XIX Beskidzki Turniej: Niepokonane Trio z Bystrej

• 2007-06-26 12:43

Dziewiętnasty Turniej Beskidzki dobiegł końca na skoczniach w Nydku, gdzie rozegrane zostały czwarte, finałowe zawody.

W najmłodszej kategorii wiekowej zwyciężył Lukas Kantor przed Kubą Juroszem i Dawidem Byrtem z Wisły Ustronianki. Dzięki czwartemu zwycięstwu Czech bez problemu triumfował w klasyfikacji generalnej dziewięciolatków.

Wśród skoczków urodzonych w roku 1996 i 1997 całe podium należało do Czechów. Pierwsze miejsce zdobył Michal Krpec, przed Lukasem Chrastką i Filipem Blazkiem. Tuż za podium znalazł się nasz zawodnik - Łukasz Podżorski. Zajął on ostatecznie siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po raz kolejny nie zawiodło Trio z Bystrej. Wygrał Damian Żyła, przed Kubą Wolnym, natomiast Piotrek Mojżesz był piąty. Jednak na trzecim stopniu podium stanął również zawodnik z Bystrej - Wojtek Fąferko. Trio zatem zamieniło się w kwartet, gdyż w klasyfikacji generalnej dwunasto- i trzynastolatków na czele znaleźli się właśnie ci czterej zawodnicy w kolejności: Żyła, Wolny, Mojżesz, Fąferko.

W kategorii młodszych dziewcząt piąte miejsce zajęła Marzenka Stasik, jedyna nasza zawodniczka startująca w Nydku. W klasyfikacji generalnej upasowała się na 8. pozycji, jednak startowała tylko w połowie konkursów.