁODSZY (HS105)

W kategorii "junior młodszy" (2006-2007) w sobotnim konkursie na Średniej Krokwi zwyciężył Klemens Staszel z KS Eve-nement Zakopane/SMS Zakopane (92,5 m i 99,5 m). Na drugiej pozycji uplasował się piątkowy triumfator, Wiktor Szozda z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (94 m i 96,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Mysza z LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk, który znajdował się na prowadzeniu po I serii (101,5 m i 89 m).

Do rywalizacji przystąpiło 19 skoczków. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

OPEN (HS105)

Sobotnie zmagania OPEN zakończyły się wygraną Miłosza Krzempka (92,5 m i 94,5 m). Reprezentant Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego wyprzedził o sześć punktów drugiego Stanisława Majerczyka z LKS Poroniec Poronin (98 m i 86 m). Trzecie miejsce zajął lider na półmetku konkursu, Jan Galica z KS Eve-nement Zakopane/SMS Zakopane (99 m i 75,5 m).

W konkursie wzięło udział łącznie 17 zawodników. Kliknij w nazwę kategorii, by zobaczyć protokół z pełnymi wynikami.

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.


Redakcja, źródło: PZN
oglądalność: (2870) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak

  A na Orlen Cup Kids brylował Wojciech Bobak... Jeszcze młodszy! ;-)

 • Arturion profesor
  @Oreo

  I bez "fikołka" nie liczyłby się.

 • Arturion profesor
  @Lataj

  "Dla Cienciały to jednak lekka poprawa."
  No nie wiem, czy poprawa, skoro w piątek był drugi. Ale tu mi chodziło o tych, którzy wystąpili przyzwoicie.

 • Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak doświadczony
  Talent stulecia!!!

  Malarz do PŚ natychmiast!!!To jest ostatnia deska ratunku dla Polskich skoków. Skoro mógł wystartować 13 letni Klimek to czemu nie dać się oskakiwać Miłoszowi? Widzę w nim potencjał na pobicie rekordów Krafta i Schlierenzauera.

 • dejw profesor

  https://twitter.com/Prestigigator/status/1756769982803792140

  Jest za wcześnie na różnego rodzaju porównania i określenia Malarza mianem hipertalentu nowej generacji, bez większego porównania międzynarodowego, ale nie można się nie zachwycać taką techniką, prezentowaną w takim wieku.

 • Lataj profesor
  @Arturion

  Właśnie konkurs w kategorii Młodzik dla Sarniaka i Byrskiego już nie był tak udany, bo wylądowali za podium, gdzie skończyli młodszy Tomasiak oraz Dzioboń. Dla Cienciały to jednak lekka poprawa.

  Konkurs Open na tragicznym poziomie w drugiej serii. Może to była po prostu loteria, w której nie każdy podołał, o czym może świadczyć wywrotka Niemczyka oraz DNS Gluzy (na loteryjnych krajowych mistrzostwach 2020 też DNS). Z Jojką nie zrobiono żadnych postępów, a Krzak chyba nawet cofnął się o co najmniej jeden krok i przegrywa z profesjonalnym kombinatorem.

  Dziwi, że zorganizowali zawody na HS105 dla panów, a dla pań nie. Bali się, że Kozlova i Kapustikova wylądują w szpitalu?

 • Matrixun doświadczony

  Kobiety na HS70... Bali się, że dorosłe dziewczyny zabiją się na normalnej skoczni?

 • fraki bywalec

  Oliwia Brenkus zapowiadała się świetnie, a w tym sezonie coś pewnie wahania i zjazd formy.

 • Oreo profesor

  Niemczyk zrobił fikołka w Open? i ani słowa w artykule?

 • Arturion profesor

  Chłopiec Starszy
  Malarz dominuje zdecydowanie, ale Rus wrócił pewnie na drugą pozycję. Z młodszego rocznika wyróżnili się Jarosz i Gębala (7. i 8.). Slavador Niemczyk (31.) na razie na zbawiciela polskich skoków nie wygląda. Ale wszystko przed wszystkimi chłopakami.
  Młodzik
  Konrad Tomasiak dziś drugi, ale on jest z młodszego rocznika. Następny z jego rocznika to Cichowlas (11.). Nieźle wypadli też, prócz podiumowiczów, Cienciała (4.), Byrski, Sarniak i Dyduch (kolejne miejsca).
  Kobiety
  Do artykułu dodać można tyle, że 4. była Kira Kapustikova (2009). Dramatycznie mało Polek.
  Junior Młodszy
  Tu liczyła się tylko pierwsza trójka. Zauważyć można, że prócz zwycięzcy, Zakopane reprezentuje niewielu skoczków, a kolejny po Staszelu. Urbański był 9.
  Open
  Krzak trzeci... swoim roczniku (2000). Kabaret.

 • Arturion profesor
  @Mucha125

  Albo nadal chory, albo ćwiczy w hali.

 • Janusz11 stały bywalec

  Malarz cały czas miażdży w swojej kategorii, a w porównaniu z młodzikami z uwzględnieniem belek pierwszego dnia przegrał nieznacznie jedynie z młodszym Tomasiakiem, a drugiego zdecydowanie pokonał wszystkich. Ze starszymi już się go nie da porównać, bo tym razem w końcu skakali na większej skoczni.

  Szozda pierwszego dnia najlepszy na średniej, drugiego przegrał już ze Staszelem, nadal jest w słabej jak na siebie formie. Krzak raz najlepszy w open (ale z niższą notą od Szozdy) drugiego dnia zabulił, podobnie jak Jojko i paru innych, te wyniki nieco losowe i pewnie wypaczone przez warunki, ale po czymś takim raczej nikomu nie wpadnie do głowy, by wysłać do PK Krzaka zamiast Amilkiewicza. Pilcha na szczęście pewnie też nie wyślą, powinien tu startować, ale domyślam się, że ciągle "chory" i pewnie "chory" pozostanie już do końca sezonu.

  Reprezentantka kadry narodowej po porażce w pierwszym dniu odkuła się i tym razem nieznacznie pokonała 15-letnią Ukrainkę.

 • Mucha125 profesor

  Gdzie jest Pilch jak nawet nie tutaj?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl