Skokowy Dzień Matki w Wiśle - Puchar Prezesa Firmy Ustronianka

• 2007-05-26 21:26

W Dzień Matki, 26. 05. 2007, na skoczniach w Wiśle - Centrum odbył się konkurs skoków narciarskich o Puchar Prezesa Firmy Ustronianka.

Pogoda dopisała, a młodych zawodników dopingowali zgromadzeni wokół obiektów kibice. Organizacja zawodów była bez zarzutu, zostały one sprawnie przeprowadzone.

Najmłodszymi skoczkami byli dziś chłopcy z roczników 1999 i 2000, którzy rywalizowali na obiekcie K17. Wygrał bezapelacyjnie Bartek Czyż, który w swoich skokach lądował dwukrotnie na 16 m. Drugie miejsce zajął Paweł Wąsek, a trzeci był Dominik Kałama.

Dziewięcio- i dziesięciolatkowie skakali na obiekcie K23. Pierwsze miejsce zajął Kuba Jurosz z Wisły Ustronianki - 21,5 m i 21,5 m. Na drugiej pozycji uplasował się Krzysio Kabot, a na trzeciej - Lukas Kantor. 10. miejsce w tej kategorii zajęła jedyna dziewczynka w konkursie - Marzenka Stasik z Goleszowa.

Wśród skoczków z roczników 1995 i 1996, jak to już wielokrotnie wcześniej bywało, na podium znalazło się w komplecie "trio z Bystrej" - tym razem w kolejności: Piotrek Mojżesz, Kuba Wolny, Damian Żyła. Zwycięzca oddał skoki na odległość 41,5 m i 40,5 m (konkurs rozegrany został na K40).

Najstarszą grupą wiekową byli dziś juniorzy C. Głównym faworytem tej rywalizacji był Tomek Byrt, który oddał najdłuższe skoki w obu seriach - 42,5 m i 41,5 m - jednak w pierwszej rundzie zaliczył upadek, który sprawił, że zajął dziś drugie miejsce. Zwyciężył Rafał Polinkiewicz, po dwóch równych, wysoko ocenionych przez sędziów, próbach o długości 40,5 m każda. Jego szkolny trener, Mariusz Chrapek, cieszył się z sukcesu swojego podopiecznego, a także innych zawodników, którzy zajęli odpowiednio: 6,7,9 i 12. miejsce.:
"Ogólnie jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Są to nasze pierwsze zawody na igielicie, chłopcy oddali dopiero kilkanaście skoków w lecie, zatem cieszy mnie dyspozycja podopiecznych. Same zawody rozegrane zostały w miłej atmosferze, w równych warunkach atmosferycznych." - podsumował trener Chrapek.