Kadry Niemiec na sezon 2024/2025

 • 2024-05-07 16:40

We wtorek Niemiecki Związek Narciarski opublikował składy kadr narodowych w skokach narciarskich na sezon 2024/2025. Pod skrzydła trenerskie Stefana Horngachera powracają Stephan Leyhe i Pius Paschke.

W grupie treningowej 1A, dowodzonej od 2019 roku przez Stefana Horngachera, znalazło się miejsce dla siedmiu skoczków. Po rocznej przerwie do głównej kadry powrócili Stephan Leyhe i Pius Paschke, zaś swoje miejsca utrzymali Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Justin Lisso, Philipp Raimund i Andreas Wellinger.

W porównaniu z poprzednim sezonem, z miejscem w czołowej grupie treningowej pożegnali się Felix Hoffmann i Constantin Schmid. Zostali oni relegowani do kadry 1B, której szkoleniowcem pozostał Ronny Hornschuh.

Oprócz Hoffmanna i Schmida, w grupie 1B znalazło się jeszcze dziesięciu zawodników - Ben Bayer, Finn Braunn, Jannik Faisst, Martin Hamann, Eric Hoyer, Luca Roth, Simon Spiewok, Emanuel Schmid, Simon Steinbeisser i Adrian Tittel.

Do grupy treningowej 2A nominowanych zostało dziewięciu skoczków - Lasse Deimel, Felix Frischmann, Julian Fussi, Janne Holz, Robin Kloss, Elias Malcher, Alex Reiter, Max Unglaube i Simon Voehringer. Kadrę poprowadzi Andreas Wank.

W najniższej grupie 2B znalazło się miejsce dla dziewiętnastu młodych skoczków. Nominowani zostali Max Berger, Bjoern Boernig, Nils Dellit, Florian Fechner, Jan Ole Fetzer, Ludwig Flamme, Keno Georgi, Arne Holz, Elias Holzer, Hannes Klee, Lukas Krenz, Yann Kullmann, Jonathan Munte, Janne Schmelzle, Bastian Schmid, Aaron Siegel, Matti Sommer, Emil Vogel oraz Louis Woelfle. Za grupę odpowiadać będzie Martin Schmitt.

Najwyższa grupa treningowa pań - 1A - składać się będzie z czterech zawodniczek. Powołania otrzymały Selina Freitag, Luisa Goerlich, Anna Rupprecht i Katharina Schmid. Trenerem skoczkiń będzie Heinz Kuttin, który zastąpił na tym stanowisku Maximiliana Mechlera.

Miejsce w kadrze 1A straciła Pauline Hessler, która straciła połowę ostatniego sezonu z powodu przepukliny dysku. Zawodniczka będzie przygotowywać się do zimy w grupie 1B, wspólnie z Alvine Holz, Pią Lilian Kuebler, Agnes Reisch, Juliane Seyfarth oraz Anną-Fay Scharfenberg. Za kadrę odpowiadać będzie Maximilian Echsler.

Do kadry 2A nominowanych zostało siedem zawodniczek - Lia Boehme, Kim Amy Duschek, Joanna Eberle, Sina Kiechle, Julina Kreibich, Megi Lou Schmidt oraz Emily Teubner. Trenerem grupy będzie Andre Pschera.

Kobieca grupa treningowa 2B będzie złożona z ośmiu skoczkiń - Anny Deufel, Lisy Feicht, Anniki Kinne, Lary Sophie Legenmajer, Miriam Troescher, Mili Twarok, Lotty Wilfert oraz Mii Zettler. Za przygotowanie zawodniczek odpowiadać będzie Daniel Kremer.


Adam Bucholz, źródło: DSV
oglądalność: (16493) komentarze: (44)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Fan_ekipy_pod_narty doświadczony
  @ASJ_212

  Tak masz rację i dowiemy się co będzie z LGP w Ałmatach

 • Fan_ekipy_pod_narty doświadczony
  @Franciszek

  Jak kadry ogłosiły tylko 4 reprezentację.
  Z czego 2 słabe.

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Mówimy o nazwiskach które jako takie i których układ w kadrach dla ministerstwa są bez znaczenia. Tym bardziej, że te nazwiska i tak znamy, i jest ich tak mało, że to przypomina przelewanie z pustego w próżne :)

 • Kolejski początkujący
  @Kolos

  A po co ci to?

 • ASJ_212 bywalec
  @pawelas2301

  Raczej nie dopatrywałbym się tu zależności

 • Pavel profesor
  @pawelas2301

  Azoty zdychają i mogę to powiedzieć z doświadczenia swoich znajomych jako mieszkaniec Puław, gdzie znajduje się jeden z większych zakładów azotowych.

 • Pavel profesor
  @Kolos

  Dlatego, że finansowanie kadr to kwestia ministerstwa i o ile ministerstwo klepie wszystko co podsunie związek to jednak kultura nakazuje poczekać z oficjalnym ogłoszeniem na zgodę rządu.

 • pawelas2301 stały bywalec

  Być może wpływać na to sytuacja grupy azoty... Nie chce mi się pisać więcej bo sami możecie wywnioskować jaki to może mieć wpływ na kadry a na pewno miało na sztaby

 • Kolos profesor
  @Pavel

  Nie wiemy czemu na oficjalnie podanie kadr trzeba czekać na zgodę ministerstwa?

  Po za tym mamy taki wybór, że ho, ho :) Choćby i dziś jeszcze gorączkowo kadry układali to i tak niczego nowego nie wymyślą :)

 • Kolos profesor

  I znów mam pytanie do redakcji - nie można tych składów kadr jakoś oddzielić od tekstu? Chociaż pogrubić nazwy grup szkoleniowych (te 1A, 2A,1B itd) i po dwukropku wymienić nazwiska?

  Bo tak jak to jest w tej chwili to jest kompletnie nieczytelne.

  Większość ludzi jest wzrokowcami i warto wyróżniać w tekście istotne treści.

 • Kolejski początkujący
  @Franciszek

  A co, nie zaśniesz? Co trzeba mieć we łbie, by podniecać się czymś tak komicznym?

 • Pavel profesor
  @Franciszek

  Już nie narób w gatki z wrażenia ;) Kadry poszły do ministerstwa i teraz oni muszą to klepnąć, na to czekamy. Zawodnicy i sztaby dawno już znają składy, a nawet w nich trenują ;)

 • Franciszek stały bywalec

  A kiedy w koncu polskie kadry? Trochę komedia z tym zwlekaniem u nas. Wszyscy ogłaszają składy tylko nie my. My ogłaszamy za to trenerów, wicentrenerów, kucharzy, koordynatorów, wicekoordynatorów, dyrektorów wicedyrektorów, lekarzy, fizjoterapeutów i innej maści ludzi a kadry jak nie było tak nie ma. Trochę komedią to czuć, ale jaki Prezes taka komedia jak to się mówi.

 • ASJ_212 bywalec

  Dziś chyba to posiedzenie FIS-u w sprawie zatwierdzenia kalendarzy na nowy sezon.

 • Pavel profesor
  @dervish

  Niemiecki też są w fazie schyłkowej, juniorów mają gorszych od nas, a wszystko bazuje na Wellingerze po przejściach, ekipie 30+ i na szczęście trafił się im młodszy Raimund. Nasi mieli farta do kontuzji, bo gdyby było ich więcej to już dawno byśmy się z emerytów wypstrykali. Horngacher u nas zrobił niesamowite wyniki, najlepszy trener jakiego mieliśmy w historii, ale u Niemców się nie sprawdza, zdarza się.

  Jeżeli chodzi o Schmida to poprzednie sezony miał w miarę udane, a że teraz trafił do kadry B? Cóż nasi zasłużeni emeryci Kubacki i Żyła też w podobnym wieku do niej trafiali ;)

 • dervish profesor
  @Pavel

  No nie jest róznica.
  Nasze skoki są w fazie schyłkowej, tzn mam tu na myśli naszą złotą generację czyli pokolenie Mistrzów. TT rzeźbi na tyle na ile może, coś jak krawiec który kraje ile materiału staje.
  A Horni to przecież cudotwórca, zbawiciel. Poszedł do Niemiec by dokonywać cudów: wygrać TCS i w ogóle przebic wszystko czego dokonał w PL, bo przecież w Niemczech lepsza perspektywa była: wyższy budżet, nieporównywalnie lepsza baza zarówno strukturalna jak i naukowo technologiczna no i przede wszystkim duzo bogatszy i obfitszy materiał szkoleniowy czyli wybór spośród masy skoczków z których wielu jest dobrze wyszkolonych według solidnej niemieckiej szkoły.

  Niejako na guten morgen dostał w prezencie Schmida który z miejsca stał się jego ulubieńcem, nieomal przybranym synem. ;)
  Od razu obwołano tego skoczka wielka nadzieja Niemiec i przyszłym następcą największych gwiazd niemieckich skoków których szukać należy dekady wstecz. 2-3 lata minęły, a tu taki klops! ;)
  Możliwe, ze skończy tak jak na przykład Wank.

 • Kolejski początkujący
  @Pavel

  Oj tam, panie. To skoki, w następnym sezonie okrzykniesz TT cudotwórcą, czego Piotruś nie przełknie, jak nie daj Boże nasi zaczną znowu wygrywać. Taki żarcik, bo nawet emerytury obcinają, więc nic tu po nas. :)

 • Pavel profesor
  @dervish

  Zbawca naszej kadry z tego samego rocznika, czyli mości Wąsek uciułał w 16 startach 3 pkt więcej niż ten marny Schmid w 9, i w kadrze A znajdzie się zapewne tylko dlatego, że smutny pan Czech wykosił całą konkurencję ;) My dalej się bujamy z Thurnbichlerem na przekór wynikom, a Niemcy z Horngacherem ;)

 • dervish profesor

  Czyli kolejna nadzieja nie tak dawno mianowany na przyszłego zbawcę niemieckich skoków Schmid spadł do kadry kontynentalnej. Osobista klęska Horniego.

 • fraki stały bywalec
  @Avengers123456msciciel

  Żeby móc z Kogo wybierać, a nie jak u nas z 4.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl