Medalistka MŚ 2023 wznowiła treningi po kontuzji

 • 2024-06-01 13:00

Anna Odine Stroem pod koniec maja powróciła na rozbieg. 26-latka pochodząca z Alty, która w grudniu doznała poważnej kontuzji kolana, ma za sobą testowe skoki w ojczyźnie.

– Fantastyczna Anna Odine Stroem znowu na skoczni! Niedawno oddała swoje pierwsze skoki po urazie kolana, miało to miejsce w Lillehammer i Oslo – poinformował Norweski Związek Narciarski za pośrednictwem mediów społecznościowych, publikując nagrania skoków trzykrotnej triumfatorki zawodów z cyklu Pucharu Świata.

Norweżka straciła większość zimowego sezonu 2023/24 wskutek zdarzenia, do którego doszło tuż przed Bożym Narodzeniem – przy okazji historycznych zawodów kobiet na Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu. Anna Odine Stroem w drugiej serii konkursowej, walcząc o podium w Szwajcarii, boleśnie upadła przy lądowaniu. Diagnozą lekarzy były uszkodzone więzadła lewego kolana. Ostatecznie operacji poddano tylko więzadło boczne.

– Teraz celem reprezentantki kraju z klubu Alta IF jest zakwalifikowanie się do kadry na światowy czempionat w Trondheim – dodają Norwegowie.

Stroem to sześciokrotna medalistka mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, w tym trzykrotna z ubiegłego roku. Norweżka wróciła z Planicy ze srebrem wywalczonym w mikście, a także brązowymi krążkami z rywalizacji indywidualnej na normalnym obiekcie oraz drużynówki na tej samej skoczni. W minionej edycji Pucharu Świata wystartowała tylko trzy razy, po czym poświęciła się rehabilitacji kontuzjowanego kolana.


Dominik Formela, źródło: instagram.com/hopplandslaget
oglądalność: (2882) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • pawelas2301 stały bywalec
  @KamilG2

  Nie nie. Słuszna uwaga. Powinno być jak już coś 26 lata z Alty doznała kontuzji.
  26 latka, pochodząca z Alty, doznała kontuzji

 • Kolejski bywalec
  @KamilG2

  Nie "czepia", tylko punktuje celnie podwórkowy poziom języka.

 • KamilG2 bywalec
  @Lataj

  Czepiasz się

 • Lataj profesor

  "26-latka pochodząca z Alty, która w grudniu doznała poważnej kontuzji kolana, ma za sobą testowe skoki w ojczyźnie."
  To miasto doznało kontuzji i wróciło na skocznię?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl