Michael Uhrmann: "Po IO w Turnie miałem doła"

 • 2006-05-14 18:07

Michael Uhrmann po minionym sezonie nie ze wszystkich swoich występów jest zadowolony, jednak mimo to jest pełen optymizmu przed przygotowaniami do kolejnej zimy.

"Mimo, iż nie wszystkie moje marzenia się spełniły to i tak miniony sezon oceniam jako bardzo udany" - mówi Michael Uhrmann.

Minionej zimy, podobnie jak i w poprzednich sezonach, "Michiemu" stopniowo szło coraz lepiej. Z sezonu na sezon Niemiec poprawia się. W sezonie 2003/2004 po raz pierwszy w swojej karierze zajmował regularnie lokaty w czołowej "10" i ostatecznie był 9. w klasyfikacji generalnej PŚ.

"W minionym sezonie tylko trzy razy byłem poa pierwszą "15", a to jest naprawdę coś" - mówi Niemiec, który w ostatnim konkursie PŚ w Planicy został zepchnięty na ósme miejsce przez Andreasa Koflera.

Uhrmann wie, że stać go na więcej. "Po moim dobrym początku sezonu, wiedziałem już że rywale muszą się ze mną liczyć i moje cztery miejsca na podium to udowodniły. Chciałbym jednak regularnie pasował się w czołowej 6-tce" - dodaje Niemiec.

Turniej Czterech Skoczni nie wypadł dla Michaela Uhrmanna najlepiej. Startował w nim ze sporymi oczekiwaniami, a trzeci konkurs, w austriackim Innsbrucku, opuszczał z najgorszym wynikiem sezonu - 24.lokatą. "To był mój najsłabszy występ i byłem tym zdruzgotany. Coś, co wcześniej szło mi łatwo, teraz wymagało ode mnie mnóstwo wysiłku. Brak pewności siebie zaczął mieć wpływ na moje skoki" - opowiada "Michi".

Od tych zawodów rozpoczęły się pierwsze problemy. Prędkość na progu nie była już tak dobra, występy drużyny były złe. "Wszyscy na mnie bardzo liczyli i byłem cały czas pod lupą, ale z tą sytuacją nieźle sobie poradziłem i szybko wróciłem do stabilnej formy. Na Mistrzostwach Świata w Lotach w Kulm, wywalczyłem 5-te miejsce w konkursie indywidualnym, które było moim życiowym osiągnięciem w lotach. Także trzecia lokata w drużynie była wspaniałym wynikiem" - opowiada Niemiec.

Sezon trwał dalej i nadeszły IO w Turynie, gdzie Uhrmannowi zabrakło na średniej skoczni zaledwie pół punktu do medalu. W drugim skoku uzyskał lepszą odległość, niż mistrz olimpijski - Lars Bystoel.

"To był bardzo trudny moment w mojej karierze, ponieważ wiedziałem, że w życiu nie dostaje się wielu takich sans" - powiedział "Michi".

Prędkość Michiego na progu była cały słaba. "Gdy jest się nawet do 2 km wolniejszym, to trudno liczyć się w walce o najwyższe lokaty" - kontynuuje Niemiec.

Znalezienie powodu słabszych prędkości i rozwiązanie problemu będą jednym z najważniejszych celów Niemca w przygotowaniach do następnego sezonu.

Do przyszłej zimy "Michiego" czeka dużo pracy. "Po sześciu latach na nartach Rossignola, musze i chcę zmienić je na nowe. Pierwsze testy mogę robić już teraz, lecz trudno jest dostosować się, znaleźć wyczucie i równowagę między wiązaniami a nartami.
"Podczas lotów w Planicy zauważyłem iż większość skoczków ze światowej czołówki obiera nieco inną pozycję niż ja, więc chyba i ja będę ją zmieniał"
- dodaje Uhrmann.

Jednak, gdy Michael spogląda na miniony sezon to może z optymizmem myśleć o nowych wyzwaniach.

"Jest dla mnie jasne, że zawsze mam możliwości, aby skakać i lądować w czołowej 10-tce, nawet jeśli nie jestem w optymalnej formie. Gdy wszystko mi się udaje, wówczas w moim zasięgu jest również i podium" - uważa niemiecki skoczek.

"Po Turynie miałem małego doła, ale teraz znów czuję się bardzo dobrze. Ostatnie lata to dla mnie stopniowy ciągły rozwój i coraz lepsze wyniki i dalej chcę iść tą drogą. A pomoże mi w tym moje doświadczenie" - zakończył Uhrmann.


Vicktoria Murawska&Tadeusz Mieczyński, źródło: michael-uhrmann.de
oglądalność: (4358) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Michael Uhrmann.

  Miejsca na podium PŚ:
  00/01r. podium PŚ(0,0,1)
  01/02r. podium PŚ brak
  02/03r. podium PŚ(0,1,1)
  03/04r. podium PŚ(1,0,0)
  04/05r. podium PŚ(0,1,1)
  05/06r. podium PŚ(0,2,2)

 • jozek_sibek redaktor
  @hanni.

  Taki jesteś przemądrzały i spostrzegawczy,a nie widzisz co pisze 2 wpisy ponizej Twojego????

 • vegx redaktor
  hmmm

  Czytając wypowiedzi innych, dobrych skoczków nie trudno oprzeć się wrażeniu jak niesamowicie wiele w skokach osiągnął nasz rodak - Adam Małysz...
  Porównując przecież ilość wygranych, miejsc na podium z dobrymi, liczącymi się w konkursach skoczami jak uhrmann, kuettel czy nawet kasai, którzy w swojej karierze też mieli różne momenty gorsze. Proszę spojrzeć na różnicę klas tych zawodników, sposób ich wygrywania.Ahonen czy Małysz, kiedyś Schmitt, Hannawald - oni potrafili niepodzielnie panować na skoczni... To jest prawdziwe mistrzostwo i wielka klasa zawodnicza. To już nie statystyka, to rutyna zwycięzcy, po tym można poznać wielkich zawodników - urodzili się by wygrywać!
  2 już przeszło do historii - nykanen i weissflog, kolejnych 2 jeszcze skacze - ahonen i małysz. A szanse aby kiedyś wygrywać tak jak oni ma morgenstern. To wielka czołówka skoków. Ci którzy latami kształtują skoki i rządzą nimi latami. To oni są najważniejsi. Nigdy nie można ich skreślić z listy potencjalnych zwycięzców... nigdy, nawet w czasie najwiekszego kryzysu.
  CIeszmy sie, ze mamy arcymistrza skoków!

 • hanni początkujący
  jozek_sibek

  chyba jestes głupi uhrmann był 14 a spaeth na 9

 • anonim

  sorki, że zapomniałem o turynie !

 • jozek_sibek redaktor
  Błąd z nazwiskiem.

  Do redakcji.
  Trzy wpisy poniżej chodziło oczywiście o Uhrmanna,a nie Spaetha,reszta nadal jest aktualna.

  @kasiulka. Takich osób jesy więcej - mam troszke mniej pracy.
  Pozdrawiam.

 • jozek_sibek redaktor
  @olli.

  Nie wspomniałeś o ostatnich ZIO z Turynu(Pragelato)!
  Srednia skocznia - 4 miejsce - 12.02.2002r.
  Duza skocznia - 16 miejsce

 • anonim

  @ jozek_sibek

  No popatrz ktoś też robi tak jak ty, ale nie martw się i tak wiemy że jesteś najlepszy w tym co robisz w tych statystyach:)))
  pozdrówki:):))

 • jozek_sibek redaktor
  Redakcja.

  Błąd w tekscie.
  W sezonie 2003/2004 po raz pierwszy w swojej karierze zajmował regularnie lokaty w czołowej "10" i ostatecznie był 9. w klasyfikacji generalnej PŚ.

  Ten tekst pasuje,tylko do sezonu 2004/2005r.
  W sezonie 2003/2004r jak podaje poniżej @olli,Spaeth zajął 14 miejsce w PŚ.

 • jozek_sibek redaktor
  Redakcja.

  Komentarze takie jak Dagi powinny być usuwane.

 • anonim

  kariera uhrmana
  1996 mś juniorów asiago 1 miejsce przed peterką i kuettelem !
  pś 200/01- 22 miejsce
  2001/02- 28 miejsce
  2002/03- 15 miejsce
  2003/04- 14 miejsce
  2004/05- 9 miejsce
  2005/06- 8 miejsce
  widać tendencję zwyżkującą, ale w tym sezonie prawie cały czas był 4 potem był 5 i skończył na 8 szkoda końcówka sezonu była słaba


  lahti k 116 13- miejsce
  predazzo k 120- 9 miejsce
  k 95- 13 miejsce
  oberstorf- k 90- 16 miejsce
  k 120- 14 miejsce

  olimpiada- salt lake city
  k 120- 16 miejsce
  k 90- 8 miejsce

  mistrzostwa świata w lotach narciarskich

  harrahov- 13
  planica- 10
  kulm- 5

 • Daga początkujący
  heh

  Komcia nie ma;-)

 • goldusia początkujący
  @ DAGA

  a gdzie ten komentarz? :)

 • jozek_sibek redaktor
  Michael Uhrmann.

  Jest jedynym zawodnikiem z pierwszej 9 PŚ minionego sezonu,który nie wygrał zawodów pucharowych! Jedyne zwycięstwo w PŚ - Zakopane 17.01.2004r(2.A.Małysz).
  Ostatni sezon w PŚ(miejsca w pierwszej 10):
  2 miejsce - 2 razy
  3 miejsce - 2 razy
  4 miejsce - 2 razy
  7 miejsce - 1 raz
  9 miejsce - 2 razy
  10 miejsce- 2 razy

 • Daga początkujący
  -

  Yeah.. .;-) wreszcie pierwsza z komciem;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).