MP Zakopane: Małysz ponownie z tytułem mistrzowskim! (Pełne wyniki)

 • 2005-10-15 21:02
Adam Małysz, zgodnie z wcześniejszymi oczekiwaniami, zdecydowanie wygrał dzisiejszą rywalizację o tytuł Mistrza Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Na kolejnych miejscach uplasowali się Marcin Bachleda oraz Robert Mateja.

Nasz najlepszy skoczek nie pozostawił żadnych złudzeń kto jest nadal najlepszym skoczkiem w kraju i zdecydowanie wygrał dzisiejsze zawody Mistrzostw Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem broniąc tym samym tytułu wywalczonego przed rokiem.

Małysz prowadził już po pierwszej serii skokiem na odległość 132 metrów i wyprzedzał Marcina Bachledę (126 m) oraz Słowaka Martina Mesika (124,5 m).

W serii finałowej skoczek z Wisły uzyskał dokładnie tę samą odległość (132 m), o metr dalej lądował Marcin Bachleda (133 m), który tym samym wywalczył srebrny medal. Na ostatnim stopniu podium stanął dzisiaj Robert Mateja, który oddał najdłuższy skok w II serii konkursowej (135 m).

Na kolejnych miejscach znaleźli się Wojciech Skupień (123,5 i 134,5 m) oraz występujący gościnnie Słowak Martin Mesik, który jeszcze po I serii znajdował się na 3. miejscu w klasyfikacji (124,5 i 131, 5m). Dobry występ odnotował dzisiaj także Tomasz Pochwała plasując się na 6 miejscu (119,5 i 133 m).

Obie rundy konkursowe, podobnie jak seria próbna, rozgrywane były z 14. belki startowej. Pod koniec drugiej serii wyraźnie poprawiły się warunki, dzięki czemu około tysiąca widzów, zebranych pod Wielką Krokwią, mogło obserwować znacznie lepsze skoki.

Zobacz pełne wyniki Mistrzostw Polski »

Równoległe z seniorami o medale walczyli także juniorzy. Mistrzem Polski juniorów został Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane), który osiągnął 110,5 i 103,5m. Srebrny medal przypadł Dawidowi Kowalowi (107 i 104,5m), a trzecia lokata przypadła zaledwie 15-letniemu Dawidowi Kubackiemu (106 i 105m).


Wyniki Mistrzostw Polski JuniorówWielka Krokiew 15.10.2005
L.pZawodnikOdl 1Odl 2Pkt
1Łukasz Rutkowski110,5103,5171,7
2Dawid Kowal107104,5166,7
3Dawid Kubacki106105166,3
4Sebastian Toczek106,597,5153,5
5Jarosław Poloczek100-72,5
6Tomas Zmoray99,5-71,1
7Mateusz Cieślar94-63,7
8Piotr Byrt93-54,9
9Wojciech Gąsienica-Kotelnicki91,5-54,7
10Artur Heczko89,5-46,6
11Andrzej Kos88,5-44,8
12Piotr Chowaniec84-37,2
13Andriy Parkhomchuk83-34,9
14Mateusz Kukuczka72-10,6

Damian Pietrzak, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7197) komentarze: (63)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  @ Ushuaia

  bardzo mądrze napisalaś ,

  ja na konieć powiem jescze tylko , że chyba jako z nielicznych tutaj osób , nigdy ani przez chwilę nie zwątpilam w umiejętności Adama ,
  zawsze powtarzalam , ze każdy ma prawo do chwili slabości , każdy zawodnik ma takie chwile kiedy sam stwierdza , ze coś mu nie wychodzi ,
  tak bylo podczas LGP w Zakopanem , kiedy skoki Adama byly naprawdę zle , on sam to mówil , mówil o tym otwarcie , i prosil kibiców o cierpliwość , byl taki program w tym dniu z udzialem Adama ,
  poprostu , nigdy nie należy wątpić w zawodnika takiej klasy , że to już koniec , że się skończyl , bo to rzywdzące zarówno dla niego samego , jak i dla jego najbliższych ,
  tysiące kibiców w kraju nie wątpi w jego umiejętności , w tym i ja ,
  potzreba tylko czasu i spokojnego trenongu , on jest tak doświadczonym zawodnikiem , że doskonale wie co ma robić , trzeba mu tylko zaufać i ja to zawsze robię , jak dotąd , mialam rację ,
  moje typy z wczorajszego konkursu potwierdzily się , dziś bedzie tak samo nie wiem tylko kto będzie na 3 miejscu ,
  ale wyrażnie widać po skokach pozostalych zawodników , że praca jaką zalożyli trenerzy , wykonują w stu procentach , i gdzie są ci , którzy mówili , że tunel zawodników wykończy ?albo silownia?
  tyle trąbienia bylo , że Kuttin postępuje żle , a ja zawsze mówilam , że oni wiedzą co robią .
  Myslę , że Puchar Swiata , będzie dla nas bardzo udany w tym sezonie , a Adam Malysz , jeszcze sorawi nam mile niespodzianki i to nie raz.

 • anonim
  @Damian Pietrzak

  Ależ ja bardzo lubię ten portal, dlaczego chcecie mnie z niego pogonić ? I naprawdę doceniam Waszą pracę (inaczej bym tu nie zaglądała). jestem tylko niecierpliwa. czy to tak trudno zrozumieć, jak się lubi skoki i nie ma możliwości oglądać ich bezpośrednio , czy w TV ?
  Skoro napisaliście,że zaraz będą wyniki, to sądziłasm,że ktoś z portalu jest na miejscu i bezpośrednio nadaje (przez internet lub smsem). Gdybym wiedziała,że opublikowanie wyników zależy od organizatorów, to nawet bym nie czekała i natychmiast poszła spać (znam ich "możliwości"). A byłam tak strasznie zmęczona,że naprawdę zasypiałam przed ekranem . No i przepraszam, jeżeli ktoś się poczuł urażony.
  (Po przeczytaniu można to wykasować).

 • anonim
  WYNIKI

  Mam nadzieję,że niektórym otworzyły się oczy. Szczególnie tym, co to piszą "Adam się skończył" :))))))))))))
  Jeżeli naprawdę Adam w II serii skakał z tej samej belki, co reszta, to znaczy ,ze musiał bardzo uważać, by na Krupówkach nie wylądować i chyba skoczył na maksymalnym luzie !!! Co do braku formy takiego Kamila, to nie przesadzajmy. Chłopak jest w pełni wakacji (startowych ) po LGP. To samo dotyczy Śliża ,Żyły czy Długopolskiego. zaskakuje wysoka forma Mateji (oby ją utrzymał do Kuusamo). Chłopcy po PK są jeszcze w formie (oby po "wakacjach" było tak samo. Hula prawdopodobnie już zaczął wakacje (może to oznaczać,że zimą szybciej wróci do formy). Z czołowki najbardziej szkoda Sobczyka, każdy ma go w nosie i nikt lamentu nie podnosi,ze się marnuje ...A może by tak jaką kadrę D dla tych "niechcianych dzieci" lub jakiś cykl zawodów krajowych organizować (wtedy i kadrowicze skakaliby lepiej czując oddech na plecach i groźbę utraty miejsca w kadrze- Skupniowi pomogło, może resztę też by zmobilizowało do lepszej pracy).
  Co do młodzieży...Zobaczymy co to będzie po skokach na normalnej dla nich skoczni(czyli mniejszej).Mam nadzieję,że ich wyniki bedą bardziej zbliżone do wyników czołówki skoczków.

 • _An_ bywalec

  To pod spodem to byłam ja ;)

 • anonim

  No cóż... Miała nadzieję na powtórkę wyników z treningu. No, ale mówi się trudno. Dla Małysza gratulacje - był najlepszy.

 • anonim

  Z jakiego kraju jest ten Andriy Parkhomchuk?
  Czyżby Kazach?

 • anonim

  Druga seria na GP w Zakopanem była nawet z 15 belki!

 • anonim
  @ZKuba36

  Głupoty piszesz ! LGP w Zakopcu też skakali z 14 belki . Identycznie . I porównaj sobie noty Jandy i Małysza ! Ten sam rozbieg. Forma idzie do góry , a poziom sie wyrównuje , co bardzo cieszy !

 • jozek_sibek redaktor
  ADAM-Misrz

  ADAM wygrał w cuglach,mimo dopiero 5 miejsca w 2 serii(tylko o 0,5 m lepiej od 6 i 7 wyniku ) - o wszystkim zadecydowała 1 seria. Mając taka przewagę spokojnie kontrolował sytuację (skoczył ile trzeba),wiedzac że jutro też będzie atakowany. Poniżej oczekiwań K.Stoch,przez niektórych uważany jako główny faworyt A. Małysza (u mnie też).przegrał nie tylko ze ,,Stara Gwardią", ale na dodatek z MESIKIEM i Pochwałą-7 miejsce to porażka młodego skoczka. Tak samo jak i rewelacji ,serii próbnej i kwalifikacji- S.HULI. Zajęcie przez niego 2 miejsca w treningu i powtórka w kwalifikacjach, pozwalała myśleć nawet o medalu,a tu zimny prysznic - tylko 9 miejsce. Bardzo dobrze dzisiaj skakał Pochwała (przez tyle osób krytykowany),ma sporo punktów w rankingu CRL i szansa wejścia do 50 tej klasyfikacji. MESIK ze Słowacji, to stały bywalec ( w ostatnich latach) mistrzostw Polski,zawsze w czołówce (4 na dużej i 5 na małej w ubiegłym roku Letnich M.Polski). Na zakończenie -pełne uznanie w wiarę w mistrzowski tytuł dla ASA A.Małysza dla @Ushuai i @Fanki. ,, Fanka z Poznania "-Ty do samego końca nie dopuszczałaś, ze Małysz może jakimś cudem przegrać -pogratulować tylko wiary w sukces idola (przynajmniej do końca Igrzysk Olimpijskich).

 • ZKuba36 profesor
  forma skoczków

  Mistrzostwa Polski niczego nie wyjaśniły. Gdyby to były zawodyPŚ, to najazd byłby z 10 lub nawet z 9. belki. Gdyby na MP skakano z 10. belki możnaby zorientować się którzy zawodnicy potrafią daleko skakać z krótkiego najazdu, a tylko tacy mogą się liczyć w konkursach PŚ. Z długiego najazdu to nawet dwuboiści mogą bić rekordy skoczni. Odległości są imponujące ale o niczym nie świadczą poza tym że był ustawiony długi najazd. To jest podstawowy błąd trenerów. Zawodnicy daleko skaczą na treningach, a potem przychodzą kwalifikacje ze znacznie krótszego najazdu i nasi reprezentanci mają kłopoty z zakwalifikowaniem się do konkursu. Ale pocieszmy się , że może to kiedyś do nich dotrze /chociaż wątpię czy do Kuttina/.

 • anonim

  Myślę, że konkurs ten doskonale oddaję obecną formę naszych zawodników oraz całkiem nieźle obrazuje hierarchię w polskich skokach na dzień dzisiejszy. Adam ciągle jest najlepszy i wygrywa znów zdecydowanie. Pozostali systematycznie się do niego zbliżają, ale nadal sporo im brakuje. Za plecami Małysza jest 3 mniej więcej równych skoczków, którzy dziś skakali bardzo podobnie i naprawdę dobrze, wyraźnie również lepiej od pozostałych (Bachleda, Mateja i Skupień). Do nich dołączyłbym Kamila Stocha, mimo tego, że jednak trochę w tym konkursie zawiódł. Dalej mamy Pochwałę, Śliża i Hulę, a następnie obecnie mocno już odstających Długopolskiego, W.Tajnera, Żyłę i Urbańskiego. Wyniki tego konkursu, który mimo obaw odbył się w dobrych warunkach, potwierdzają dobrą formę niektórych (Małysz, Bachleda, Skupień), zaskakują niezłą formą jednych (Mateja, Pochwała) i zawodzą gorszą formą innych (Stoch). Ale genaralnie skoki były dobre i dalekie i myślę, że trzeba się cieszyć z tego bardzo pożytecznego przedsezonowego sprawdzianu. A jutro kolejne, może jeszcze większe emocje...

 • anonim
  Mistrz jest tylko jeden!

  Adaś - gratulacje. Ja też wierzę, że dobre czasy wracają... Tylko szkoda, że nie widziałam tych skoków :-(
  Co do reszty naszych zawodników - w II serii wyraźnie poszli na żywioł, Adam tego nie potrzebował - wygraną miał już po I kolejce. Nie wydaje mi się jednak, żeby zimą Skupień, Mateja, czy Bachleda odniesli jakiś znaczący sukces - no chyba, że wydarzy się jakiś cud.
  No to czekam na zimę.

 • anonim

  Doczekałem się pełnych wyników (tak naprawdę to właśnie wróciłem do domu) :) Dzięki redakcjo!
  Gratulacje dla Adama, myślę, że jutro o tytuł powalczy pierwsza czwórka z dzisiejszych zawodów + Kamil Stoch. Zaskoczyl mnie pozytywnie Tomek Pochwala, dobre, powtarzalne skoki na treningach i podczas zawodów.

 • anonim

  Kurka pośpieszylam się , przeciez to to samo !!!!
  o matko , nie gniewajcie się , sorki !!!

 • anonim

  Pierwsza '10-tka' Mistrzostw Polski.

  1. Małysz Adam 132m, 132m, 277.2pkt
  2. Bachleda Marcin 126m, 133m, 268.2pkt
  3. Mateja Robert 123m, 135m, 266.4pkt
  4. Skupień Wojciech 123.5m, 134.5m, 265.9pkt
  5. Mesik Martin 124.5m, 131.5m, 259.8pkt
  6. Pochwała Tomasz 119.5m, 133m, 255.5pkt
  7. Stoch Kamil 121.5m, 131.5m, 255.4pkt
  8. Śliż Rafał 120m, 129.5m, 246.6pkt
  9. Hula Stefan 118.5m, 128.5m, 244.1pkt
  10. Zhaparov Radik 119.5m, 124m, 231.2pkt

  to z innego potralu .Myślę , że redakcja się nie pogniewa ,
  to dla niecierpliwych .:)))

 • anonim

  Trzeba cierpliwie czekać ,
  redakcja napewno robi co trzeba i napewno niedlugo pojawią się wyniki ,
  ja w między czasie oglądnęlam w telewizji w dwójce w sporcie po Panoramie , skoki Adama ,
  prawdziwa poezja dla moich oczu i ukojenie dla duszy :))
  dwa równiutkie skoki , w niczym nie przypominaja tych skoków z LGP.
  Styl i wyjście z progu , poprostu rewelacja ,
  oby zimą , bylo tak samo.

 • Du Du stały bywalec
  Chopin

  Wierzyłem w Ciebie Adam.
  Gratuluję.
  Dla mnie jesteś Chopinem.

 • anonim

  luudzie, przestańcie narzekać i czekajcie cierpliwie ;)

 • jozek_sibek redaktor
  Redakcja

  Było by bardzo dobrze ,gdybyście podali nie tylko pełne wyniki konkursu, ale i wyniki kwalifikacji. Jakie kraje startowały-wspominaliscie o Słowakach i Ukrainie a tu ZHAPAROV z Kazachstanu???

 • anonim
  @ Ushuaia

  Ushuaia - jeżeli znajdziesz wcześniej wyniki na innym serwisie - to proszę bardzo, nikt Cię tu siłą nie trzyma! Ale jeżeli jesteś już na tej stronie, to proszę bądź cierpliwa i doceń naszą pracę a nie tylko narzekaj i wymagaj! My również czekamy na pełne wyniki a wrzucimy je tak szybko jak tylko otrzymamy...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).