OOM: Broda, Poloczek i Byrt drużynowymi mistrzami Polski w kategorii juniorów młodszych

• 2005-02-25 14:05

Pierwsza drużyna Wisły Ustronianki, w składzie: Jarosław Poloczek, Piotr Byrt i Artur Broda wywalczyła złoty medal w konkursie drużynowym dla juniorów młodszych XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Srebro przypadło w udziale zespołowi Wisła Zakopane I, a brąz wywalczył pierwszy zespół Startu Krokiew Zakopane.

Zawodnicy Wisły Ustronianki I zasłużenie zwyciężyli w tym konkursie. Wszyscy trzej otrzymali wysokie noty łączne - powyżej 200 punktów. Ta sztuka nie udała się żadnej innej ekipie biorącej udział w zawodach. Najwięcej punktów (228), co nie jest niespodzianką, uzyskał Artur Broda, który oddał skoki długości 84,5 m i 88,5 m. Dobrze skakał również Jarosław Poloczek (82 m i 81 m), a także Piotr Byrt (77 m i 84,5 m).

Na drugiej pozycji uplasowała się pierwsza ekipa Wisły Zakopane. Jednak strata do zwycięzców była bardzo duża - 93,5 punkta. Najlepsze skoki oddał Dawid Kubacki - 79 m i 84 m, za co otrzymał 205,5 pkt.

Trzecią lokatę wywalczył pierwszy zespół Startu Krokiew Zakopane, zwycięzca z roku ubiegłego. Jednak, trzeba zaznaczyć, że skład tej ekipy całkowicie się zmienił (w roku poprzednim klub Start Krokiew w konkursie drużynowym juniorów młodszych reprezentowany był przez Andrzeja Pawlaka, Sebastiana Toczka i Dawida Kowala, obecnie juniorów). W tym roku nalepszy zawodnik tej drużyny, Jakub Kot, lądował na 75 m i 77 m, za co otrzymał notę 180 pkt.

W konkursie, poza klasyfikacją, wystartowała drużyna mieszana: dwaj reprezentanci LKS Poroniec - Andrzej Dziedzic i Andrzej Zarycki, oraz jeden skoczek ze Śnieżki Karpacz, Kamil Czerwinka. Uzyskali oni wspólnie 407 punktów, co nieoficjalnie dało im czwartą lokatę. Więcej, niz połowa tego dorobku jest zasługą Andrzeja Zaryckiego i jego dwóch, dalekich skoków (80 m i 82 m).