Masahiko Harada w nowej roli

 • 2006-07-14 18:03
Legenda japońskich skoków narciarskich, Masahiko Harada otrzymał specjalną funkcję: został Ambasadorem Mistrzostw Świata w Sapporo 2007.

"Kiedy odszedłem na sportową emeryturę, pomyślałem, że chciałbym jakoś wesprzeć te Mistrzostwa Świata. Mam nadzieję, że w ten sposób odwdzięczę się ludziom, którzy mi pomagali." - tłumaczy Harada.

Pierwszym obowiązkiem Masahiko była zapowiedź rozpoczęcia sprzedaży biletów i otwarcie oficjalnego sklepu Mistrzostw w "Norkey Plaza" w Sapporo.

Barbara Niewiadomska, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (8233) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Harada powinien jeszcze wziac udzial w tych mistrzostwach. Zresztą Japonczycy tak na prawde nie maja druzyny

 • Boy profesor

  Zgadza się, tymbardziej, że Harada utrzymywał się w czołówce japońskich skoczków nawet i w minionym sezonie, który był jego ostatnim w karierze. To chyab nienajlepiej świadczy o poziomie japońskich juniorów.

 • Emil początkujący

  @Polon: Dobre :D Wnuczuś by sie ze wstydu spalił :D A tak na serio to jestem pewny ze Masahiko do 40 potrafil by sie utrzymac w szerokiej czołowce japońskich skoczkow. Młodziezy maja tam duzo ale nie prezentujaca żadnego poziomu :D

 • anonim
  lepiej sie nie upierać czasami

  @Boy
  Po co się upierać? To nie zawsze daje pozytywne efekty.
  Powiedzmy, że Zakopane zostaje gospodarzem MŚ w 2013. I Kazimierz Długopolski upiera się, żeby oddać skok przed zawodami. Oddaje. I osiąga wynik lepszy od startującego w konkursie głównym syna. Warto robić Krystianowi siarę? Nie warto!
  Jeszcze gorzej wyglądałaby sytuacja, gdyby uporem godnym lepszej sprawy wykazał sie pan Franciszek Groń-Gąsienica. Tu dopiero byłyby jaja!
  Dla niewtajemniczonych podpowiedzi nie będzie.
  A w kwestii zasadniczej to chciałem napisać, że z pewnością zaangazowanie takiego mistrza, jakim jest Harada przyniesie organizatorom niewątpliwe korzyści. Żeby tylko przewyższyły nakłady.

 • Boy profesor

  Jestem pewien, że gdyby Harada się uparł to byłby w stanie jeszcze oddać skok na MŚ w Sapporo! Taki pokazowy na K90! :-)
  W końcu karierę zakończył dopiero w marcu tego roku! ;]

 • anonim

  Podoba mi się to.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).