Lotos Cup po raz trzeci

 • 2007-01-12 23:20

W piątek, 19. stycznia na skoczni Zakucie w Zagórzu rozpocznie się III edycja zawodów LOTOS Cup.

W tym roku młodzi skoczkowie z całej Polski wezmą udział w ośmiu konkursach, rozegranych oprócz Zagórza również na skoczniach w Szczyrku, Wiśle, i Zakopanem. Jak co roku będą cenne nagrody - sprzęt narciarski dla klubów oraz stypendia sportowe dla młodych skoczków, które ufundowała Grupa LOTOS.

Wszystkie zaplanowane w tym roku zawody zostaną przeprowadzone, tak jak w ubiegłym sezonie, w cyklu dwudniowym. Finał III LOTOS Cup rozegrany zostanie 9-10 lutego 2007 r. na kompleksie Krokwi w Zakopanem. W terminie 1-4 marca 2007 r. zaplanowano rozegranie Zimowej LOTOS Grand Prix, stanowiącej nieoficjalne Mistrzostwa Świata dzieci w skokach narciarskich. Do udziału w turnieju, który także rozegrany zostanie w zimowej stolicy Polski, zaproszono młodych skoczków, podzielonych na sześć grup wiekowych, przy czym każdy z krajów - uczestników zawodów może wystawić po 2. skoczków w danej kategorii. Wyjątek stanowi Polska, która może wystawić po 5. skoczków w danej kategorii.

Podczas konferencji prasowej, w obecności p. Tomasza Lipca - Ministra Sportu RP, Polski Związek Narciarski i Grupa LOTOS podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy realizacji programu przygotowań polskiej kadry skoczków narciarskich do XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver.

- Jako firma, która stale odnosi sukcesy na polu biznesowym, podbija nowe rynki, nie zapominamy o tym, jak ważne jest wspieranie przedsięwzięć społeczno sportowych. Jesteśmy świadomi roli społecznej odpowiedzialności biznesu w rozwoju naszej korporacji - podkreśla Paweł Olechnowicz, prezes Grupy LOTOS S.A. - Dlatego bardzo cieszy nas możliwość wsparcia polskich skoczków przed tak ważnym wydarzeniem, jakim dla każdego sportowca i kibica są igrzyska olimpijskie. Do 2010 roku pozostało jeszcze dużo czasu, ale ja już teraz trzymam kciuki za naszych skoczków i wierzę, że ich występ w Vancouver przyniesie nam wszystkim wiele emocji i satysfakcji.

Informacja prasowa Ak-Pol


Barbara Niewiadomska, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4447) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • akont początkujący

  jezeli tak dalej wszystko bedzie szlo jak jest w rzeczywistosci a nie tylko w mediach to skonczy sie na tym ze nie nadejdzie kolejne pokolenie skoczków narciarskich. za jakies 15-20 lat polacy na konkursach pś będa wzbudzali takie zdiwienie jak kazachstanczycy teraz

 • Usia początkujący
  ZAGÓRZ- kamera


  http://www.zagorz.net/kamery/kamera4d.php

  Jak patrzę na tę kamerkę, to mnie smutek ogarnia ...
  Tu za tydzień maja się odbyc zawody Lotos Cup :(
  Chyba znów nic z tego nie bedzie.
  Oby ten śnieg wreszcie spadł :(

 • Usia początkujący
  @nieznany

  Z pewnościa masz rację.
  Sama nie byłam pewna pisząc to. Ale żal mi rocznika 87. Poza Kamilem i Piotrkiem reszte wyrzucono na śmietnik. A jak pokazuja wyniki MP z pazdziernika wcale nie odbiegaja formą od kadry B a wręcz przeciwnie! A nie zapominajmy, że skaczą w gorszych kombinezonach i na gorszym "niekadrowym "sprzęcie!
  Chyba warto by było dać im szansę czasami. Przynajmniej w Fis Cup!

 • anonim

  Urbański, Wantulok, topór nigdy nie starowali w Lotos Cup

 • Usia początkujący

  Pamiętasz Urbańskiego, Wantuloka, Topora,Piotra Byrta, Artura Brodę i ich "generację"?
  To pokłosie Lotos Cup, niestety juz zmarnowane!!!
  Teraz kolej na Skroboty, Koty, Cieślary, dalsze Byrty :((
  Czy ich spotka ten sam los?
  Na razie niestety "dą utartym szlakiem" do nikad:(
  Nie skaczą, nie trenują a my znów odkładamy i czkekamy na rówieśników Murańki a za 5 lat na kogo będziemy czekać?

 • MarcinBB redaktor
  @byly skoczek, Usia

  Po raz którys protestuję przeciw wrzucaniu Bachledy do jednego worka z Pochwałą i Tajnerami. Po raz któryś apeluję, by sprawdzić co ten zawodnik osiągnął dla Polski w ciagu kilku ostatnich sezonów. To prawda - nie raz sie skompromitował fatalna postawą, ale wygrywał też konkursy i jego dobra postawa gwarantowała nam wzrost limitu w PK a raz chyba nawet w PŚ.
  Generalnie jednak się zgadzam. Chyba nie ma już innego wyjścia, niż poczekać 7-10 lat, aż nieloty osiagną wiek emerytalny i wtedy wreszcie w PK zaczną startować triumfatorzy LOTOS Cup.

 • Usia początkujący
  @apel do działaczy PZN !!!


  @ były skoczek.Niestety, podzielam Twoje zdanie.
  Po Lotos Cupie i Lidze Szkolnej jest luka. Nie ma żadnych zawodów dla młodzieży, oprócz tych odbywających się sporadycznie.
  Olbrzymi wysiłek dzieciaków , rodziców i trenerów włożony w treningi idzie na marne. W Wieku, gdy zawodnik osiąga 16 lat zamiast regularnie startować w zawodach (jak w innych krajach) zaczyna sie u nas cofać w rozwoju.
  Państwa alpejskie posyłają takich chłopaków na Alpen Cup inne przynajmniej na Fis Cup a my dajemy im alternatywę- ćwiczenie na sali!

  Ludzie z PZN weźcie się do roboty i znajdzcie sponsorów, dogadajcie się ze zwiążkami sportowymi u sąsiadów i zorganizujcie jakiś cykl zawodów, np Carpathia Cup lub Zawody Środkowoeuropejskie lub cos w tym stylu.
  Trzeba ratować młodzież.
  To będzie wspaniałe zaplecze i kopalnia talentów dla trenera kadry narodowej.
  Pamiętajcie samo się nie zrobi!
  My- kibice możemy Wam pomóc, ale sami nie jesteśmy w stanie tego zorganizować!

 • anonim

  i tak ta zdolna mlodziez przepadnie bo na pk i fiscupy beda jezdzic tajnery,pochwaly bachledy a same treningi g***o im dadzą, szkoda czasu niech sie przerzucą na inny sport

 • Luna Riddle początkujący
  :)

  Te zawody to dobra rzecz. Pomogą odkryć nowe talenty. Ale co się później dzieje z tymi młodzikami???

 • Anika bywalec

  Jeżeli będą mogli startować.
  Między Lotos Cup a Fis i PK jest luka

 • _Daga_ bywalec

  Ten program przyniesie efekty. Jeśli tylko później Ci zawodnicy będą się dalej rozwijać... Kuba Kot-w wieku Schlieriego, a jaka różnica w sukcesach między nimi.

 • anonim

  Oby ten program w końcu przyniósł efekty.

  Mamy mnóstwo uzdolnionych dzieci a dzieki temu programowi może doczekamy się kolejnych mistrzów!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).