Pierwszy tej wiosny krajowy konkurs odbył się w Rumunii

 • 2024-05-26 16:50

Pierwszy tej wiosny krajowy konkurs z udziałem seniorów został rozegrany w sobotę, 25 maja, w Rumunii na kompleksie Trambulina Valea Cărbunării w Râșnovie. Rywalizowano w różnych kategoriach wiekowych, w kategoriach Open zwyciężyli najlepsi przedstawiciele tamtejszych skoków, Daniel Andrei Cacina i Daniela Haralambie.

Seniorzy walczyli na skoczni K-64, HS 71. Zwycięzca męskiej rywalizacji, wspomniany Cacina, uzyskał 64,5 i 60,5 metra, co dało mu notę 215,8 pkt. O ponad 16 punktów wyprzedził drugiego w konkursie, Mihneę Spulbera, który lądował na 58,5 i 61 metrze.(199,6 pkt). Na trzecim miejscu znalazł się Sorin Mitrofan (62 i 56,5 m - 197,2 pkt.). Z niewielką stratą do podium, 1,2 pkt, na czwartym miejscu uplasował się Andrei Feldorean. W konkursie wzięło udział 13 zawodników.

Wśród pań najlepsza okazała się Daniela Haralambie, ale jej przewaga nad drugą zawodniczką nie była tak potężna, jak można było oczekiwać. Najlepsza tamtejsza skoczkini oddała dwa skoki na 56,5 metra, za co przyznano jej 180 punktów. Alessia Mitu Cosca uzyskała o 10,1 oczek mniej, ale w drugiej serii oddała najdłuższy skok konkursu - 57 metrów. W pierwszej próbie lądowała na 52 metrze. Skład podium uzupełniła Daria Chindris (50 i 52 m - 147,6 pkt.). Wystartowało dziewięć zawodniczek.

Pełne wyniki zawodów można zobaczyć >>>TUTAJ<<<.

Miniona zima dla rumuńskich skoków była bardzo nieudana. Wysiłki Caciny i Spulbera, by zdobyć punkty Pucharu Świata oraz Mitrofana I Feldoreana, by wywalczyć oczka Pucharu Kontynentalnego, totalnie spaliły na panewce. Tylko w jeden weekend mogliśmy zobaczyć Rumunów w konkursie głównym PŚ. Miało to miejsce w Lake Placid, gdzie obsada ilościowa zawodników była bardzo skromna. Stosunkowo słaby sezon zaliczyła też Haralambie. 27 punktów zdobytych w Pucharze Świata pozwoliło jej zająć 40 miejsce na koniec sezonu. Był to jeden z najmniej udanych sezonów blisko 27-letniej zawodniczki.


Adrian Dworakowski, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6137) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @ASJ_212

  Pocieszające jest to, że i tak w końcu się dowiemy. :-)
  (chyba, żeby meteoryt przydvpcył) ;-)

 • ASJ_212 stały bywalec
  @King

  A jednak chyba fałszywy alarm z tym dzisiejszym ogłoszeniem

 • Arturion profesor
  @King

  Byle dobrze skakali. Wszyscy lub większość. :-)

 • King profesor
  @Avengers123456msciciel

  Podobno będą jutro ;) Tak z tym zwlekają, że w sumie jak w jakimś niewielkim stopniu na to czekałem tak teraz już mam to gdzieś kiedy ogłoszą :P

 • Arturion profesor

  Tymczasem Eva Pinkelnig skończyła niepodziewanie 36 lat...
  I mam nadzieję, że jest jak wino! :-)

 • Arturion profesor
  @Avengers123456msciciel

  W zasadzie i tak wszystko wiadome... Ale może jakimś szczególikiem zaskoczą?

 • Avengers123456msciciel doświadczony

  PZN miał podobno podać dzisiaj składy drużyn, ja się pytam gdzie one są.

 • Shakyor stały bywalec
  @King

  To prawda, że u kobiet jest niższy próg wejścia. Często były takie zawody na skoczni dużej, że wystarczyło przekroczyć setny metr by wejść do drugiej serii. U Panów jest większa konkurencja i wyższy poziom, bo tam nawet odległości w ok. punktu K nie był gwarantem punktów.

 • King profesor
  @Avengers123456msciciel

  Po prostu skoki męskie stoją na dużo wyższym poziomie przez co takim reprezentacjom ciężko rywalizować z najlepszymi. U kobiet poziom jest niższy, a w parze z tym może iść jeszcze większy talent do tego sportu w skali danego kraju stąd są w stanie osiągać tam dobre wyniki.

 • Avengers123456msciciel doświadczony

  Jak to jest, że w Rumunii panie lepiej skaczą niż mężczyźni, tak samo w Czechach i Francji, oraz Kanady.

 • Arturion profesor

  A jednak Feldorean nie zrezygnował, jak sugerował @Kwaku.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl