Skoki kobiet na Mistrzostwach Świata?

 • 2005-05-11 21:43

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) planuje rozszerzenie programu Mistrzostw Świata o kolejną dyscyplinę: skoki narciarskie kobiet.

Już w 2006 roku skoki narciarskie kobiet zostaną przyłączone przez FIS do programu Mistrzostw Świata juniorów. Według Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, włączenie skoków kobiet do seniorskich Mistrzostw Świata nastąpi prawdopodobnie w 2007 roku bądź 2 lata później.

Wprowadzenie skoków narciarskich kobiet do programu MŚ to niewątpliwie kolejny krok FIS do "równouprawnienia" kobiet i mężczyzn na arenie sportów zimowych. Być może złagodzi to opinie sceptyków na temat tej dyscypliny, a także sprawi, że będzie ona cieszyła się dużym powodzeniem wśród młodych dziewcząt, co spowoduje wzrost zawodniczek uprawiających skoki narciarskie.


Ewa Bugajska, źródło: Onetu
oglądalność: (7364) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • marta bywalec
  skoki

  mam 16 lat i cwiczę skoki dobrze mi idzie i mój trener planuje abym walczyła o puchar świata od przyszłego sezonu.

 • Emu doświadczony
  @ sylwia

  Dopiero teraz tu trafiłam...
  Kadry Polski w skokach kobiet "oczywiście" nie ma, ale gdybyś zaczęła skakać, miałabyś nikłą konkurencję. Tylko oczywiście w tym wieku już trudno zacząć, a poza tym sprawą kluczową jest, gdzie mieszkasz. W Polsce mniej więcej 80% dzieci, które chciałyby spróbować skoków, nie może z przyczyn geograficznych.

 • anonim
  Nom fajnie:) :) :)

  Będzie w końcu kogo oglądać, a nie tylko te okkropne facety, chociaż niektórzy som spoko.W babkach moc i siła!!!

  Kurczaczek:)

 • anonim

  Są bardziej kobiece dyscypliny dla kobiet.Ja w skokach kobiet jakoś nie widzę nie pasuje to do kobiet.To zawsze byla dyscyplina męska i tak będzie.Pozostanę kibicem skoków męskich.A kobiety jak chcą,to niech sobie poskacz a w sumie mi to nie przeszkadza.

 • Aneta początkujący

  Hm kazdy moze miec swoje zdanie.Ja nie wiem czy to dobry pomysł.... :)

 • Aneta początkujący

  Hm kazdy moze miec swoje zdanie.Ja nie wiem czy to dobry pomysł.... :)

 • _An_ stały bywalec

  @zu za zo i rashida
  Może jakieś konkrety? Bo powiedzieć "ja jestem przeciwna/przeciwny" każdy sobie może, ale wasze zdanie skądś brać się musi...

 • elf stały bywalec
  :)

  no!! czas najwyzszy!!!! skoro od wielu lat kobiety zajmuja sie podnoszeniem ciezarow, to dlaczego nie skoki??

 • anonim

  Jestem zdecydowanie przeciwko skokom kobiet wtedy ta dyscyplina straci sens a skoczkowie fanów

 • anonim

  hmm jestem przeciwna skokom kobiet

 • anonim
  hmmm....

  ciekawe jak możnaby wejść do kadry polski:P tylko żeby taką utworzyli dla kobiet): jestem jeszcze dośc młoda (15:P) więc mogłabym zacząć trenować... czy ktoś coś wie na TEN temat?

 • anonim

  Nie sobie będą skoki kobiet... Byleby nie stały się popularniejsze niż te męskie ;)

 • anonim

  Dla mężczyzn BMI=18,5
  dla kobiet BMI=18
  Dolna granica "zdrowego" BMI wg WHO :)

 • anonim

  Fajnie by było, gdyby babki też skakały.... :)))) Równouprawnienie musi być :))) ! Aha, zapraszam na www.skoki-narciarskie.funtest.pl

 • anonim

  A jak juz ,to powinny obowiazywać takie same przepisy dla kobiet jak dla męzcyzn,jesli chodzi o BMI.

 • anonim
  " och Kobiety"

  Nie wiem ale ja jakoś nie widze kobiet w roli skoczków,choc sama jestem kobietą,nie podoba mi sie to.Jak świat swiatem zawsze skoki byly wykonywane przez mężczyzn,ale kobieta na skoczni?? jakos nie będę mogla tego zaakceptować,poprostu do kobiet da dyscyplina nie pasuje.Ale jak chcą,to niech skaczą mi to wlaściwie nie przeszkadza,jednak ja zawsze będę kibicować męzczyznom jako skoczkom.

 • anonim
  Baby górą!

  Przy takim samym wzroście kobieta może miec niższa wage niż facet, bez groźby anoreksji ;)

 • Du Du doświadczony
  łatwizna

  Od dawna im to się należy.Skoro latają w kosmos to i skoki dla nich też łatwizna.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).