Znamy program inauguracji Letniego Grand Prix 2024 w Courchevel

 • 2024-05-28 15:45

Dokładnie za jedenaście tygodni na olimpijskiej skoczni w Courchevel zainaugurowana zostanie tegoroczna edycja Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. We Francji rozegrane zostaną po dwa konkursy indywidualne kobiet i mężczyzn. Organizatorzy przedstawili już oficjalny program zawodów.

Letnie Grand Prix 2024 rozpocznie się w nietypowym terminie. Najlepsi skoczkowie świata nie będą bowiem rywalizowali w weekend, ale we wtorek i środę (13-14 sierpnia). Przyczyną nietypowego harmonogramu są letnie igrzyska olimpijskie w Paryżu, które potrwają do niedzieli, 11 sierpnia. Tym samym francuscy organizatorzy nie chcieli pokryć się z najważniejszą sportową imprezą czterolecia, która będzie gościć w ich ojczyźnie. Tuż po zawodach w Courchevel zawodnicy przeniosą się do Wisły, która będzie gościć już tradycyjne, weekendowe zmagania (17-18 sierpnia).

Inauguracyjne zawody cyklu w Courchevel rozgrywane będą w dwóch porach godzinowych. Organizatorzy zaplanowali poranne sesje, podczas których przeprowadzone zostaną treningi i kwalifikacje do zawodów, oraz wieczorny termin dla samych zawodów kobiet i mężczyzn.

Wtorek na Tremplin du Praz (HS132) rozpocznie się od treningów (8:30) i kwalifikacji kobiet (10:00). Następnie w tym samym celu na obiekt zawitają mężczyźni (kolejno 10:30 i 12:00). O 16:00 rozpocznie się inauguracyjny konkurs pań, z kolei o 18:00 - panów.

Środowe zmagania w Courchevel rozpoczną się od sesji kwalifikacyjnych kobiet (9:00) i mężczyzn (10:00). Zawodnicy ponownie zawitają na skocznię po południu. O punkty do klasyfikacji generalnej LGP najpierw powalczą panie (16:00). Następnie swój drugi konkurs w sezonie rozegrają panowie (18:15).

Oprócz zawodów w Courchevel i Wiśle, terminarz Letniego Grand Prix 2024 przewiduje również konkursy w Rasnovie (21-22 września), Hinzenbach (28-29 września, tylko mężczyźni) oraz Klingenthal (5-6 października).

PROGRAM ZAWODÓW:

Poniedziałek, 12.08.2024
19:00 - Odprawa techniczna

Wtorek, 13.08.2024
8:30 - Oficjalny trening kobiet
10:00 - Kwalifikacje kobiet

10:30 - Oficjalny trening mężczyzn
12:00 - Kwalifikacje mężczyzn
16:00 - Konkurs indywidualny kobiet
18:00 - Konkurs indywidualny mężczyzn

Środa, 14.08.2024
9:00 - Kwalifikacje kobiet
10:00 - Kwalifikacje mężczyzn
16:00 - Konkurs indywidualny kobiet

18:15 - Konkurs indywidualny mężczyzn


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7750) komentarze: (22)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @muszek59

  Wreszcie. To się nazywa "nauka na błędach". Jest postęp, mogą być kolejne. :-)

 • muszek59 bywalec
  @Kolejski

  Chodziło o miesiąc kwiecień

 • Lataj profesor

  Wszystko dobrze, ale jednego dnia mamy sporo skoków. W sumie odprawa mogła być 11 sierpnia, treningi 12, a 13 pierwszy konkurs, ale niech będzie. Godziny zawodów fajne pod tym względem, że nie wszyscy w tygodniu mają wolne. Myślę, że jednak nie wszyscy będą chcieli przetransportowywać z Francji do Polski na weekend w tym samym tygodniu.

 • ASJ_212 stały bywalec

  Kadra A na sezon 2024/25:
  -Stoch
  -Żyła
  -Kubacki
  -Zniszczoł
  -Wąsek
  -Pilch
  -Juroszek
  -Habdas

 • Kolejski bywalec
  @Arturion

  Napisałem na maila. Ktoś odpisał, poprosiłem o szczegóły, w tym kontakt telefoniczny. Zero odzewu. To chyba skoczek goło[***]c powinien zabiegać o sponsorów, a nie odwrotnie. Może jeszcze detektywa miałem wynająć, by go znalazł i łaskawie Jaśnie Pan chciał porozmawiać.

 • Arturion profesor
  @Kolejski

  Terminologię "mała - wielka - duża" uważam za bezzasadną. Niech się "polonistyczne mrówy" same kłócą o to.

  "A co do Krzaka, to kontaktowałem się z kimś z jego otoczenia (wuj wie z kim, bo nie wiem kto tam na maile odpisywał) i kontakt się urwał, jak zapytałem o cele na 2-3 lata do przodu".
  Z amatorem rozmawiam, czy z biznesmenem?
  Jak to nie wiesz, z kim rozmawiałeś? Na wstępie powinieneś zapytać o nazwisko i kompetencje, skoro zamierzałeś wyłożyć pieniądze... A najlepiej poprosić o numer telefonu samego zawodnika.

