Miętus, Murańka, Leja oraz Gil zwycięzcami sobotniej letniej ligi w skokach

• 2007-06-16 22:48
W sobotę na zakopiańskich skoczniach odbyły się kolejne zawody z cyklu XIII Letniej Ligi w Skokach. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężali faworyci.

Wśród chłopców urodzonych w latach 1992-93 najlepszy był Grzegorz Miętus, który skokami na 66 i 62,5m pewnie pokonał Piotra Szczepaniaka (64 i 63m) oraz Adama Cieślara (62 i 65,5m).

Na skoczni K-65 wystąpiła również Asia Gawron i skacząc 43 i 42,5m uplasowała się na 28. miejscu.

W kategorii roczniki 1994-95 po zaciętej walce na skoczni K-35 zwycięzcą został Klimek Murańka. Zawodnik TS Wisły Zakopane poszybował na 34 i 34,5m i w obu skokach był lepszy od drugiego - Olka Zniszczoła (33,5 i 33m). Na trzecim stopniu podium stanął Jakub Przybyła (31,5 i 32m).

Na 23. miejscu uplasowała się Gabrysia Buńda, która lądowała na 24 i 25 metrze.

Po raz kolejny swoją dominację wśród dzieci z roczników 1996-97 potwierdził Krzysztof Leja. 11-letni zawodnik Startu Krokiew poszybował na 30,5 i 29,5m. Drugi dziś - Sebastian Okas - za skoki na 27 i 28m uzyskał aż 30 punktów mniej. Trzecia lokata przypadła Mirosławowi Wnukowi (26,5 i 28m).

W najmłodszej kategorii (1998 i młodsi) zwyciężył Mariusz Gil (15 i 15,5m) przed Andrzejem Pałaszem (15,5 i 16m) oraz Danielem Okasem (13 i 14,5m).

Na 10. miejscu została sklasyfikowana zaledwie 7-letnia Kamila Bafia (7,5 i 8m).

W dzisiejszych zawodach startowali również silną grupą reprezentanci klubu KS Wisła Ustronianka, którzy prawdopodobnie potraktowali te zawody, jako trening przed zbliżającym się Pucharem Doskonałego Mleka.