Kamil Stoch zapowiedział konferencję prasową

 • 2024-06-04 11:14

Już w najbliższy piątek powinniśmy poznać plany szkoleniowe dotyczące Kamila Stocha. 37-letni reprezentant Polski zwołał konferencję prasową, która odbędzie się w Szczawnicy – w województwie małopolskim. Na miejscu obecny będzie także Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego (PZN).

Pod koniec kwietnia Polski Związek Narciarski (PZN) poinformował, iż Kamil Stoch planuje zorganizowanie indywidualnego toku przygotowań do sezonu 2024/25.

– Kamil Stoch zwrócił się do Polskiego Związku Narciarskiego, iż chciałby organizować swoje przygotowania do sezonu 2024/2025 pod okiem trenera skupiającego się wyłącznie na jego osobie. Polski Związek Narciarski respektuje prośbę Kamila Stocha i zajmie się stworzeniem ramowych warunków dla indywidualnego przygotowania do sezonu. Rozpatrzenie niniejszego wniosku stanowi gest dobrej woli Polskiego Związku Narciarskiego wobec Kamila Stocha, oparty na osiągnięciach sportowca. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego musi jednak szczegółowo omówić tę decyzję, w celu znalezienia najskuteczniejszego rozwiązania. Polski Związek Narciarski określi warunki ramowe w porozumieniu z wszystkimi osobami decyzyjnymi i poinformuje opinię publiczną, gdy warunki zostaną uzgodnione – brzmiał wiosenny komunikat przygotowany przez PZN.

W ubiegłym tygodniu PZN ogłosił, iż Kamil Stoch znalazł się w ośmioosobowej Kadrze Narodowej A na sezon 2024/25. Przy dwukrotnym zdobywcy Kryształowej Kuli pojawił się jednak dopisek, iż w jego przypadku szkolenie będzie miało charakter zindywidualizowany.

– Jeśli Kamil wierzy, że to dla niego najlepsze, to należy uszanować jego opinię. Mogę jedynie życzyć Kamilowi, aby zakończył karierę w najlepszy możliwy sposób, a więc z sukcesem. Kamil nie jest pierwszym sportowcem, który podąża tą drogą. Adam Małysz postąpił podobnie, choć moim zdaniem sytuacja była wtedy nieco inna. W tamtym czasie Adam był główną postacią drużyny, a inni byli na drugim planie. On był rozgrywającym. W Austrii też bywały takie sytuacje z Gregorem Schlierenzauerem i Thomasem Morgensternem, którzy mieli prywatnych trenerów. Aktualnie Ryoyu Kobayashi podąża własną drogą, więc to nic nowego – powiedział Thomas Thurnbichler, główny trener reprezentacji Polski, który tej wiosny był gościem Piotra Karpińskiego w podcaście Eurosportu.

W piątkowej konferencji prasowej Kamila Stocha w Szczawnicy weźmie udział także Adam Małysz – prezes Polskiego Związku Narciarskiego.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (22604) komentarze: (86)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sorantor250 weteran

  Pełen profesjonalizm, dziennikarze mówią do Dolezala per "Dodo"
  XDD

 • Kuba_23 doświadczony
  @sledzik16

  Na skijumping.pl

 • sledzik16 weteran

  O której ta konferencja ma być. Ktoś wie czy można to gdzieś obejrzeć w internecie czy nie ma takiej możliwości

 • King profesor
  @Pavel

  Raz czy dwa to jeszcze będzie zabawne, ale robienie tego samego po raz n-ty staje się żenujące jak opowiadanie nieustannie tego samego żartu.

 • Pavel profesor
  @King

  Co mają? Trollują tego dzieciaka Kubusia.

 • skoki_narciarskie_girl99 początkujący

  To ma sens, on już trenuje i jest w kadrze A , ale oczywiście jutro ogłosi zakończenie kariery 😅

  Może w snach niektórych "fanów"

 • King profesor

  Nie wiem co niektórzy mają z tym końcem kariery Stocha. Nie sądzę, że w ogóle taki temat zostanie poruszony. A nawet jeśli to zapewne zapowie, że skończy po IO, ewentualnie po nadchodzącym sezonie (chyba tylko w przypadku jakby było jeszcze gorzej) co chyba dla każdego praktycznie było zawsze jasne, dlatego nie wiem o co ten szum.

 • skoki_narciarskie_girl99 początkujący

  Nie mogę się doczekać, kogo Kamil nam jutro zaprezentuje!

 • Kolejski bywalec
  @sledzik16

  Dramatu już takiego nie rób. Jakieś tam miejsca 6-8 zajmiemy, tylko co to zmienia. Dziś są jeszcze frajerzy jadący na letni piknik w Wiśle i martwiący się, czy na pewno wejdą na bilet dla facetów na komedię komedii typu podskakajki, jak ładnie Artur je nazywa. Ale ile to potrwa, jest po polskich skokach na dekadę, bo tylko największy optymista wierzy, że modne będzie jeszcze dalej wrzucenie fotek na fejsa z pikniku LGP. :)

 • Pavel profesor
  @sledzik16

  Tak Jasiu, przegrali w duetach, a nie drużynówce, do tego Włosi mieli Bresadolę ;) Szwajcaria? Może przegrają, zapewne nie, ale dalej nawet jeżeli to jest 7 miejsce, doliczając wszystkie z TOP 5, a gdzie dwie kolejne, aby spaść na 9 miejsce nie dające miejsca w drugiej serii? ;)

 • sledzik16 weteran
  @Pavel

  Z Włochami z tego co wiem co już przegrywali a i ze Szwajcarami też w tym sezonie będzie to możliwe

 • IgorKrakow początkujący

  Kamil to wspaniały facet!

 • Pavel profesor
  @sledzik16

  Opowiadasz farmazony Jasiu, z kim w tej drużynie mieliby przegrać tą drugą serię? Z bankrutami z Finalndii, Czechami bez zawodników, a może z Włochami z jednym przyzwoitym skoczkiem?

 • sledzik16 weteran

  Teraz to będziemy mieli zespół. Jeden z trenerem indywidualnym reszta z Thomasem.
  W tym sezonie jak uda się wejść do drugiej serii w drużynówce to będzie dobrze.
  Po sezonie będzie tak Stochowi nie pojdzie powie że skacze ostatni sezon a Thomasa zwolnią za brak wyników

 • Kuba_23 doświadczony
  @Arturion

  Kamil nie będzie kończył kariery .Konferencja będzie dotyczyć prezentacji jego sztabu szkoleniowego

 • Arturion profesor
  @Vanhalen

  Damy czas do piątku. Może jednak coś niespodziewanego zostanie ogłoszone. Np. nowi, potężni sponsorzy.
  (Mam nadzieję, że nie koniec kariery Kamila)

 • Arturion profesor
  @Avengers123456msciciel

  To gódź, ale rychło! :-)

 • Vanhalen stały bywalec
  Kamil ogłosi, że nadal cieszy go skakanie

  Tak naprawdę każdy powód ogłoszenia konferencji poza obwieszczeniem zakończenia kariery to zbędne bicie piany i strata czasu

 • Avengers123456msciciel doświadczony
  @Arturion

  Ja muszę wszystkich pogodzić w tej Polsce, bo zaraz jej nie będzie, będzie tylko kamień na kamieniu.

 • Arturion profesor
  @Arturion

  Chyba, że powie coś w stylu: "W zasadzie Kamil powiedział wszystko. Ja tylko dodam, że ze strony PZN ma poparcie i życzymy mu szybkich sukcesów." ;-)
  I przystąpią do bankietu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl