Remont średniej skoczni w Szczyrku

 • 2024-05-08 13:35

W maju polscy skoczkowie, którzy w tym okresie wykonają pierwsze próby treningowe w ramach przygotowań do sezonu 2024/25, nie będą mieli do dyspozycji 75-metrowej skoczni w Szczyrku. Wszystko za sprawą remontu, który tej wiosny ma miejsce na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków.

Skocznie w SzczyrkuSkocznie w Szczyrku
fot. Michał Fałtynowicz

W ostatnich dniach z zeskoku 75-metrowego obiektu w Szczyrku zniknął igelit, a na terenie skoczni pojawili się budowlańcy. O szczegóły tych działań zapytaliśmy w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

– Trwa remont odeskowania zeskoku na średniej skoczni. Zaczął się w tym tygodniu, natomiast do końca miesiąca powinniśmy zdążyć go zrealizować. Materiały wytrzymały piętnaście lat, ale w końcu trzeba coś poprawić – powiedział nam Tomasz Laszczak, dyrektor COS-OPO w Szczyrku.

Laszczak dodaje, iż majowa modernizacja dotyczy tylko jednej z trzech szczyrkowskich skoczni narciarskich i nie wpływa na mały oraz normalny obiekt.

– Pozostałe skocznie są dostępne pod kątem treningów – słyszymy na temat obiektów HS44 i HS105.

Do realizacji zamówienia w ramach przetargu została wybrana firma z Wisły, która przebiła ofertę płynącą z Zakopanego. Omawiane prace mają pochłonąć koło 240 tysięcy złotych.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3404) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gracz75 stały bywalec

  teraz remont , jak skoczkowie zaczynaja skakac na skoczni ? dlaczego nie zaczeli koncem marca , a sniegu na skoczni nie było juz w lutym , na tej skoczni trenuja juniorki przede wszystkim , nikt tu nie mysli o szkoleniu

 • Arturion profesor
  @ASJ_212

  Dzieci to i na większych skakać nie powinny.

 • Kaczka Dziwaczka Kwak Kwak weteran

  Biedni juniorzy pokroju Tomasiaka i Łukaszczyka będą musieli trenować na HS44 bo HS 105 to zbyt duża skocznia dla tak młodych zawodników.

 • ASJ_212 bywalec

  Trochę późno zaczęli ten remont przez wczoraj na zgrupowaniu Klimczoka Bystra dzieci skakały tylko na HS44

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl