Wolfgang Loitzl: "Kibice pamiętają mnie ze spektakularnego upadku"

 • 2006-08-26 13:12
Do Zakopanego przybyli najlepsi w tym sezonie letnim Austriacy. W czasie konferencji prasowej cierpliwie odpowiadali na pytania polskich dziennikarzy.

Najmłodszy z ekipy austriackiej Gregor Schlierenzauer nie odczuwał tremy w czasie spotkania w Hotelu Belvedere. "Chcę się pokazać z jak najlepszej strony. Dzięki ciężkiej pracy moja forma będzie stopniowo wzrastać. Mam nadzieję, że w sezonie zimowym, dzięki pomocy trenera będę w dalszym ciągu w tak dobrej formie" powiedział Gregor.

Nikt nie przypuszczał, że młody Austriak tak szybko stanie na najwyzszym stopniu podium. "Przed trzema miesiącami nie myślałem, że będę w czołówce klasyfikacji generalnej Grand Prix. Przed Letnim Grand Prix miałem założenie, aby wystartować w zawodach" dodał Schlierenzauer.

Pomimo tak młodego wieku Gregor nie odczuwa presji otoczenia. "Nie myślę o presji, skupiam się na mojej pracy. Nie mogę wpaść w taki stan, że będę się czuł przytłoczony obowiązkami" stwierdził Austriak.

Andreas Widhoelzl cieszy się z dobrej postawy swoich młodszyh kolegów. "Bardzo się cieszę, że coraz więcej młodych skoczków staje na najwyższym stopniu podium" powiedział Widhoelzl.

Pomimo swojego wieku Andreas Widhoelzl nie myśli jeszcze o zakończeniu kariery. "Mam nadzieję, że moja forma pozwoli mi wytrwać do olimpiady w Vancouver. W tej chwili jestem skoczkiem, a co przyniesie przyszłość - zobaczymy" skomentował Andi.

O swoich planach na przyszłość Widhoelzl nie chciał się jeszcze wypowiadać. "Mam nadzieję, że w przyszłośc będę mógł trenować młodych skoczków w kadrze austriackiej" zakończył zawodnik.

Silnym wsparciem w konkursach drużynowych jest Martin Koch. "W Turynie okazało się, że moja obecność jest dobrym wypełnieniem drużyny. Mam nadzieję, że moja forma będzie wzrastać" powiedział Martin.

Wśród polskich kibiców ogromna sympatią cieszy się Wolfgang Loitzl. "Ten upadek sprzed kilku lat przyczynił się do wzrostu mojej popularności w Polsce. Idąc w Zakopanem, zaczepiany przez kibiców, mam wrażenie, że bardziej mnie pamiętają z tego spektakularnego upadku niż z zajęcia drugiego czy trzeciego miejsca." zażartował Wolfgang.

Anna Szczepankiewicz&Emilia Pyra, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4711) komentarze: (19)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  Ale śmiechu było co nie miara

 • anonim

  Szkoda że jeszcze nie skoczyl

 • anonim

  Pamiętacie zjazd Loitzla po rozbiegu?

 • Michał początkujący

  Fajnie, że wierzycie w naszych, ale według mnie będzie jak zwykle, czyli Adam na miejscu 1-6, a reszta 20-50. Wątpie, żeby którykolwiek zajął miejsce lepsze niż 20. Sorry za ten pesymizm (właściwie realizm), ale jestem realistą :)

 • jozek_sibek redaktor
  Polacy w konkursie.

  1-5.A.Małysz
  6-15.K.Stoch
  16-25.R.Sliż
  20-30.W.Skupień

  pozostali - 31-50 miejsca.

 • anonim

  1.Gregor Schlierenzauer
  2.Adam Małysz
  3.Jernej Damjan
  ...
  Stoch będzie w pierwszej dziesiątce, do 30-dziestki wejdą jeszcze: Skupień, Śliż i Hula.
  Pozdrawiam.

 • anonim

  typujcied alej !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • anonim
  moje typy

  1. Andreas Kuettel
  2. Wolfgang Loitzl
  3. Adam Małysz

  4. Gregor Schlierenzauer
  5. Jakub Janda
  6. Simon Ammann
  7. Jernej Damjan
  8. Thomas Morgerstern
  9. Kamil Stoch
  10. Andreas Widhoelzl
  ...
  17. Stefan Hula
  23. Wojciech Skupień
  29. Rafał Śliż
  34. Tomasz Pochwała
  38. Piotr Żyła
  49. Wojciech Tajner

 • Marco Polo weteran
  Wolf znów na topie

  Loitzl niepotrzebnie ma kompleksy. Moze nie każdemu zdarza sie taki zjazd z rozbiegu jak jemu w Zakopanem, ale ja na zawsze zapamiętam go z "sezonu Małysza" kiedy kilkakrotnie był w czołówce, a w Sapporo był drugi za naszym skoczkiem. Sezon później przezywał wielki kryzys, były lata chude, ale w zeszłym roku sie odrodził i wszystko wskazuje na to, że ma to charakter trwały.
  I nie dziwię się, że dziewuchy piszczą na jego widok. Przystojna bestia.

 • anonim

  1.Adam Małysz
  2.Andreas Widhoelzl
  3.Thomas Morgenstern

 • anonim

  typujcie dalej usia !!!!!!!!

 • tomek początkujący
  Moje typy, c.d.

  Pozostali Polacy:
  8. Kamil Stoch
  16. Wojciech Skupień
  27. Rafał Śliż
  30. Tomasz Pochwała

 • tomek początkujący
  Moje typy

  1. Adam Małysz
  2. Jakub Janda
  3. Gregor Schlierenzauer

 • anonim

  typujcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 • anonim

  i jeszcze jedno czemu nie ma mateji kowala i bachledy ????????? zamiast nich słabiutcy rutek i tajnery !!!!

 • anonim

  Żyła skakał dobrze całą zimę, to nie musi latem. On lubi sezon zimowy i tam ma punktować.

 • anonim

  Chodzi o to jak spadł z belki i zjechał po najeździe na plecach?

 • anonim

  48 ŻYŁA !!!!

 • anonim

  bawimy się w typowanie na ekranie !
  1 LOITZL
  2 MAŁYSZ
  3 MORGI
  4 KORNILOV
  5 UHRMANN
  6 GREGOR SCHIELEUZAUZER CZY JAK MU TAM !
  7 PETTERSEN
  8 JANDA
  9 THURNBICHLER
  10 HAJEK
  ..
  17 ŚLIŻ
  28 SKUPIEN
  36 STOCH
  39 POCHWAŁA
  44 HULA
  48 STOCH
  50 TAJNER

  TYPUJCIE !!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).