FIS Cup: Dobra postawa Polaków

 • 2006-01-14 16:52
W pierwszym konkursie FIS Cup w czeskim Harrachovie dobrze spisali się nasi reprezentanci. W pierwszej dziesiątce sklasyfikowani zostali: Kowal, Rutkowski oraz Tajner Wojciech. Zawody odbyły się na skoczni o punkcie konstrukcyjnym K90.

Zawody wygrał Roman Koudelka. Na drugim miejscu uplasował się Jan Mazoch a trzeci był Michal Doleżal.

Po skokach na odległość 90,5 oraz 89 metrów na piątym miejscu wylądował Dawid Kowal. Łukasz Rutkowski (89 i 89,5m) sklasyfikowany został na siódmej pozycji. Wojciech Tajner uzyskał 90,5 oraz 88 metrów i ostatecznie uplasował się na ósmym miejscu.

Niestety występu w Harrachovie do udanych nie może zaliczyć Tomisław Tajner. Zawodnik AZS AWF Katowice, upadł. Skoczkowi nic poważnego się nie stało - ma kilka drobnych otarć na twarzy oraz skarży się na ból w kolanie.

Wyniki:
5. Dawid Kowal 90,5 i 89m
7. Łukasz Rutkowski 89 i 89,5m
8. Wojciech Tajner 90,5 i 88m
11.Paweł Urbański 87,5 i 88,5m
13. Marek Michniak 87,5 i 87,5m
22. Dawid Kubacki 85 i 82m
27. Wojciech Topór 84,4 i 82,5m
41. Sebastian Toczek 79,5m

WYNIKI I KLASYFIKACJE:

Zobacz pełne wyniki konkursu »
Zobacz wyniki I serii konkursu »

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7345) komentarze: (82)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  T.Tajner

  T.Tajner upadł-ale ile skoczył?
  W tabeli wyników,nie jest wogóle sklasyfikowany!
  Coś to jest niejasna sytuacja?

 • anonim
  @sermak

  Co masz na myśli mówiąc "żeby nie było"

 • anonim

  Żeby nie było:)
  Islandia - JONAS ASGEIRSSON - start na igrzyskach w Sankt Moritz 1948

 • anonim
  ?

  Wiem że w latach 50-60 Islandię Reprezentowali Ari i Skarphedinn Gudmundssonowie, ale innych nie znam. W Gruzji skakał Kakhaber Tsakadze, a w 2002 roku Gruzję reprezentowali Levani Kosanashvili i Giorgi Tsiklauri. Co do skoczków z Łotwy to naprawde ich nie było i zwracam honor. W Bośni być może kiedyś skakano. A oto pełna reprezentacja Węgier: Peter Tutczai, Delnes Pungor, Armin Csukovics.

 • anonim
  Rekord Bułgarii - poprawka

  101 m Georgi Zharkov (Bułgaria, Salt Lake City) – 2002 (?)

 • anonim
  rekord Bułgarii

  poprawka

  101 m Georgi Zharkov (Bułgaria, Salt Lake City) – 2002 (?)

 • jozek_sibek redaktor
  Redakcja

  Kiedy będą pełniejsze wyniki-czy organizatorzy jeszcze się z tym nie uporali?

 • anonim
  Skoki

  Nie wiem skąd masz informację o rekordzie Kazachstanu, wydawało mi się, że rekordzistą tego kraju jest obecnie moim zdaniem ich najlepszy skoczek Ivan Karaulov, w Oberstdorfie skoczył w 2004 roku 162,5 m, ale nie kwestionuje tego, że Filimonow moż ebyć ich rekordzistą jako, ze przez lata był najlepszym skoczkiem w tymże kraju. Aha może ktoś mi jest w stanie coś powiedzieć o tym Kołmakowie z Kazachstanu, gdzieś znalazłem informację, że na MŚ w 1995 lub 97 już nie pamiętam był 18. Nie kojażę kompletnie tego zawodnika, proszę o informacje, jeśli nimi dysponujecie. A w ogóle właśnie co się dzieje z tymi znanym Kazachami, z Filimonowem, Gajdukiem, Korobowem i Połuninem, nie znalazłem informacji, aby skończyli karierę, ani też nie skaczą w COC czy też FIS Cup?? Co się z nimi stało??
  A co do Czwykowa, zajął on 30 miejsce na skoczni K-90 w Nagano i to jest jego życiowe osiągnięcie, myślę, że Mistrzostwa Azji mimo wszystko nie można przyrównać do IO. A Czwykow zakońćzył karierę z powodu braku sukcesów to raz, a dwa to, że miał pecha, jak choćby w jednym konkursie gdzie zawsze niewiele mu brakowało do 30 miejsca, pamiętam 31, nie mniej szkoda go, bo był niejako zawsze "podczepiony"pod reprezentację Kazachów.
  A kto jest obecnie trenrem Kazachów, wiecie ??

 • anonim
  uzupełnienie

  Liban prawdopodobnie zrezygnuje z organizacji AWG w 2009; w 2011 AWG odbędą się w Almaty (dawan Ałma-Ata, Kazachstan)

 • anonim
  Azja

  A gdy mowa o skoczkach z Azji i ich rekordach. Interesuje mnie następująca informacja. Dotychczas rozgrywano 5 razy "Asian Winter Games" (Zimowe Igrzyska Azjatyckie)

  1986 Sapporo, Japonia
  1990 Sapporo, Japonia
  1996 Harbin, Chiny
  1999 Kangwon, Korea Płd.
  2003 Aomori, Japonia

  Dwa kolejne odbędą się w

  2007 - Changchun (Chiny)
  2009 - Beirut (Liban) - a więc powstanie tam skocznia narciarska!

  Mam tylko wyniki z 2003 roku i częściowe z 1996; czy ktoś (np. Redakcja) ma inne?:

  2003:
  (K-90, indywidualnie)
  1 FUNAKI Kazuyoshi JPN 245.0
  2 HIGASHI Akira JPN 228.0
  3 CHOI Heung-Chul KOR 218.0

  (K-90, drużynowo)
  1. KOREA 952.0
  2. JAPONIA 923.0
  3. KAZACHSTAN 853.5

  1996:
  (K-90, indywidualnie)
  1 Chvykov Dmitry KAZ
  2 Kolmakov Alexander KAZ

  Dziwne, że o tym najlepszym (życiowym)
  osiągnięciu Chvykova portale nie wspominają...

 • anonim
  skoki narciarskie w Islandii

  1952 - Oslo
  GUDMUNDSSON, Ari (ISL)
  35 m. (na 43)
  I seria: 60.0m 50.0
  II seria: 59.0m 49.0
  Łącznie: 183.0

  1960 - Squaw Valley
  GUDMUNDSSON, Skarphédinn (ISL)
  I seria: 64.0m 36.0 (13.0 11.5 12.0 12.0 13.0) 37.0 73.0 43m
  II seria: 64.0m 43.2 (13.5 12.5 12.5 13.5 14.0) 39.5 82.7 41m
  Łącznie: 155.7 43m (na 45)

 • anonim
  Egzotyka...

  Skarphéðinn Guðmundsson

 • jozek_sibek redaktor
  @Henio

  Tak Topór ma jeszcze 5 pkt PK,ale niedługo je straci-zdobył je w 5 periodzie poprzedniego sezonu.
  Zdobyte dzisiaj będa mialy dłuższa ważność.

 • anonim

  Jak miał na imię Gudmundsson ?

 • anonim
  Islandia

  Na Igrzyskach W Squaw Valley w 1960 roku Islandię reprezentował w skokach S. Gudmundsson (43 miejsce na 45 zawodników).

 • anonim
  Wyniki

  Zawody wygrał Roman Koudelka, drugi był Jan Mazoch, a trzeci Michael Dolezal. 4 miejsce zajął Lukasz Hlava

 • anonim

  Nie sorry, prawidłowa nazwa tej miejscowości to Ólafsfjördur.

 • anonim
  Islandia

  @ skolim
  Nic mi nie wiadomo o skoczkach z Islandii, prawdopodobnie nikt nigdy nie uprawiał tam skoków zawodowo, ale szkoda bo Islandia ma do tego niezłe warunki zarówno klimatyczne jak i geograficzne. Wątpię jednak by ktoś był tam jakoś bardziej na serio zainteresowany skokami. Wiem tylko o jednej skoczni na Islandii w miejscowości Ólafsfjörður o punkcie K 15 nie przykrytej igielitem.

 • anonim

  Jezu...co za łamaga !!!!

 • anonim
  @ siebeck

  W.Topór ma pkty w CoC.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).