Przygotowania idą pełną parą

 • 2007-02-02 11:31
ong>Niedawno Komitet Organizacyjny drżał z powodu szkód, jakie wywołał huragan Kyrill na obiekcie Muehlenkopf w Willinen. Walkę z czasem udało się wygrać.

Przygotowania do konkursów Pucharu Świata we Willingen idą pełną parą. Nie pozostał żaden ślad po szkodach wywołanych przez huraganowy wiatr na skoczni. Sektor prasowy odbudowano, a z drogi dojazdowej usunięto powyrywane drzewa.

Uznanie należy się zarówno pracownikom, jak i wolontariuszom, którzy dobrowolnie przyłączyli się do odbudowy obiektu. Trwają już ostatnie prace kosmetyczne. Armatki śnieżne pozostaną jednak w gotowości, gdyż śniegu znów jak na lekarstwo. Dodatnia temperatura nie ułatwia utrzymania skoczni w nienagannym stanie.

Dziś wieczorem rozłożone zostaną już namioty. Gościem honorowym spotkania Komitetu Organizacyjnego będzie Mistrzyni Świata Juniorów w biatlonie, Caroline Hennecke.

Joanna Będzieszak, źródło: Stadt Willingen
oglądalność: (4691) komentarze: (12)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim

  zacznijmy od tego, że skocznia w Willingen nie została powiększona, tylko przesunęli punkt K ze 120 na 130 metr.
  Adam Małysz gdy oddał swój skok na(podobno)151,5 m pomiar odległości był do 150 metrów, a jak Ahonen skakał to już był do 155m.Zobaczcie skok Adama i zobaczycie że lądował dużo ponad 150 metrów,, a sędziowie na oko podali 151,5. W rzeczywistości to było koło 153-154,5m

 • Piotrek początkujący

  wogle skocznia w Willingen napewno byla powiekszana.wezcie se wogle porownajcie jak i gdzie ladowal Malysz a jak Ahonen.Malysz byl praktycznuie na plaskim az go przygniotlo.A ahonen wyladowal bez problemu na dwie nogi a ladowanie raczej nie jest jego mocna strona.

 • Divine JazOOn początkujący
  @kibic

  to prawda że najpierw było 154m a potem 152m. po prostu boli mnie to że w oficjalnych wynikach aho pobił rekord Adama tylko o 0,5m, gdyby pobił o więcej (np. rzeczone 154m) nie było by to takie złe - bo był dobitnie lepszy. ale tylko 0,5 m to zamało by być dobitnie lepszym i to mnie boli :D

 • anonim

  @Divine JazOOn

  tak, ale w tamtych czasach 151'5 m, to było coś niesamowitego, nienormalnego, i nie do skoczena ;o, a w sezonie 04-05, raczej wszyscy byli namierzeni na skoki powyzej 150 m ..

 • akont początkujący

  to bylo jasne ze zdąrzą, w Polsce takie cos by im nie wyszło pewnie nigdy by juz ten obiekt nie wrocil do "pracy" ale tam jest i kasa i ludzie ktorym zalezy wiec poszlo szybko :)
  szkoda ze nie bylo jakis fotek z mijesca zdarzenia, ciekawa jestem jak to tam wygladało po churaganie i jak wyglada obecnie

 • kibic86 początkujący

  z pewnością tego skoku Ahonena dokładnie to nie zmierzyli, pamietam ze na początku pojawiła sie odległość 154m, po ok. minucie zmieniono na 152m.

 • Divine JazOOn początkujący
  @Fanka

  jak mówisz że sie mogli kropnąć przy pomiarze ok 0,5m to ok ale sam fakt że rekordzistą uznany jest Ahonen a nie Małysz- nawet podczas błędu w pomiarze mimo że my uważamy że nie skoczył dalej, ew. pomiar błędu jest na korzyść Adama to jednak oficjalnie bryluje Aho i to martwi...

 • anonim

  Bardzo dobrze, bo nie wiem, chyba szlak by mnie trafił, jak znowu bylo by bez skoków.

  W Willingen zaplanowany jest pierwszy drużynowy konkurs PŚ, to tymbardziej wazne zawody gdyż spr przed IO

 • anonim

  Ja tam nie wiem czy wtedy dokładnie zmierzyli odległość Ahonenowi, bo z tego co mówi Tajner, a jest to odpowiedż między innymi na takie własnie pytanie, jak dokonuje sie pomiarów,
  odpowiedział, ze róznica może nieraz być ok pół metra na niekorzyśc zawodnika.
  Czyli albo może to być pół metra więcej lub mniej.
  Dlatego troche patrze na ten rekord Aho , z lekką nadzieją, ze zwyczajnie się kropnęli przy pomiarze.


 • Nothingness stały bywalec

  Wiedziałam, że zdążą :) Ale odbudowa skoczni to jedno, a pogoda drugie. Co z tego, że się tak namęczyli, skoro znowu aura może być przeciwna organizatorom konkursu? Miejmy jednak nadzieję, że teraz konkursy będą odbywać się bez przeszkód. Nie tylko te w Willingen.

 • Divine JazOOn początkujący
  cieszy mnie

  fajnie że zawody sie odbędą w Wilingen :) może Adaś sie odkuje na Ahonenie za urwanie mu rekordu zaledwie o 0,5m:)
  Małysz skoczył tu 151,5m:) a Ahonen 152m - to dwie najdalsze odleglosci jakie osiągnięto na skoczniach k120.
  pamietam jak sie wtedy wkurzyłem jak Ahonen pobił rekord o 0,5m :) wolabym zeby Aho skoczył 155m :) -nie że nie lubie Adama, wrecz przeciwnie- po prosstu AHo wtedy pobił by rekord większą przewagą i zasłużenie a tak urwał tylko o pół metra i to mnie tak wkurzyło że Adam stracił rekord skoczni przez dosłowne machnięcie nartą.. :)

 • AtoMan bywalec

  No i dobrze, że zdążyli. To przecież największa (czynna) duża skocznia. Niemcy traktują to miejsce, tak jak Polacy Zakopane ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).