Casey Larson po operacji barku

 • 2024-06-28 18:05

– Znów przeszedłem operację barku! – poinformował Casey Larson za pośrednictwem mediów społecznościowych. 25-letni Amerykanin trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło przy okazji jednego z pierwszych skoków w ramach przygotowań do zimy 2024/25.

– Na początku tego miesiąca, podczas drugiego skoku tego lata, zwichnąłem ramię. Resztę czerwca, przed operacją, spędziłem w górach. Przed końcem lata znów będę skakał – zapowiedział olimpijczyk z Pjongczangu i Pekinu.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych nabawił się urazu podczas obozu treningowego w Lillehammer, gdzie mieści się europejska baza skoczków z USA – współpracujących z norweską kadrą narodową. Casey Larson zwrócił uwagę, że tego typu uraz nie jest dla niego pierwszyzną. Zawodnik zza oceanu zmagał się już z taką kontuzją w 2020 roku.

Minionej zimy Casey Larson ani razu nie zdołał dostać się do punktowanej „30” zawodów z cyklu Pucharu Świata. 25-latek pochodzący ze stanu Illinois wystartował w dziewięciu konkursach najwyższej rangi, a w dziesiątym został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy sprzęt. Larsonowi znacznie lepiej wiodło się podczas ubiegłorocznego sezonu letniego, kiedy jeden z konkursów w Rasnovie zakończył na 5. miejscu – najlepszym w dotychczasowej karierze. Do tego punktował także w Hinzenbach.


Dominik Formela, źródło: instagram.com/caseylarson
oglądalność: (2862) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Arturion profesor
  @sledzik16

  Żebym nie wiedział, że jesteś małomądry, to może bym to skomentował... ;-)

 • sledzik16 weteran
  @Lataj

  Według mnie przez to że Stoch będzie trenował indywidualnie w nasz kadrze będą jeszcze większe zgrzyty i nieporozumienia. Obym się mylił ale myślę że tak będzie

 • Lataj profesor
  @sledzik16

  Cóż, może naszym w duetach zdołają dorównać w najbliższym czasie, ale chciałbym móc uwierzyć, że jednak nie na długo i nasza najlepsza dwójka też będzie śmigać jak samochodzik. Myślę, że jednak w drużynówce klasycznej Polska wciąż pozostanie lepsza, o ile w USA nie pojawi się kolejny na miarę Belshawa czy Frantza. Colby z obecnych może jeszcze takim być. No i myślę, że powrót dawnej solidności w reprezentacji Polski też nie będzie takim wielkim zaskoczeniem.

 • sledzik16 weteran

  Wszystko dobrze to najważniejsze. Amerykanie prezentują się na przestrzeni kilku lat z sezonu na sezon coraz lepiej i niedługo pokonają naszych w duetach i to nie będzie duze zaskoczenie nawet.
  Chyba ze dla Kubackiego który jak zwykle będzie miał tragiczne warunki. "Myśl ze był to fajnie skok ale warunki miałem gorsze od innych"

 • ugabanie początkujący

  Na zdjęciu Casey Larson przed kolejnym okresem zdjęciowym do serialu "1670"

 • Arturion profesor
  @Kolejski

  Najpopularniejszy branżowy portal na świecie wypada znać. :-)

 • Kolejski bywalec
  @Skokownik

  Z pewnością to czyta i bardzo dziękuje.

 • Skokownik weteran

  Dużo zdrowia dla pana Larsona.

 • Arturion profesor

  Zdrowia życzę. Skoro to dla niego nie pierwszyzna i humor dopisuje, to nic się nie stało.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl