Nie spełnił oczekiwań, ale zostaje

 • 2006-04-16 10:42

Dziesięć dni temu rozstrzygnęło się, co niemiecki trener rosyjskiej drużyny skoczków narciarskich będzie porabiał w najbliższej przyszłości. Rada Federacji Skoków i Kombinacji Norweskiej podjęła decyzję, mimo pewnych zastrzeżeń, o przedłużeniu o rok kontraktu z Wolfgangiem Steiertem. Postanowiono także kontynuować współpracę, choć na innych warunkach, z serwismanem - Finem Jari Mantilą.

Wolfgang Steiert objął stanowisko głównego szkoleniowca drużyny rosyjskiej w grudniu 2004 roku. Od tego czasu stał się dla zawodników rosyjskich mężem niemal opatrznościowym. Wykorzystał wszystkie swoje kontakty, znajomości, aby zapewnić swoim podopiecznym szkolenie i sprzęt na najwyższym poziomie. I rzeczywiście, już na początku widać było, iż Rosjanie czynią olbrzymie postępy. Bardzo dobre wyniki osiągał w szczególności Dmitri Wasiliew, lider drużyny.

Sezon olimpijski przyniósł jednak pewne rozczarowanie i niedosyt. Postawione przed zawodnikami zadanie: być w szóstce w konkurencjach drużynowych i w dziesiątce w indywidualnych, według rosyjskich władz narciarskich, nie zostało wykonane (Wasiliew 10. i 17 miejsce, Ipatow 19. i 27, Korniłow 34. i 33. a drużyna sklasyfikowana została na 8. pozycji, m.in. za Polską, Japonią i Szwajcarią). Dostrzeżono jednak, że Rosjanie jako zespół, ale także indywidualnie, zaczęli się liczyć w międzynarodowej rywalizacji.

Kontrakt Niemca z Rosjanami obowiązywał do 1. maja 2006. Władze federacji musiały zdecydować, co dalej.

Kilka dni temu Władimir Sławski w rozmowie z dziennikarzami sportowej agencji powiedział:

- Ostatnio obradowało prezydium Federacji Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Podjęto decyzję o przedłużeniu kontraktu z niemieckim trenerem Wolfgangiem Steiertem jeszcze na jeden rok. Dokonaliśmy analizy i oceny występów naszych zawodników na Igrzyskach Olimpijskich w Turynie. Uznaliśmy, ze chociaż nasi zawodnicy nie wypełnili postawionych przed nimi zadań, to powiedzenie, że nie zrobili oni postępu świadczy o bezmyślności. I żeby nadal ów postęp miał miejsce, podpisaliśmy z Wofgangiem Steiertem nowy kontrakt. Trener nasze warunki przyjął.

Władze federacji doceniły szczególnie fakt, iż Dmitri Wasiliew był bliski sprawienia wszystkim niebywałej niespodzianki, kiedy to prowadził po pierwszej serii skoków w konkursie olimpijskim w Pragelato na skoczni normalnej.

Władimir Sławski oznajmił także, iż w nowym sezonie w roli serwismana nadal bedzie pracował mistrz olimpijski w kombinacji norweskiej Jari Mantila, ale na innych warunkach niż Steiert.

- Podpisaliśmy z Jari Mantilą kontrakt, który obejmuje pracę tylko na czas tych miesięcy, kiedy odbywaja się zawody zimowe, czyli na 5 miesięcy.- szczegółowo wyjaśnił Sławski.

Rosyjska przygoda trenera Steierta trwa nadal. Jakie tym razem postawiono zadania do wypełnienia w sezonie 2006/2007 przed niemieckim szkoleniowcem - na razie nie wiadomo.


Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4957) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Rosjanie przed Wolfgangiem Steiertem

  PŚ sezon 2004/2005r.
  29.Vassiliev - 163 pkt
  56.Korniklv - 23 pkt
  61.Ipatov - 21 pkt
  62.Fatchullin- 20 pkt

  Z trenerem Wolfgangiem Steiertem - sezon 2005/2006r.
  22.Vassiliev - 240 pkt
  45.Kornilov - 41 pkt
  71.Ipatov - 8 pkt

 • anonim
  Trenerzy Rosjan

  Mam pytanie, czy ktoś mógłby podać trenerów Rosjan od sezonu 2000/2001 do Steierta?
  pozdrowienia

 • anonim

  Podobno Rosjanie chcą ubiegać sie o organizację MŚ w 2013 roku. Pragną zbudowąc ośrodek sportów zimowych w Toksowo nieopodal St. Petersburg (a w nim m.in. 2 nowoczesne skocznie narciarskie).
  Do 2009 roku pragna zorganizować u siebie zawody PŚ.
  Moim zdaniem to dobry pomysł, bo już chyba wszystkim sie znudził ten przesyt konkursów na skoczniach niemiecko-austriackich i fińsko-norweskich.

 • jozek_sibek redaktor
  Rosjanie w PŚ 2005/2006r.

  22.Vassiliev - 240 pkt
  45.Kornilov - 41 pkt
  71.Ipatov - 8 pkt

 • jozek_sibek redaktor
  Rosjanie w PŚ.

  [ ... ]

 • anonim
  Solenizant Tajner

  Wszystkiego najlepszego dla Apoloniusza Tajnera. życzę wielu sukcesów w PZN-ie !!

 • anonim
  reklamy

  te wyskakujace reklamy na tej stronie niezle wkurzaja..przeszkadzaja w czytaniu niusow!

 • Malyszomaniak bywalec
  @Polon

  To żecz sporna . Skoro na stronie FIS pisze w angielsko języcznej to czemu nie tu ?

 • anonim
  może niedobry, ale pożyteczny

  Steiert nie jest trenerem wybitnym. Nie wiem nawet czy może pretendowac do miana trenera dobrego.
  Wiem jedno. Zrobił dla Rosjan więcej niz Kuttin dla Polaków.

 • anonim
  szanujmy nazwy własne

  Nie jestem rusofilem, broń mnie Panie. Ale nóż się w kieszni otwiera jak ktos pisze Vasiliew lub Kornilov. Nie jestesmy w Paryżu ani Nowym Jorku, moi Państwo. Tak jak chcemy, żeby prawidłowo wymawiano nasze nazwiska, tak wymawiajmy i piszmy nazwiska innych nacji. Zostańmy przy Wasiliewie, Korniłowie i Ipatowie. Na pewno będzie prawidłowo.

 • anonim

  jeszcze im mało przez dwa sezony vassiliev w pś 29 i 22 a wcześniej nie był nawet w 60 pozostali także gromadzą punkty ipatov i kornilov może troche zawodzi fatchullin, który w poprzednich sezonach dużo więcej osiągał, ale ogólnie zrobił duży postęp brawo panie steiert

 • anonim

  Rosjanie w skokach i tak zrobili bardzo duże postepy ,
  powinni być wdzięczni Steiertowi , za to co robi ,
  na IO , nie udalo się , mówi sie trudno , nie wszystkim szczęście dopisalo ,
  ale wyraznie widac postęp tych zawodników , szczególnie Vasiliewa , który , już byl krok od zwycięstwa ,
  dobrze , ze sie dogadali i trener zostaje.

 • Karolina początkujący

  Nie ma to jak przeceniać umiejętności swoich zawodników... Za to co Steiert zrobił powinni go na rękach nosić, a nie jeszcze narzekać!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).