 • Kolejski bywalec
  @Arturion

  Artur, poprawiasz tu ludzi nagminnie odnośnie pisowni (i słusznie; 90% ludzi tutaj to analfabeci), a sam walisz byki. :) Poprawnie jest małą literą, a także wielką (dużą) literą. Konstrukcja z małej (wielkiej) litery jest błędnie zapisywana dość często - językoznawcy uważają ją za zbyteczny rusycyzm.

  PS. A co do Krzaka, to kontaktowałem się z kimś z jego otoczenia (wuj wie z kim, bo nie wiem kto tam na maile odpisywał) i kontakt się urwał, jak zapytałem o cele na 2-3 lata do przodu, bo jak mam kogoś wspierać, to chcę wiedzieć, jaki jest plan. Ja nie jestem Red Bullem, by wydawać dziesiątki tysięcy euro na siostrzeńca wąsika, tylko po to by się mu na kasku zareklamować. Nawet taki gigant wtopił wzorcowo, chociaż to dla nich były zabawne sumy. Ale Pilch sobie nowego ajfonika kupił i na wczasy pojechał, co bardzo mu się przydało jak wiemy w rozwoju sportowym.

 • Arturion profesor
  @Mucha125

  Jeśli u nas właśnie wprowadzają "wariant niemiecki", to Krzak nie musiał niczego zakończyć. Tylko właśnie zdobył pieniądze na życie. Zobaczymy. Pewnie zakończył, bo już perspektyw za bardzo przed nim nie widać.
  A wszystko wina użytkownika @Kolejski, który miał go kiedyś objąć sponsoringiem, a nie objął! ;-)

  EDIT - A z tymi pytaniami o Kwietnia ma rację. Nazwy miesięcy piszemy z małej litery. :-)

 • Mucha125 profesor
  @Arturion

  Dla mnie to skoczkowie powinni pracować w policji lub wojsku jak w Niemczech. By miec rezerwowych. Szkoda by Krzak zakończył karierę jak jest zdrowy(w porównaniu do Jojko, który miał zerwane więzadła)

 • Arturion profesor
  @Mucha125

  Krzak i Jojko podobno są w wojsku. I pochwalam.

 • Kolejski bywalec
  @ASJ_212

  Ponawiam pytanie, kim jest ten Kwiecień?

 • ASJ_212 stały bywalec
  @Arturion

  Raczej to się po prostu przedłuża przez to, że PZN ma jeszcze trochę czasu na ogłoszenie, a zawodnicy już znają kadry od połowy Kwietnia więc dlatego nie śpieszy im się z ogłoszeniem.

 • Mucha125 profesor
  @Arturion

  Powinni mieć równy dostęp do sprzętu wszyscy jedynie można się zastanawiać na dodatkowymi grupami(nie licząc starszyzny). Chociaż jak widać Krzaka czy Jojko nie było już na liście(bo co Pilcha by tam wysłali co trochę powątpiewam, bo już prędzej Habdasa tam wyślą )

 • Kolejski bywalec
  @Mucha125

  A kim jest ten Kwiecień?

 • Franciszek stały bywalec

  Może po cichu liczyli że ktoś skończy z tych starszych karierę, a tu jak na złość nikt nie chce skończyć i zgrzyty co zrobić ze Stochem jego "sztabem" i resztą starszych? I stąd te opóźnienia bo Thunbichler chce odmładzać a starsi dalej chcą skakać w kadrze a. Szczerze to też liczyłem że ktoś skończy i zwolni się miejsce dla jakiegoś młodszego, a na pewno byłem przekonany że Kot skończy.

 • Arturion profesor
  @Mucha125

  A co tu ogłaszać.
  Kadra Beskidzka + Kadra Podhalańska + starszyzna.
  A Kadrę Startową wybiera Thurn na każde zawody. :-)
  Pewnie problem w tym, że chcą "starszyznę" upchnąć do kadr regionalnych, a Kamil trochę wierzga. ;-)

 • Mucha125 profesor

  Program programem, ale czy KAMERA będzie cokolwiek pokazywać? Bo ostatnie lata pokazały, że najlepiej z zamkniętymi oczami oglądać taki syf. Powinni za to dostać rekord Guinnesa

 • Mucha125 profesor
  @ASJ_212

  Tak już jest od Kwietnia. Powinni już ogłosić. Trójka mistrzów powinna być w grupie dodatkowej i to obowiązkowo, a nie jakieś takie fikołki

 • ASJ_212 stały bywalec
  @dervish

  Wczoraj wieczorem było info, że już dziś ogłoszą a dziś, że mogą ogłosić dopiero w piątek

 • Pavel profesor

  Zapewne mają jakiś zgrzyt z indywidualnym trenerem Stocha i ewentualnie z resztą emerytów. Cała reszta i tak trenuje już w nowych kadrach więc to mogli ogłosić miesiąc temu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl