Skarka i Ulrichova najlepsi w Rožnovie pod Radhoštěm

 • 2024-06-09 08:50

W sobotę w Rožnovie pod Radhoštěm po raz 66. odbyły się zawody w skokach narciarskich o Puchar Burmistrza. Pod nieobecność borykającego się z problemami zdrowotnymi Romana Koudelki triumf wśród mężczyzn odniósł junior, Daniel Škarka. Najlepszą skoczkinią okazała się Klára Ulrichova.

18-letni Škarka, już w pierwszej serii zasygnalizował wysoką dyspozycję, skacząc 73 metry, co dało mu ponad dziesięć punktów przewagi nad drugim Davidem Ryglem (68,5 m) i trzecim, zwycięzcą sprzed roku, Benediktem Holubem (69 m). Czwarty był Filip Křenek (64 m), a  piąty Josef Buchar (63 m).

Finałowa runda nie przyniosła zmian na czołowych miejscach. 67 metrów Škarki wystarczyło do utrzymania pierwszego miejsca, pomimo udanej drugiej próby Davida Rygla lądującego na 69 metrze, co zapewniło mu drugą lokatę. Trzecie miejsce obronił Benedikt Holub (65 m), plasując się  przed Filipem Křenkiem (69 m), któremu nie pomogła znacząca poprawa w porównaniu z pierwszą serią. Josef Buchar ukończył zawody na piątym miejscu. Wystartowało 11 zawodników.

Wśród pań pierwsze miejsce wywalczone przed rokiem obroniła Klára Ulrichova. Dzięki skokom na odległość 72 i 64,5 metra wyprzedziła różnicą 4,3 punktu Karolínę Indráčkovą, która musiała zadowolić się drugim miejscem (69 i 66 m). Do tej pary na podium dołączyła trzecia Veronika Jenčová (68,5 i 65 m). Czwarta była reprezentantka Słowacji, Kira Kapustíková (56 i 58 m), a piąta juniorka Natálie Nejedlová (50 i 46 m). W kategoriach juniorskich triumfowali Jiří Kubalák i Julie Ošmerová

Pełne wyniki mają zostać opublikowane wkrótce.


Adrian Dworakowski, źródło: Skoky.net
oglądalność: (2636) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ASJ_212 stały bywalec

  Memoriał Tadeusza Pawlusiaka w Szczyrku:
  Kobiety Open:
  1. Twardosz
  2. Bełtowska
  3. Cieślar
  Młodzik:
  1. Malarz
  2. Konrad Tomasiak
  3. Ustupski

  Startowały jeszcze kategorie dziewczynka i chłopiec starszy.

 • Arturion profesor
  @ASJ_212

  To tzw. rzut beretem. :-)

 • ASJ_212 stały bywalec
  @Rawianek

  Memoriał Tadeusza Pawlusiaka

 • Rawianek weteran
  @ASJ_212

  Co dziś jest w Szczyrku?

 • ASJ_212 stały bywalec

  Kapustikova ma tempo. Wczoraj Czechy, a dziś startuje w Szczyrku.

 • ASJ_212 stały bywalec

  Teoretyczny numer 2 czeskiej kadry-Holub został zlany przez dwóch juniorów co nie wygląda zbyt dobrze. Kolejne zawody mają odbyć się w piątek 14 czerwca w Lomnicy nad Popelkou. W tych zawodach mają wystartować Hauser i Holik i też najprawdopodobniej Koudelka

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl