MŚJ w Planicy: Seria próbna dla Szwajcarii, Polska dziesiąta [TRANSMISJA]

  • 2024-02-11 14:39

Reprezentacja Szwajcarii okazała się najlepsza w serii próbnej przed konkursem drużyn mieszanych na Srednijej skakalnicy (HS102), zamykającej rywalizację skoczków na mistrzostwach świata juniorów Planica 2024. Drugie miejsce zajęła Słowenia, a trzecie Norwegia. Polska uplasowała się na dziesiątej pozycji. Indywidualnie najwyższą notę punktową uzyskał Stephan Embacher (98 m).

W serii próbnej wśród mężczyzn najlepiej zapreznetował się Stephan Embacher (98 m), który wyprzedził Erika Belshawa (96 m) i Johannesa Poelza (97 m) ex aequo z Jannikiem Faisstem (97 m). Tymoteusz Amilkiewicz wylądował na 87 metrze, zaś Łukasz Łukaszczyk uzyskał 86,5 metra.

Z grona pań najwyższe noty punktowe uzyskały Kurumi Ichinohe (96 m), Tina Erzar (95 m) i Kjersti Graesli (93,5 m) espólnie z Tają Bodlaj (93,5 m). Pola Bełtowska uzyskała odległość 86,5 metra, zaś Wiktoria Przybyła zaliczyła 84,5 metra.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się Szwajcaria (224,9 pkt.) przed Słowenią (218,0 pkt.) i Norwegią (215,9 pkt.). Polska (178,0 pkt.) znalazła się na dziesiątej pozycji, tuż za Austrią, u której skoczyło tylko troje zawodników.

Serię próbną rozegrano z 22. i 20. (panie) oraz 14. i 13. (panowie) belki startowej.

Początek konkursu o 15:30.

Wyniki "na żywo" będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>>

Wyniki serii próbnej MŚJ w Planicy (HS102); 11.02.2024
Lp. Kraj   Nota
1 Szwajcaria 224.9
2 Słowenia 218.0
3 Norwegia 215.9
4 Stany Zjednoczone 213.7
5 Czechy 205.0
6 Japonia 202.0
7 Finlandia 191.0
8 Francja 190.7
9 Austria (3 skoki) 181.8
10 Polska 178.0
11 Włochy 174.0
12 Niemcy (3 skoki) 168.4
13 Kazachstan 160.1
14 Ukraina 142.4
15 Rumunia 137.1
Wyniki serii próbnej MŚJ w Planicy (HS102); 11.02.2024
Lp Nr imię i nazwisko kraj odl. belka km/h komp. NOTA
1 114 EMBACHER Stephan AUT 98.0 13 87.6 3.2 74.0
2 64 BELSHAW Erik USA 96.0 13 87.6 0.7 67.5
3 112 POELZ Johannes AUT 97.0 14 87.9 -0.6 63.4
3 132 FAISST Jannik GER 97.0 14 88.1 -0.6 63.4
5 143 ICHINOHE Kurumi JPN 96.0 22 91.6 -0.2 61.8
6 134 TITTEL Adrian GER 92.0 13 87.6 1.6 60.4
7 124 WASSER Yanick SUI 93.0 13 87.8 -0.5 60.3
8 54 PALOSAARI Vilho FIN 91.0 13 87.9 3.4 60.2
9 62 FRANTZ Tate USA 95.5 14 88.4 -1.0 60.0
10 81 ULRICHOVA Klara CZE 94.0 22 91.6 1.6 59.6
11 153 ERZAR Tina SLO 95.0 22 90.8 -0.5 59.5
12 91 GRAESLI Kjersti NOR 93.5 22 91.6 0.5 57.5
12 151 BODLAJ Taja SLO 93.5 22 91.9 0.5 57.5
12 92 KLEPPA Karl Haugen NOR 94.0 14 88.0 -0.5 57.5
15 14 MIZERNYKH Ilya KAZ 91.0 13 87.7 0.5 57.3
16 144 SAKANO Asahi JPN 90.0 13 87.7 1.0 55.8
17 94 LANGMO Isak Andreas NOR 90.0 13 87.7 0.5 55.3
18 121 TORAZZA Emely SUI 92.0 22 91.9 1.2 55.2
19 52 KINNUNEN Tuomas FIN 93.0 14 87.9 -0.9 55.1
20 122 TRUNZ Felix SUI 92.5 14 88.8 -0.3 54.7
20 123 ARNET Sina SUI 91.5 22 91.8 1.7 54.7
22 152 DRINOVEC Jaka SLO 91.5 14 88.1 1.6 54.6
23 72 REPELLIN Ari FRA 92.5 14 88.5 -0.7 54.3
24 63 JOHNSON Josie USA 92.0 22 91.2 0.0 54.0
25 74 GAY Julien FRA 88.5 13 87.8 1.0 52.8
26 71 ZEPCHI Lilou FRA 91.0 22 91.3 0.7 52.7
27 12 VASSILYEV Danil KAZ 91.5 14 87.4 -0.4 52.6
27 104 AMILKIEWICZ Tymoteusz POL 87.0 13 87.8 3.8 52.6
29 83 JENCOVA Veronika CZE 89.5 20 90.6 0.8 49.8
30 84 BUCHAR Josef CZE 86.0 13 87.4 2.6 49.4
31 23 VUERICH Noelia ITA 89.0 22 91.4 0.6 48.6
32 21 ZANITZER Martina ITA 88.5 22 91.0 1.1 48.1
33 32 SMYK Mykola UKR 89.5 14 87.9 -1.5 47.5
34 154 MASLE Rok SLO 85.5 13 87.9 0.6 46.4
35 82 SKARKA Daniel CZE 88.5 14 88.4 -0.8 46.2
36 93 MIDTSKOGEN Ingvild Synnoeve NOR 87.5 22 91.4 0.6 45.6
37 131 SCHARFENBERG Anna-Fay GER 87.0 22 91.5 0.6 44.6
38 113 SCHULLER Sahra AUT 86.5 22 90.8 1.4 44.4
39 142 NAKAMURA Masaki JPN 86.5 14 88.1 -0.1 42.9
39 103 BELTOWSKA Pola POL 86.5 22 91.5 -0.1 42.9
41 102 LUKASZCZYK Lukasz POL 86.5 14 88.1 -0.5 42.5
42 141 SATO Yuzuki JPN 85.5 22 90.7 0.5 41.5
43 53 HIRVONEN Heta FIN 84.5 22 91.6 1.6 40.6
44 101 PRZYBYLA Wiktoria POL 84.5 22 91.3 1.0 40.0
45 24 GARTNER Maximilian ITA 81.0 13 87.5 2.8 39.6
46 41 FOLEA Delia Anamaria ROU 84.0 22 91.4 1.2 39.2
47 44 JIPESCU Mircea Stefan ROU 81.0 13 87.7 2.2 39.0
48 22 ZAMBENEDETTI Martino ITA 84.0 14 88.0 -0.3 37.7
49 51 THORS Alva FIN 82.5 22 91.2 0.1 35.1
50 43 MITU-COSCA Alessia ROU 82.0 22 89.2 0.5 34.5
51 33 PYLYPCHUK Tetiana UKR 81.5 22 91.1 0.5 33.5
52 11 SVIRIDENKO Alyona KAZ 81.0 22 90.8 0.4 32.4
53 61 SPROCH Sandra USA 80.5 22 90.9 1.2 32.2
54 34 TSVIETKOV Denys UKR 77.5 13 87.5 1.7 31.5
55 73 BACCONNIER Mathilde FRA 79.5 22 91.2 1.9 30.9
56 31 HLUKHOVA Zhanna UKR 79.0 22 90.7 1.9 29.9
57 42 FOLEA Moise Alexandru ROU 77.5 14 87.5 -0.6 24.4
58 13 RULEVA Viktoriya KAZ 74.0 22 90.8 -0.2 17.8
  111 MUEHLBACHER Julia AUT         DNS
  133 HOLZ Alvine GER         DNS

TRANSMISJA Z KONKURSU DRUŻYN MIESZANYCH (początek - 15:25):


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6886) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • fraki bywalec

    Ciekawe, dlaczego Przybyła zrezygnowała ze startu i zajmą ostatnie 15 miejsce.

  • Avengers123456msciciel doświadczony

    Co jest z ekranem nie mam na żywo ostatniego konkursu, gdzie jeszcze można obejrzeć MŚJ.

  • Malinek bywalec

    Przybyła DNS co się stało??

  • szczurnik stały bywalec

    Chyba pora się przygotować, że możemy zająć jedenaste miejsce...

  • Labrador_Retriever weteran

    Wyjątkowo słabo nasi w serii próbnej.

  • Rawianek weteran

    Szwajcaria może tutaj powalczyć o medal. Polacy w konkursie będzie pewnie lepiej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl