XIX Beskidzki Turniej: Niepokonane Trio z Bystrej

 • 2007-06-26 12:43

Dziewiętnasty Turniej Beskidzki dobiegł końca na skoczniach w Nydku, gdzie rozegrane zostały czwarte, finałowe zawody.

W najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężył Lukas Kantor przed Kubą Juroszem i Dawidem Byrtem z Wisły Ustronianki. Dzięki czwartemu zwycięstwu Czech bez problemu triumfował w klasyfikacji generalnej dziewięciolatków.

Wśród skoczków urodzonych w roku 1996 i 1997 całe podium należało do Czechów. Pierwsze miejsce zdobył Michal Krpec, przed Lukasem Chrastką i Filipem Blazkiem. Tuż za podium znalazł się nasz zawodnik - Łukasz Podżorski. Zajął on ostatecznie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po raz kolejny nie zawiodło Trio z Bystrej. Wygrał Damian Żyła, przed Kubą Wolnym, natomiast Piotrek Mojżesz był piąty. Jednak na trzecim stopniu podium stanął również zawodnik z Bystrej - Wojtek Fąferko. Trio zatem zamieniło się w kwartet, gdyż w klasyfikacji generalnej dwunasto- i trzynastolatków na czele znaleźli się właśnie ci czterej zawodnicy w kolejności: Żyła, Wolny, Mojżesz, Fąferko.

W kategorii młodszych dziewcząt piąte miejsce zajęła Marzenka Stasik, jedyna nasza zawodniczka startująca w Nydku. W klasyfikacji generalnej upasowała się na 8. pozycji, jednak startowała tylko w połowie konkursów.

Pełne wyniki z Nydku

Klasyfikacja generalna Turnieju


Barbara Niewiadomska, źródło: czech-ski
oglądalność: (4860) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  XIX Beskidzki Turniej

  Klasyfikacja generalna - Rocznik 1994/1995:

  1.D.Żyła ---- (3, 1, 1, 1) - 956.8 pkt
  2.J.Wolny --- (4, 3, 2, 2) - 922.9 pkt
  3.P.Mojżesz - (1, 2, 3, 5) - 912.3 pkt
  4.W.Fąferko -(8, 4, 7, 3) - 881.4 pkt

 • anonim
  pozdrowienia

  pozdrawiem wszystkich którzy czytali ten artykuł i podziwiali ten kwartet :-). GORĄCE POZDROWIENIA :-)

 • anonim

  vero92 to był wcześniejszy konkurs bodaj 3 a ten 4 i ostatni.

 • vero92 weteran

  Przeciez juz o tym pisaliscie..?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).