Małysz znów ruszył w pościg za biegaczami. Za nami Wings For Life World Run 2024

 • 2024-05-05 23:25

Za nami jedenasta edycja charytatywnego biegu "Wings For Life World Run". W niedzielę o 13:00 czasu polskiego na trasy ruszyło ponad 265 tysięcy biegaczy w 192 krajach. Już tradycyjnie w Poznaniu około dziewięciotysięczną grupę sportowców gonił Adam Małysz za kierownicą samochodu-mety.

Adam MałyszAdam Małysz
fot. Adam Bucholz
Adam MałyszAdam Małysz
fot. Adam Bucholz
Ambasadorzy Wings For Life World RunAmbasadorzy Wings For Life World Run
fot. Adam Bucholz
Uczestnicy Wings For Life World RunUczestnicy Wings For Life World Run
fot. Adam Bucholz
Medale Wings For Life World RunMedale Wings For Life World Run
fot. Adam Bucholz

"Biegniemy dla tych, którzy nie mogą", to motto przyświecające organizatorom corocznego wyścigu Wings For Life World Run. Wszystkie środki ze składek wpisowych (120 złotych od osoby) są przekazywane na badania dotyczące urazu rdzenia kręgowego. Dodatkową atrakcją tego wyjątkowego biegu jest fakt, iż uczestnicy nie biegną do mety, ale... uciekają przed nią. Wszystko za sprawą samochodu-mety, który goni sportowców. Wyprzedzenie przez auto oznacza dla zawodnika koniec rywalizacji.

Punktualnie o 13:00 czasu polskiego ponad 265 tysięcy uczestników biegu na całym świecie ruszyło na trasę. W tym gronie znalazło się około 20 tysięcy uczestników w Polsce - 11 tysięcy biegnących z aplikacją oraz 9 tysięcy na starcie tradycyjnego wyścigu w Poznaniu. To rekord polskiej edycji. Pół godziny później w pogoń za zawodnikami ruszył już tradycyjnie Adam Małysz - kierowca samochodu-mety.

- Jadąc samochodem pościgowym w Poznaniu, nie mogę przekazać uczestnikom tego, co czuję, ani nakręcić ich do szybszego biegu. W aplikacji mam dużo większe pole do popisu. Na ten rok przygotowałem selekcję swoich najlepszych powiedzonek i mam nadzieję, że dzięki mnie wszyscy uczestnicy biegu z aplikacją będą mogli pochwalić się swoimi „życiówkami" - stwierdził prezes Polskiego Związku Narciarskiego, cytowany przez PAP.

W gronie uczestników biegu w Poznaniu ponownie nie zabrakło znanych osobistości. W rywalizacji wzięli udział m.in. Alan Andersz, Andrzej Bargiel, Agnieszka Kobus-Zawojska i Monika Pyrek. Zawodników na starcie dopingowała z kolei Sofia Ennaoui.

Podobnie jak przed rokiem, bieg w Poznaniu przyniósł globalną zwyciężczynię Wings For Life World Run. Triumfatorką została Dominika Stelmach, która pobiegła najdalej spośród wszystkich startujących na świecie pań, uzyskując wynik 55 kilometrów. U mężczyzn najlepszy na polskiej trasie okazał się Dariusz Nożyński (63,22 km), zajmując jednocześnie ósme miejsce na świecie. Głównym triufatorem został Japończyk Tomoya Watanabe (70,1 km przebiegnięte w Fukuoce).

Na starcie Wings For Life World Run nie zabrakło skoczków narciarskich. Najdłużej na trasie biegu wytrzymał Andreas Goldberger, który w Wiedniu uzyskał rezultat 36,35 kilometra. W biegu z aplikacją uczestniczyli reprezentanci Polski - Kacper Juroszek (10,2 km) i Nicole Konderla (10,04 km). Z kolei w Monachium w roli kierowcy samochodu-mety wcielił się Andreas Wellinger.

Rezultaty skoczków narciarskich w Wings for Life World Run 2024
Zawodnik Kraj Miasto Dystans
GOLDBERGER Andreas Wiedeń 36.35 km
MUELLER Lukas Wiedeń 34.15 km
SCHMID Constantin Monachium 22.55 km
PEIER Killian Zug 21.48 km
HAYBOECK Michael Hallein 17.29 km
MEDWED Elias Dubaj 14.07 km
BODLAJ Taja Lublana 12.77 km
HAAGEN David Wiedeń 12.61 km
WOHLGENANNT Ulrich Wiedeń 12.61 km
JUROSZEK Kacper aplikacja 10.20 km
MORGENSTERN Thomas Wiedeń 10.07 km
KRAFT Stefan aplikacja 10.05 km
KONDERLA Nicole aplikacja 10.04 km
LOUTITT Alexandria Calgary 8.14 km
TSCHOFENIG Daniel Calgary 8.02 km
HAYBOECK Alexander aplikacja 5.07 km
TAKANASHI Sara aplikacja 4.66 km

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2645) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Lataj profesor
  @ASJ_212

  W sumie można było to napisać w jednym komentarzu

 • ASJ_212 bywalec

  Skład kadry B Francji 🇨🇵 na sezon 2024/2025

  Ari #Repellin
  Alessandro #Batby
  Julien #Gay
  Faustin #Moureaux
  Sébastien #Woodbridge

 • ASJ_212 bywalec

  Skład kadry A Francji 🇨🇵 na sezon 2024/2025

  Jules #Chervet
  Valentin #Foubert
  Enzo #Milesi

 • ASJ_212 bywalec
  @King

  W zeszłym roku ogłosili 15 maja, ale 5 maja już był przeciek na temat tego kto będzie w kadrach.

 • Lataj profesor
  @dervish

  W zeszłym roku rekord też wynosił ok. 70 km.

 • ASJ_212 bywalec

  W Szczyrku zrywają igelit na HS77

 • King profesor
  @alo

  Przecież to jest oczywiste, że kadry zapewne ogłoszą jeszcze dziś albo jutro. W poprzednich 2 latach 5-6 maja były ogłaszane.

 • Lataj profesor

  Szacun dla Goldbergera i Lukasa Muellera za wyniki. Zapewne obaj potraktowali na poważnie ten festyn, bo Andi pobiegł najdalej ze skoczków, a Lukas pokonał swój dystans na wózku inwalidzkim. Pobiegły nawet dwie pary - obok Danielxandrii mieliśmy jeszcze Juroszka z Konderlą. Równie dobrze Takanashi mogła przespacerować się przez kilka kilometrów, skoro najlepszy światowy wynik wynosił ok. 70 km. W ogóle niesamowite, że Polska znów pobiła swój rekord frekwencji. Poprzedni - z zeszłego roku - to 7 tys.

 • Lataj profesor
  @Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak

  Pewnie jest liderem w narzekaniu na festyny.

 • Matrixun doświadczony

  Ciekawa akcja, którą lubię. Goldi osiągnął naprawdę świetny wynik. Wielkie gratulacje! Fajnie, że i z Polski wystąpiła jedna para (dosłownie). Dobry też wynik Tai Bodlaj. A Sara to i pieszo mogła iść, bo - jeśli dobrze liczę - samochód dogonił ją po ok. 50 minutach, więc w takim czasie można było przejść te niespełna 5 km.

 • alo profesor

  Lato minie zanim oni te kadry ogłoszą

 • Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak weteran
  @dervish

  DerFish co ci ten RedBull złego zrobił? Uzależniłeś się od niego? Lubisz go ale podrożał więc cię na niego nie stać? Czy byłeś obiecującym sportowcem i marzyłeś o ich sponsoringu a oni cię kopneli w cztery litery?

 • Pavel profesor
  @dervish

  Korporacja zawsze patrzy na jakiś zysk, do tego powstała i od tego ma zarząd suto opłacany, a jak przy okazji robią coś dobrego to w zasadzie co mnie to obchodzi? Pewnie kilkanaście osób na świecie potraktowało tę zabawę na serio, ale pozostałe 280tys jako festyn ;)

 • dervish profesor
  @Pavel

  Kasa na cele charytatywne to jedno ale kasa musi się zgadzać więc autoreklama firmy też jest tu celem kto wie czy dla organizatora nie najważniejszym. ;)
  A jak jest info o imprezie która jak się okazuje ma swój regulamin rywalizacji to nie wypada go pomijać. A prędkość czy tez harmonogram jazdy goniącego auta jest tu informacją istotną.
  A czy ktoś to traktował poważnie? Ano chyba byli i tacy, bo jak zwycięzca zdołał przebiec ponad 70 km to raczej musiał bieg potraktować poważnie bo przebiec tyle to wyczyn nie lada który bardziej docenić można jak się pozna tempo biegu.

 • Pavel profesor
  @dervish

  Nawet jak ktoś zbiera kasę na cele charytatywne to znajdzie się ktoś komu coś się nie będzie podobać ;) Tutaj wyniki to była sprawa drugorzędna, nie wiem czy ktoś na poważnie je traktował, ot zwykła zabawa.

 • dervish profesor

  A głupszych zasad ewentu to już czerwony byczek wymyślić nie mógł? Charytatywny cel poboczny oczywiście godzien szacunku.
  Podaliby chociaż z jaką prędkością jechał w tym roku Małysz.

  P.S.
  Gdyby autor artykułu pokusił się o przedstawienie reguł tej zabawy to .... może całość wyglądałaby troszeczkę poważniej. A tak to wyszedł z tego reportaż z festynu.
  Z tego co można wyszukać przy pomocy szukajki to notowanie rekordów jest w tej zabawie całkowicie bez sensu bo reguły zabawy są zmienne, samochód w różnych latach gonił z różną prędkością.

 • Roxor profesor

  Szacun dla Goldbergera za formę.

 • Arturion profesor

  No super, jako fan skoków jestem dowartościowany. Więcej takich artykułów. Z tabelami. :-(
  I więcej takich imprez.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl