Kanadyjczycy rozpoczynają przygotowania do sezonu

 • 2007-05-12 14:47

Skoczkowie kanadyjscy od przyszłego tygodnia rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu w skokach narciarskich.

Podopiecznych trenera Tadeusza Bafi, najpierw czekają treningi ogólnorozwojowe, a na koniec czerwca zaplanowany jest 10-dniowy wyjazd do USA, gdzie Kanadyjczycy oddadzą pierwsze skoki tej wiosny.

Skoczkowie kanadyjscy obiektów do treningów muszą szukać na innych kontynentach, ponieważ w Calgary nie ma raczej szans, aby jakakolwiek skocznia była czynna przed październikiem, najwyżej K-18 lub K-30.

W lipcu kanadyjska drużyna wyruszy do Europy, gdzie odbędą się pierwsze konkursy letniego Pucharu Kontynentalnego.

Na realizację całego rocznego programu szkoleniowego, kadra skoczków otrzymała zaledwie 40 tys. dolarów kanadyjskich (około 100 tys. PLN). Jest to kwota naprawdę niewielka, biorąc pod uwagę, że koszt samej podróży jednego zawodnika do Europy to 2000$.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5366) komentarze: (15)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Kanada

  Kanadyjczycy w PŚ od sezono 1999/2000:

  2005/2006 - 65 miejsce - Read - 10 pkt
  2006/2007 - 74 miejsce - Read - 10 pkt

 • anonim

  @Matensza (*148.neoplus.adsl.tpnet.pl),

  Zaczynaja za 6 dni ! Nasi !
  A co ich tk popędzasz ?

 • Madżąga bywalec

  Kanadyjczycy nie mają na czym trenować ?? U nas pod tym względem jest troszkę lepiej chociaż pieniędzy również brakuje... Tak to już jest, a szkoda...

 • ania.g bywalec

  oł. a ja myślałam że tylko tu u nas tak cienko kasą na skoki,. a tu popatrz, popatrz, żeby kadajczycy mieli z tym problem? w zyciu bym nie pomyślała ...

 • vero92 weteran

  Ja nie mogę.. Bez przesady w Ameryce takie rzeczy, p[rzecież badziewie i tyle, grosze dostali, skoczni nie mają.. nie no to tragedia i tyle.. Musimy sie cieszyc ze mamy w Polsce takie warunki, gorzej by było jakby nasi skoczkowie musieli by trenować itp tak jak Kanadyjczycy. Pozdrawiam..

 • anonim
  @kibic

  Może kiedys Holendrzy wrócą na skocznie.
  Oto wyniki z MŚJ gdzie 71m miejsce zajął :

  71 WIT DE Thomas Holandia 62.5 m 46

  Za to lepsze sa dziewczyny z Holandii.

 • anonim

  to dobrze ze juz sie przygotowuja. polacy tez juz by zaczeli trenowac

 • patrycja381 weteran
  @Kibic

  nie wiem czy ty oich jeszcze wogole zobaczysz... ;)

 • Kibic początkujący

  ciekaw jestem czy holendrzy, albo anglicy przygotowuja sie do sezonu, dawno ich nie widzialem na skoczni w zawodach PS

 • patrycja381 weteran

  wkurza mnie to, szczerze mowiac...oni naprawde nie widza tego problemu jakim jest brak skoczni w Kanadzie?? szkoda mi zawodnikow i trenera Tadeusza Bafii...

 • anonim
  ok fajnie;]

  Zenada!!! K 18 czy k30 dla zawodowców!!! ha ha ha

 • anonim

  To mógłby być dobry pomysł z tym przyjazdem do Europy na dłużej , ale na pewno trudno byłoby coś takiego im zorganizować :-( Trenera na pewno mogą i powinni sobie bardzo cenić , bo to właściwie głównie dzięki Tadeuszowi Bafii skoki w Kanadzie w ogóle istnieją...:-) To on dba tam o rozwój tego sportu , ale wiadomo jest jak trudno pracować w tak bardzo trudnych warunkach . Panu Tadeuszowi życzę powodzenia , odkrycia wielu nowych talentów w Kanadzie , a przede wszystkim , aby skoczkowie kanadyjscy chętnie trenowali i aby Kanadyjski Związek Narciarski nareszcie zauważył , że skoki w Kanadzie też istnieją , więcej - że im potrzebna jest pomoc , także finansowa i że skoki w Kanadzie trzeba nareszcie wesprzeć . Szczerze to nie wiem na co działacze liczą . Przecież jeżeli Tadeusz Bafia nie przedłużyłby tej umowy na kolejny rok to trudno pewnie byłoby im znaleźć jakiegoś dobrego trenera jakim jest np polski trener , który aktualnie ich trenuje . Tak w ogóle to zastanawiam się po jakim czasie zauważyliby , że jest problem ze znalezieniem szkoleniowca , chociażby dla najlepszych kanadyjskich skoczków...Może skoczkowie zostaliby w ogóle bez żadnego lepszego trenera , a związek wcale szczególnie by się tym nie przejął...Wkurza mnie już to co oni robią (związkowcy itp) z rozwojem skoków np w Kanadzie...;-(

 • Usia początkujący

  Powinni chyba na pół roku przyjeżdżac do nas i taniej by im wyszły te treningi :)
  Przy okazji nasi by z nimi potrenowali :)

 • anonim

  Im to musi być ciężko... Ale czego się nie robi z miłości do sportu

 • _Daga_ bywalec

  Szkoda, że Kanada nie wkłada zbyt dużych pieniędzy w rozwój tego sportu w tym kraju.
  Ale dobrze, że mają tak zdeterminowanego trenera, który mimo wszystko dalej chce tam trenować.

  Zapraszam na nowe forum:
  www.skijumping2007.fora.pl

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).