„O to w tym chodzi” – radość Kamila Stocha w Oberstdorfie

 • 2024-02-24 23:02

Dwunaste miejsce w sobotnim konkursie to jeden z najlepszych wyników Kamila Stocha tej zimy. 36-letni reprezentant Polski na półmetku rywalizacji na obiekcie im. Heiniego Klopfera (HS235) otwierał trzecią dziesiątkę. Lot na 221. metr w finale dał mu awans o dziewięć pozycji.

– Nie było wielu zmian względem piątku. Chodziło o to, żeby bardziej trafiać próg. I o to, żeby energia była skierowana bardziej do progu, a nie za bardzo do przodu. W sobotę udało mi się zrealizować te założenia i fajnie. W końcu polatałem, ekstra! – powiedział uradowany Kamil Stoch, który w piątek nie załapał się do składu na konkurs duetów.

– Miałem nieskromny plan na sobotę, by wszystkie loty były ponad 200-metrowe. A jak się uda powyżej 220 metrów to byłoby superowo. Tak było w drugiej serii konkursowej i było naprawdę fajnie. To, co pokazywałem po skoku, chyba mówiło samo za siebie – nawiązuje do eksplozji radości po udanej próbie.

– Trochę byłem w szoku, że aż tyle awansowałem, ale fajnie. Nie twierdzę, że w niedzielę to dopiero będzie. Sobota była udana, za mną bardzo fajne latanie i o to w tym chodzi, aby na koniec dnia móc się ucieszyć i powiedzieć sobie, że zrobiło się dobrą robotę – zaznacza trzykrotny mistrz olimpijski.

Pod wrażeniem występu swojego podopiecznego był Thomas Thurnbichler, trener Biało-Czerwonych.

– Jestem ogromnie zadowolony z postawy Kamila. Szczególnie mam na myśli jego drugi lot i emocje, które pokazał. Myślę, że to jest to, czego oczekiwał. Mam nadzieję, że zabierze to „czucie” ze sobą na niedzielę. Generalnie to nie był najlepszy dzień. Kamil jednak był szczęśliwy, a pozostali powinni się w niedzielę poprawić – powiedział austriacki szkoleniowiec w materiale opublikowanym przez Polski Związek Narciarski.


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (5381) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @Stulajmer

  Miło to będzie już więcej tutaj nie ujrzeć twojego komentarza, i reszty twojej ferajny.

 • Stulajmer początkujący
  Miło to będzie widzieć Stocha jak już skończy kariere

  i przestanie blokowac młodych w kadrze

 • King profesor
  @LaraJean

  Po prostu jak ktoś chce narzekać to zawsze znajdzie powód do narzekania. "Polska" mentalność.

 • Xenkus profesor
  @Franciszek

  Nie wiem czy Żyła będzie miał motywację dalej skakać. Widać, że w tym sezonie częściej mu się nie chce niż chce. Żyłę to w zasadzie już tylko motywuje indywidualna walka o medale i bardzo sporadycznie zwykły konkurs jak akurat nie wstanie lewą nogą. W przyszłym sezonie są MŚ, ale czy to będzie dla niego motywacja skoro już 2 razy z rzędu zdobył indywidualnie złoto? I czy w ogóle biorąc walkę z Peszkinem zamierza jeszcze traktować skoki na poważnie?

 • LaraJean doświadczony
  @Kolos

  Jak jest wiecznie niezadowolony i, jak to mówicie, "nadęty" to marudzicie, jak się cieszy to też marudzicie, bo wciąż "słabo" i nie ma z czego się cieszyć... No dajcie spokój. Chyba logiczne, że w takim sezonie takie próby będą go cieszyć i bardzo dobrze, że tak jest, ja również się z nim wczoraj cieszyłam, bo uprawiając sport sama dobrze wiem jak to jest, jak przez długi czas nie idzie, a potem coś zaskakuje i jest lepiej, wtedy nawet drobne progresy cieszą jakby się coś wygrało.

  Wszyscy wiemy jaki Kamil jest ambitny i że go nie satysfakcjonuje zwykle 'byle co', ale jeśli wczoraj tak szczerze się cieszył to tym bardziej super, bo zamiast samemu sobie podcinać skrzydła i wiecznie szukać czegoś do poprawy to może go to w końcu podbuduje i da efekty na kolejne konkursy.

 • EddieKoteł weteran

  Jeżeli faktycznie zaczął realnie patrzeć na swoje możliwości i cieszyć się drobnymi pozytywami to dobrze. Dajmy mu spokój, jeżeli będzie mu się chciało skakać do Cortiny to może z odpowiednim sprzętem, efektywnym gospodarowaniem siłami i optymalizacją techniki uda mu się zaliczyć gdzieś, kiedyś swój ostatni taniec. zwycięstwo w konkursie PŚ czy podium dużej imprezy.

 • wiola4697 profesor

  Gratulacje Kamil!

 • Franciszek bywalec

  Cóż pod koniec kariery jeszcze można czerpać trochę radości. Czuje ze to juz ostatnie miesiące jego kariery, coś mi to mówi. Zostanie z tego składu tylko Żyła bo Kubacki też może skonczyć.

 • Mluki bywalec

  Oczywiście że Kamil obniżył swoje oczekiwania w stosunku do tego co prezentował kilka sezonów temu. I bardzo dobrze, bo trzeba sobie stawiać realistyczne cele - wówczas jest szansa je realizować i budować pewność siebie. A wtedy można sobie stawiać kolejne cele.
  Biorąc pod uwagę obecny sezon, to byłoby idiotyzmem stawiać sobie od razu cele podiumowe, chyba tylko po to żeby się całkowicie zdołować.

  Oby dziś też Kamil oddał solidne skoki, które dadzą mu satysfakcję i pewność siebie.

 • Mixolo bywalec
  @RubenBlanco

  To nie oglądaj

 • Fan_ekipy_pod_narty doświadczony
  @RubenBlanco

  A co się dziwisz skoro ostatnie starty miał tragiczne. Kamil docenia to co jest.
  A nie siedzi smutny.

 • RubenBlanco stały bywalec

  Dziwna ta radość Stocha po jednym słabym i jednym średnim skoku. Chyba trzeba się przyzwyczajać, że to jego obecne maksimum i lepiej nie będzie.
  Gwoli ścisłości: drugi skok to 9.-10. nota serii w gronie 30 skoczków, strata do 6. lokaty tej serii to blisko 10 pkt.

 • Mixolo bywalec
  @kunegundek

  Szkoda z takim człowiekiem w dyskusję wchodzić widać że taki kibic że nic mu nie pasuję,najlepiej niech weźmie narty i dalej poleci ekspert się znalazł od siedmiu boleści.

 • Mixolo bywalec
  @Kolos

  Aha to co ty chciałeś podium może 12 miejsce to jest dobry wynik na jeszcze na taki słaby sezon nie pasuję to nie oglądaj i tyle xd.

 • ASJ_212 bywalec

  Miło widzieć uśmiechniętego Kamila. Mam nadzieję, że dziś też zakręci się w okolicach Top10

 • kunegundek stały bywalec
  @Kolos

  I właśnie takim podejściem jak Twoim Kamil wpędził się w takie błędne koło w jakim widzimy go od 3 sezonów, brak cierpliwości i nie docenianie tego co jest... :) 12 miejsce nie jest dla niego jak i dla nas marzeniem, ale jest to zwyczajnie przyzwoity wynik, a skok w drugiej serii jak na ten sezon był po prostu świetny, fajna baza do budowania pewności siebie takimi startami i utrwalania tego co wyszło, żeby w końcu wskoczyć do top 10.
  Według Ciebie miał stać wkurzony i smutny po tym, jak zwyczajnie skok był dla niego ssuprr przyjemny tylko dlatego że nie wygrał? Myślisz, że on żyje w bajce, gdzie myśli, że z niczego zacznie wygrywać i nie może go ucieszyć po prostu przyjemny skok i dobry wynik? Proszę Cię... :)

 • Kolos profesor

  Zaciesz Stocha z 12 miejsca... Rozumiem, że drugi skok był dość daleki na ponad 220 metrów, ale to nadal nie było nic nadzwyczajnego.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl