Mistrzostwa Finlandii: Lahden Hiihtoseura najlepsza w konkursie drużynowym

• 2006-09-16 21:25

Pierwsza ekipa klubu Lahden Hiihtoseura została drużynowym Mistrzem Finlandii na skoczni w Kuopio o punkcie konstrukcyjnym K90. Drużyna z Lahti wystąpiła w składzie: Tami Kiuri, Kimmo Ylieriesto, Veli-Matti Lindstroem oraz Janne Ahonen.

Najwięcj punktów dla LHS zdobył popularny "Vellu". Za skok na odległość 96 metrów uzyskał notę od sędziów 128 punktów. Zdobywca dwóch Kryształowych Kul, Janne Ahonen wywalczył 124 punkty. Najsłabiej w drużynie wypadł Kimmo, który uzyskał 78,5 metrów.

Na drugim miejscu znaleźli się gospodarze z Kuopio: bracia Hautamaeki, Arttu Lappi oraz Janne Happonen. Bardzo dobrze spisał się triumfator ostatnich konkursów Letniego Grand Prix - Janne Happonen, który zdobył aż 119,5 punktów dla swojego teamu.

Najniższy stopień podium należał również do przedstawicieli klubu Puijon Hiihtoseura. Druga drużyna w składzie: Laura Hakola, Juha-Matti Ruuskanen, Joonas Ikonen oraz Estończyk Jens Salumae zdobyła 327,5 punktów.

Z powodu złych warunków atmosferycznych, zmagania zostały zakończone już po pierwszej serii.