Finowe ogłosili kadrę A na sezon 2007/2008

 • 2007-05-08 20:29
ong>Po Austriakach i Niemcach, również Finowie ogłosili dziś skład kadry A na przyszły sezon.

Trener Tomi Nikunen do drużyny narodowej powołał Janne Ahonena, Mattiego Hautamaekiego, Janne Happonenena, Tamiego Kiuru, Arttu Lappiego, Veli-Matti Lindstroema oraz Harri Olliego.

Na stanowisku głównego trenera pozostał oczywiście Tomi Nikunen, a funkcję jego asystenta, podobnie jak w ubiegłym sezonie, pełnił będzie Janne Vaeaetaeinen.

W porównaniu do zeszłorocznego składu kadry A, Risto Jussilainena oraz Joonasa Ikonena zastąpili Veli-Matti Lindstroem i Arttu Lappi.

Fiński Związek Narciarski nie ustalił na razie składu kadry B. Poznamy go najprawdopodobniej dopiero po letnich konkursach.
Tadeusz Mieczyński, źródło: mtv3.fi

oglądalność: (6108) komentarze: (35)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek profesor
  Finlandia

  Finowie w PŚ 2006/2007:

  8 AHONEN Janne ----- 539 - kadra A
  9 HAUTAMAEKI Matti - 526 - kadra A
  15 LAPPI Arttu -------- 466 - kadra A
  28 OLLI Harri --------- 176 - kadra A
  34 LINDSTROEM Veli-M.- 130-kadra A
  40 KIURU Tami -------- 74 - kadra A
  41 HAPPONEN Janne -- 68 - kadra A
  54 HAKOLA Lauri ------ 35
  55 HAUTAMAEKI Jussi- 34
  58 KEITURI Kalle ------29

  W kadrze A znalazło się 7 najwyzej sklasyfikowanych zawodników PŚ sezonu 2006/2007.

 • Kasku początkujący

  Skład na sezon to chyba dla nikogo zaskoczenie.
  Mam nadzieję, że w tym sezonie Finom pójdzie lepiej

 • anonim

  Miniony sezon był dla Finów zdumiewająco kiepski: Janne Ahonen ani razu nie stanął na podium (nie przypominam sobie, kiedy ostatni raz przytrafił mu się sezon bez podium; jest w tej dziedzinie rekordzistą!), a Matti Hautamaeki zaliczył sezon bez zwycięstwa, co wcześniej przytrafiło mu się w sezonie... 1999/2000! Jedyną wygraną w PŚ zanotował w dodatku Arttu Lappi. Pogubił się gdzieś Janne Happonen. Teraz może być tylko lepiej. Liczę na wicemistrza świata Harriego Olliego.

 • Davidsson bywalec

  Skład dobry szkoda że Ikonen nie stratował w tym sezonie zbyt wiele i nie ma go w kadrze A wejdzcie na a sondę
  www.sonda.pl/sonda_strona.php3?id=476485&uid=359293

 • andbal początkujący
  Chyba nie

  Chyba jednak nie. Jeśli wziąść pod uwagę niemiecką A sam Urhman i B razem zwanej jako pierwsza drużyna to średnia wieku jest jeszcze gorsza u Niemców i wynosi 26,1 lat (najmłodszy to Ulmer 23 lata a u nas wszyscy poza Naszym Mistrzem mają poniżej 23 lat).

 • andbal początkujący
  Stała ekipa

  Ostatnio zająłem się statystykami rocznikowymi. Narodówka fińska się starzeje. Wychodzi jej wynik 25,6 lat co jest narazie najgorszym przy 23,4 Austrii czy 20 Polski. Na Japonie nie ma co liczyć bo tez odmłodzaja skład.

 • anonim

  Bardzo lubię Finów:) Cieszęsię,że Happonen wrócił do składu,a liczne ,ze Ahonen powalczy o podium Pś . :)

 • Martina S początkujący
  okj.

  podoba mi się skłat Jane życze dalszych sukcesów niech będzie jak Matti N . Jane pokaż wszystkim gdzie ich miejsce !!!!!!!!! Jane = 50 zwycięstw dopiero koniec kariery

 • crazy21 bywalec

  @asiaaaa -ja tez lubie finow! to moja ulubiona druzyna!mam nadzieje,ze dadza czadu w nast. sezonie..bo stac ich na to!!!!! pozdrawiam

 • Leonek24 bywalec

  Bez niespodzianek. Stała ekipa. Mam tylko nadzieję, że forma pójdzie w górę, bo stać ich na więcej niżpokazali w zeszłym sezonie.

 • anonim
  Superrr

  bardzo podoba mi się skład mojej kochanej ekipy:))) no i jest Matti:))

 • szekla :) początkujący

  to spoko :) mam nadzieje ze na letnich tez beda :P w Zakopcu :)

 • anonim

  A niech się budzą :))

  Byle nie za bardzo bo jak będą przebudzenie bardziej od Adama to się załamię :))

  Choć mam przeczucie, że forma Adamowi zostanie z minionego sezonu, moze być tak, że znów bedzie krolem !

  Oby, życze mu tego no i może teraz nareszcie bedzie mógł liczyć bardziej na swoichh kolegów, tego tez naszym zyczę.

  Wiem jedno, ze Finowie nie przykładaja wielkiej wagi do startów letnich dla nich to trening.
  Zresztą tak naprawdę liczy się zima, wtedy dopiero zaczyna się prawdziwe skakanie !

 • Rhino początkujący
  Będzie setka?

  Ciekawe jak spisze się Ahonen. Ja mu w każdym bądź razie życzę osiągnięcia setnego podium w PŚ w karierze w przyszłym sezonie. Wydarzenie bez precedensu.

 • anonim

  Mam tylko nadzieję, że przyszły sezon będzie dla nich lepszy niż ten miniony. Będę trzymać za nich mocno kciuki!!!:):)

 • Julka początkujący

  Ciekawa jestem jak Finowie będą się sprawować w tym sezonie. Miniony chyba do najszczęśliwszych nie należał. W sumie uratowało ich tylko srebro Olliego podczas MŚ. Cała reszta nie była zbyt olśniewająca.

 • crazy21 bywalec

  o super,ze jest juz skład! no to czekalam! super,ze Janne.H jest w kadrze A.a tak wogole to bez wiekszych zmian...po prostu moj spoko team:-)

 • _Mithrandir bywalec

  Oby nasi pokazali teraz wreszcie jakiś talent poza Adamem i Kamilem... Miło byłoby gdyby polska drużyna osiągnęła coś więcej, szczerze mówiąc mam wielką nadzieję, że Kamil dojdzie w końcu do wielkiej formy, bardzo zdolny chłopak, a i ambitny i naprawdę cieszący się skokami... Czemu dowodzi choćby jego ostatni skok w Planicy ;)

 • vero92 weteran

  No spoko. To my pierwsi się dowiedzieliśmy jakie składy u nas, bo Finowie i Austriacy dopiero co.. :) Adam Małysz mistrzem!!;);) Pozdrawiam..

 • anonim

  Jak ja się cieszę , że Vellu jest w kadrze A ;-) w ogóle Finowie mają superowy skład , przynajmniej jak na razie kadrę A ;-)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).