Tommy Schwall specjalnie dla skijumping.pl

 • 2002-11-04 20:38
Tommy Schwall
Mamy przyjemność zaprezentowania wam obszernego wywiadu z członkiem kadry skoczków USA- Tommy Schwallem. Tommy po kilku sezonych słabszych występów, licznych kłopotach zdrowotnych, wiąże spore nadzieje ze zbliżającym się sezonem. Wreszcie jest w pełni sił i być może obok Clinta Jonesa i Alana Alborna- będzie liczył się w walce o czołowe miejsca.Skijumping.pl: Czy możesz nam na początek powiedzieć, czemu wybrałeś właśnie skoki narciarskie? Jak to się zaczęło?

Tommy Schwall: Widziałem jak uprawiano ten sport w moim rodzinnym mieście. Postanowiłem sam spróbować i...nie mogłem już przestać, gdyż jest to najlepszy sport na świecie!

-A jakie masz inne hobby, zainteresowania?.

Lubię grać w golfa.

- Czy jesteś popularny w USA? Rozpoznają Cie ludzie na ulicy?

Oj- w USA właściwie wogóle nie ma świadomośći, że istnieją skoki narciarskie. Więc nie- nie mogę powiedzieć abym był popularny u nas w kraju.

- Masz może jakichś idoli?

Nie- obecnie nie mam nikogo, kogo mógłbym uznać za mojego idola.

- Jakiej muzyki słuchasz, jakie lubisz filmy, jedzenie, napoje?

Jeśli chodzi o muzykę to lubię metal oraz rap. Z filmów najbardziej podobają mi się komedie, takie jak np. "Zoolander", czy też "Saving Silverman". Moim ulubionym jedzeniem jest pizza oraz potrawy tajskie.

- Czy sądzisz że marka sprzętu, jakiego używa skoczek ma duże znaczenie?

Wydaje mi się, iż marka sprzętu jest czymś co każdy skoczek musi sam sobie dobrać- w zależności od stylu, jaki prezentuje, jak również "czucia" danych nart.

- Z kim sie najbardziej przyjaźnisz w kadrze USA?

Alan i Clint są wspaniałymi facetami i obaj są moimi przyjaciółmi.

- Znasz dobrze skoczków z innych krajów?

.Znamy się z Kimmo Yliriesto.

- W sezonie 2000/2001 miałeś spore problemy zdrowotne, czy już wszystko w porządku?

Miałem złamany obojczyk, a następnie w roku 2001 oba kolana musiały być operowane. We wrześniu tego roku natomiast miałem znów operację lewego kolana. Niemniej wszystko obecnie powoli się poprawia.

- Co uważasz za swój największy dotychczasowy sukces?

Myślę że wygrywanie oraz bycie na stałe w czołówce Pucharu Kontynentalnego było całkiem sporym osiągnięciem.

- Co twoja rodzina sądzi o wybranej przez ciebie dyscyplinie sportu? Próbowali ci wybić skoki narciarskie z głowy?

Moja rodzina jest wspaniała. W pełni wspierają mnie we wszystkim co robię i są ze mnie dumni. Jedyne czego wymagają, to abym poszedł na studia, gdy już skończę ze skokami.

- Co według ciebie musisz poprawić w twych skokach?

Muszę nabrać mocy oraz odrobinkę poprawić technikę.

- Lubisz internet i komputery?

Tak- lubię komputery. A internet to dla mnie wspaniała sprawa do komunikacji ze znajomymi oraz rodziną.

- Co sądzisz o lotach narciarskich? Sądzisz że powinno się zbudować większe skocznie- np. K-250?

Uważam, że loty to po prostu nafajniejsza rzecz w całych skokach narciarskich. Im większe obiekty tym lepiej!

- Czy trudno ci utrzymać dobrą wagę?

Nie jest to zbyt dla mnie trudne. Jestem drobnej budowy i taki byłem całe życie.

- Jakie są twoje cele na najbliższy sezon?

Pragnę być stale w pierwszej 30-tce oraz przekroczyć magiczną granicę 200m.

- Jakie są twoje ulubione skocznie?

Lubię Kuusamo, Sapporo i Harrachov.

- Coś dla fanek- masz dziewczynę?

Nie- obecnie nie mam nikogo.

- Co sądzisz o nowych przepisach sędziowania, które testowane były tego lata?

Myślę, iż były bardzo dobre i chciałbym aby takie pozostały.

- Jakie są twoje plany treningowe na najbliższy okres?

Skoki na początku listopada i oczywiście intensywny trening siłowy.

- Jak długo pragniesz skakać?

Tak długo, aż osiągnę wszystkie swe cele i aż uznam, że nie mogę już bardziej sie rozwijać..

- A co zamierzasz robić po zakończeniu kariery?

.Pójść na studia i kto wie...

- Co sądzisz o Adamie Małyszu?

Jest wspaniałym sportowcem i wydaje się miłą osobą. Nie rozmawiałem z nim osobiście, więc nie mogę powiedzieć nic konkretnego.

- Co uważasz za swe największe marzenie?

Wygrywać w Pucharze Świata oraz zostać mistrzem olimpijskim!

- Byłeś kiedyś w Polsce?

Tak- podczas Mistrzostw Świata Juniorów w 2001 roku.

/tad/, źródło: Informacja własna

oglądalność: (4281) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  wywiad ze Schwallem

  Fajny wywiad, fajny zawodnik.
  Nie wiedziałem, że odnsił jakieś sukcesy w COC. Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania o Małysza.
  Zawsze mi się kojarzył z numerem 3 w USA po Jonesie i Albornie i tym, że punktów nie zdobywał i chyba miał problemy z wejściem do konkursu. Ale raz punkty LGP nie zdobył.

 • anonim
  Hallo Leute!

  jestem druga :). Cieszę się, że Tommy będzie skakał.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).