Złoty Leonidas, złote obrączki i własna ulica – pasmo sukcesów Jana Hoerla

  • 2025-04-26 18:17

Początek kwietnia to dla Jana Hoerla niewątpliwie jeden z najpiękniejszych okresów w życiu. Austriacki skoczek miał okazję cieszyć się zarówno sukcesami zawodowymi, jak i prywatnymi. Najpierw, w blasku reflektorów, odbierał statuetkę „Leonidasa” jako Sportowiec Roku w Salzburgu, a kilka dni później, w Pałacu Mirabell, poślubił swoją ukochaną – Tanję.

Uroczysta Gala Leonidasa „Salzburger Nachrichten” odbyła się 3 kwietnia w Salzburgu. Wśród zaproszonych gości, oprócz gwiazd sportu, znalazły się także osobistości ze świata biznesu i polityki. Wszyscy przybyli na miejsce, by dowiedzieć się, komu tym razem przyznany zostanie tytuł Sportowca Roku. Jak się okazało, nagroda powędrowała w ręce 26-letniego Jana Hoerla.

Miniony sezon był dla skoczka najlepszym w karierze. Do listy swoich osiągnięć dopisał bowiem drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni. Sięgnął także po cztery medale Mistrzostw Świata w Trondheim (dwa srebrne i dwa brązowe).

– Złoty Lew! Jestem bardzo wdzięczny za nagrodę Sportowca Roku 2025 w Salzburgu! – podsumował krótko podopieczny Andreasa Widhoelzla, publikując na Instagramie zdjęcie ze statuetką.

Tytuł niezmiennie od kilku lat pozostaje w kręgu skoczków. W ubiegłych edycjach pięciokrotnie cieszył się nim Stefan Kraft, który tym razem uplasował się tuż za swoim reprezentacyjnym kolegą.

Złoty Lew był jednak tylko jedną z form uhonorowania sukcesów Hoerla. Skoczek może się pochwalić także tym, że od niedawna ma swoją własną ulicę.

– Co za zaszczyt i wielka niespodzianka! Od teraz ulica prowadząca do rozbiegu skoczni narciarskiej w Bischofshofen będzie nosić nazwę "Jan Hörl Weg". Wielkie dzięki dla mojego rodzinnego miasta, to niesamowite – wypowiedział się na swoim Instagramie.

Wydawałoby się, że lepiej już być nie może… Wicelider Pucharu Świata miał jednak jeszcze jeden, prawdopodobnie największy, powód do radości. W sobotę 12 kwietnia ożenił się ze swoją narzeczoną Tanją. Ceremonia odbyła się w Pałacu Mirabell w Salzburgu.

Młoda para świętowała w towarzystwie przyjaciół i rodziny, a z fanami podzieliła się zdjęciami, zamieszczając wpis w mediach społecznościowych.

– TAK, bo kocham Cię na zawsze! – napisał Jan, publikując ujęcia z tego pięknego dnia.

Pod postem pojawiła się fala gratulacji zarówno ze strony kibiców, jak i kolegów ze skoczni Hoerla.

Jak się okazuje, nowo upieczone małżeństwo połączyły właśnie skoki. Para poznała się kilka lat temu podczas zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich w Bad Mitterndorf. Mają jednak jeszcze wiele innych wspólnych pasji, a jedną z nich są podróże


Weronika Świderska, źródło: ortf.at + instagram.com/jan.hoerl
oglądalność: (4289) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Arturion profesor
    @Lataj

    Jakby faktycznie doczekał się rozbudowy, najlepiej do giganta, to mógłby być im. K. Stocha. ;-)

  • Lataj profesor
    @Skokownik

    Ale ja to zrozumiałem tak, jakby Karpacz doczekał się modernizacji/rozbudowy.

  • Skokownik profesor
    @TheDriger

    O ile się nie rozsypie do czasu, aż ktoś zdecyduje się coś tam działać. A obecnie nie będziemy nazywać imieniem kogokolwiek takiej ruiny.

  • TheDriger weteran
    @Lataj

    Czekamy jeszcze na jakąś skocznie w Polsce im. Kamila Stocha. Może kiedyś w Karpaczu...

  • Lataj profesor

    Takie wyróżnienia dla drugiego skoczka sezonu 24/25. Może Tschofenig się czegoś podobnego doczeka? Zresztą ulice za życia mają z naszych Stoch (w Zębie) i Małysz (co ciekawe, w Warszawie). A żartem mówiąc, Wąsek ma ich wiele.

    „Salzburger Nachrichten” to nazwa gazety.

    @Arturion
    Rosjanie, których imię nie jest znane ;)

  • Lataj profesor
    @Arturion

    Musisz jednak mieć na imię Adam albo Henryk ;)

  • Arturion profesor
    @Wojciechowski

    Generalnie wniosek taki: za życia maja ulice głównie Rosjanie. ;-)

  • Wojciechowski profesor
    @Lataj

    Nie zapominajmy o Mostowie, Towarowie czy Sadowie!

  • TheDriger weteran

    A co do samego Hoerla to w końcu coś wygrał. Bo to facet co zdobywa tylko srebrne i brązowe medale. W klasyfikacjach zajmuje tylko 3 i 2 miejsca, a nawet w sezonie w którym był 2 w PŚ wygrał ledwie dwa marne konkursy bo tak to około 10 razy zajmował drugie miejsca w konkursach. No cóż, życzę mu żeby w końcu coś wygrał w skokach

  • TheDriger weteran

    Nieno, tyle fajnych zdjęć ma Hoerl to redakcja oczywiście musi wstawić jako zdjęcie artykułu zawodnika jak otwiera całą mordę i pokazuje wszystkie zęby jakby orgazmu dostawał. Robi się to już żałosne, naprawdę

  • Arturion profesor
    @Lataj

    A nawet Mickiewicz, Sienkiewicz itp. ;-)

  • Lataj profesor
    @jma

    Kolejow, Torow, Zamkow, Zakładow, Borow.

  • jma profesor
    @Arturion

    Wystarczy urodzić się z nazwiskiem Dworcow :)

  • egl doświadczony

    Sportowiec roku 2025 czy 2024? A może chodzi o sezon 2024/25?

  • saliens_fan początkujący

    Super. To już mocny wpis na kartach historii .

  • Arturion profesor

    Ulica za życia to jest coś. :-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl