Od połowy maja polscy skoczkowie będą trenować w Zakopanem

 • 2005-05-06 22:37

Podczas gdy skład kadry „A" polskich skoczków jest już oficjalnie zatwierdzony od ponad tygodnia, nadal nie zostały zaakceptowane przez Polski Związek Narciarski kadra „B" oraz składająca się z młodszych skoczków kadra „C".

Jak jednak zapewnia trener Zbigniew Klimowski, skład kadry „B nie ulegnie zmianie. Mogą nastąpić pewne przetasowania wśród podopiecznych Piotra Fijasa:
"Co do grupy B nie zajdą żadne zmiany. Rozmawiałem z Apoloniuszem Tajnerem kilka dni temu i nie miał zastrzeżeń, co do składu. Jednak formalnie musi to być zatwierdzone przez prezydium związku. Jeżeli będą jakieś zmiany to tylko w grupie młodzieżowej."

Spotkanie prezydium Polskiego Związku Narciarskiego odbędzie się w poniedziałek wieczorem, wtedy też oficjalnie zostaną podane składy wszystkich grup szkoleniowych.

Jak na razie trenerzy nie znaleźli miejsca w żadnej kadrze dla Wojciecha Skupnia oraz Grzegorza Sobczyka.

"Przed tymi zawodnikami drzwi nie zostały zamknięte. Także skoczkowie, którzy znaleźli się w grupach szkoleniowych muszą sumienne wypełniać swoje obowiązki, przykładać się do treningów, dbać o siebie i prowadzić sportowy tryb życia. W razie nieprzestrzegania tych zasad konsekwencje zostaną wyciągnięte bardzo szybko, nawet z usunięciem z kadry włącznie." - dodał Klimowski.

Zostały już także ustalone plany treningowe polskich skoczków na najbliższe tygodnie.

"Kadry A i B spotykają się 16 maja w Zakopanem na wspólnym zgrupowaniu. Kadra C zaczyna później niż my, prawdopodobnie 19 maja. Pod koniec miesiąca jedziemy na zgrupowanie do Czech, potem Austria. A już 18 czerwca w Zakopanem odbędzie się Puchar Doskonałego Mleka (dawniej Puchar Prezesa TZN - przyp. red.)" - zakończył trener Klimowski.


Anna Szczepankiewicz & Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4384) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Czy ktoś wie o co chodzi z tą godnościa skoczków??to nie są ludzie? a ja myslalam ,że tak...nic nie kapuje o co tu chodzi!!

 • anonim
  "Ale jaja"

  Co ja tu widzę, ale prawdziwe jaja !!!!nie takie byle jakie...jest sie z czego pośmiać...z tą panią ministrantką,czy jak jej tam ministra...a cho...a , wie..

 • anonim
  @mmm_krakow

  Szanowna Pa... o przepraszam, wielce Szanowna Osobo! W przypadku ko... (oops..) osób o aerodynamicznej budowie ciała zajmujących... tzn. zmuszanych przez szowinistycznych, żądnych zysków z reklam trenerów (działających za milczącym przyzwoleniem Kościoła Katolickiego) do uprawiania poniżającego je tzw. sportu sytuacja jest oczywiście o wiele bardziej dramatyczna i wymaga odrębnych uregulowań ustawowych.
  W kwestii nazewnictwa nie śmiałabym raczej czegokolwiek proponować - pozostawiam to w gesti postępowych, europejskich językoznawców, w szczególności Wielce Szanownej Ministry Izabeli Jarugi-Nowackiej.

 • anonim
  @Ministra Magdalena Środa

  Prosimy o więcej :)))))
  A co pani Ministra nam rzecze o koietach, ktore są skoczkami...
  Skoczkiniami... eeeech, mam problem z nazewnictwem ;)

 • anonim
  Przywróćmy godność "skoczkom"

  Żądam zaprzestania publikacji skandalicznych treści dotyczących osób nazywanych skoczkami. Uważam, że osoby te powinny mieć takie same szanse w społeczeństwie, jak i inne osoby. Tymczasem przedstawianie tzw. skoczków z nartami, w pobliżu skoczni, a nieraz nawet - o zgrozo - całujących zeskok służy utrwalaniu stereotypowego,uwłaczającego ich godności wizerunku, co przekłada się na przedmiotowe, dyskryminujące traktowanie. Trudno się dziwić, że tzw. skoczkowie padają ofiarą rzucanych śnieżek, strzałów z procy, są przedmiotem ohydnego
  molestowania seksualnego przez fanki. Stwórzmy tym osobom możliwość normalnego rozwoju, tak aby mogli porzucić swoje niegodne człowieka zajęcie
  i zając się studiowaniem, obroną doktoratów, robieniem kariery yuppie oraz aktywnym uczestnictwem w postępowych organizacjach społecznych.
  z poważaniem - Ministra Magdalena Środa

 • anonim
  Ojcowie Dyrektorzy nominują kadrowiczów?

  @mmm-k
  Jak napisano wyżej ,Trener Klimowski co do składu , zasięga rady Ojca Dyrektora. A ten nie ma zastrzeżen ,bo przecież z kadry B nie wywalono Tonia a skaczącego pare metrów dalej V-ce MP.
  I też się z tym nie mogę zgodzić!

 • anonim
  Skład

  @ mmm-k
  Też jestem zdania, że na dziś na kadrę A zasluguja wyłacznie Małysz i Stoch. i ew. na kredyt Żyła. Reszta powinna ćwiczyć w kadrze B a najlepsza dwójka po startach w letnim PK dopiero powinna dołaczyć do kadry A.

 • anonim

  @Styrian - czy poza Małyszem i Stochem ktokolwiek z naszych "orłów" nadaje się do kadry? Czy z moich podatków MUSZĘ finansować "miłośników buli"? Niech zasłużą na prawo reprezentowania naszego kraju i stypendium :)
  Jestem na pewno za jedną rzeczą - ustaleniem jasnych i przejrzystych kryteriów "przydziału" do kadry :) Są wyniki - jesteś w kadrze :) To, że kiedyś byłes mistrzem, to nas guzik obchodzi, jesli teraz skaczesz na bulę. [dokładnie z tego powodu "złota" Otylia Jędrzejczak może nie pojechac w tym roku na mistrzostwa świata w pływaniu, bo forme ma katastrofalną]
  Bo do tej pory mieliśmy "przedsiębiorstwo wycieczkowe" za Tajnera [przynajmniej tak pisała część forumowiczów] i humory Kuttina [z treningiem mailowym] ;)
  PS - Ale Meksyk i Brazylia ma rewelka reprezentację w noge, a myyyy??? ;-)
  @Apolinary - z tym "widzimisię trenera", chodziło mi o to niezbyt kulturalne spuszczenie Skupnia :) A zarzuty wobec Ojca Dyrektora, to chyba pamiętasz kto wypisywał ;))))))

 • anonim
  mmm-k

  La donna mobile
  A jeszcze nie dawno mowiłaś że to trenerzy a nie dyrektorzy ustalają skład Kadry?

 • Styrian stały bywalec
  acha !!!!!!!

  @mmm krakow : czyli najlepiej jak Ty wbierzesz kadre ;-))) a w ogole to po co ten trener prawda - treneowac przeciez nie umie , kadry wybierac nie powinien . to co on tam robi ? mmm krakow - a po co w ogole skoki ;-)))) na Cyprze nie skacza i tez zyja ;-))) w Meksyku i Brazylii tez nie placza z tego powodu ;-)))).
  Pozdrawiam :-)))))

 • anonim
  Co ty na to?

  Drużynówka - hmmm? Małysz i Stoch, a reszta niech walczy o te pozostałe 2 miejsca - tylko żeby rzeczywiście jechali najlepsi, a nie wg widzimisię trenera czy Dyrektorstwa :D

 • anonim

  No i racja !!! Ale ,żebysmy mogli brac udzial w drużynowych zawodach,potrzebnych jest czterech skoczków inaczej możemy zapomnieć o druzynówce.Teraz poprostu nie ma juz nad czym sie zastanawiac i trenerzy musieli dokonac takiego a nie innego wyboru.Zobaczymy jak będzie....może reszta zaskoczy w odpowiedniej chwili !!

 • anonim

  W sumie stworzenie kadry A, skłądającej sie z Małysza i Stocha byłoby niegłupim pomysłem. Reszta - np. jako Kadra B, żeby była większa motywacja. Na stypendium i żeby być w kadrze A, trzeba sobie zapracować. A nie "odgórny przydział", nie wiadomo za co!

 • anonim

  A kogo masz do wyboru do kadry "A".Bo ja nie widze juz nikogo kto moglby znalezc sie w kadrze"A",zresztą Kuttin zapowiedzial,że mogą jeszcze zmienic sklad kadry,do listopada daleko.Wszystko bedzie zalezlao od tego jak sie zaprezentują podczas LGP,oczywiście oprocz Malysza,bo ten nie bedzie bral udialu w LGP we wszystkich konkursach.

 • anonim

  Ludzie kogo oni przydzielili do tej kadry A.Oprócz Małysza i Stocha reszta to ... no szkoda słów i takim płacic stypendium.Taka kadra to jeden wielki śmiech

 • anonim

  W zeszłym sezonie były loty w ramach COC-a :D Na wszystkich serwisach o tym pisali :D

 • anonim

  mmm madrala sie znalazla,przecież wiem ,że to Norwegia chodzi mi tylko o to czy tam jest mamut i czy tam odbywaja się jakies loty!!! Bo co roku ogladam skoki i nie widzialam lotow w Norwegii!!!

 • anonim
  @nieznany

  Wejdź w link "Skocznie na świecie" i wybierz Norwegię - jako kraj :D
  Przy takim pytaniu to rzeczywiście lepiej nie podawac swej ksywki :))))))))))))))))

 • anonim

  Powiedz gdzie to Vikersund bo nie kojarze zupelnie o co chodzi.Znam mamuty różne ale tej nie jarze gdzie to.Czy tam Malysz skakal?

 • Boy profesor

  @Fanka skokow

  Czy ty myślisz, że ja jestem ciulem i nie wiem, że na tej stronie są do ściągnięcia filmy ze skokami? Otóż ja o tym wiem, i wiem również, że na wielu innych stronach są do ściągnięcia filmy. Ale nigdzie nie ma filmów ze skokami z mamuciej skoczni w Vikersund. I pytałem się czy ktoś posiada takie filmy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).