COC w Westby: Schneider najdalej w serii próbnej

• 2007-02-11 22:13
Były rekordzista skoczni "Snowflake", Balthasar Schneider, skokiem na odległość 117,5 m wygrał serię próbną przed niedzielnym konkursem Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Westby.

O metr bliżej lądowali Johan Erikson ze Szwecji oraz Austriak Manuel Fettner. Polacy spisali się słabo. Najlepszymi okazali się Łukasz Rutkowski i Krystian Długopolski. Obydwaj skoczyli na 104,5 m i wspólnie zajęli 22. miejsce.

Na 28. pozycji znalazł się Wojciech Tajner. Wojtek w swojej próbie o pół metra przekroczył linię setnego metra. Dawid Kowal uzyskał 96 m i zajął 31. miejsce. Najsłabszym ogniwem w naszym zespole został Sebastian Toczek. Polski junior skokiem na 92,5 m zajął dopiero 35. miejsce.

Już niedługo pierwsza seria konkursowa. Serdecznie zapraszamy na Skijumping.pl!