Dodatkowi delegaci FIS, Walter Hofer wzmacnia swoją pozycję

 • 2007-08-06 14:27
ong>W najbliższej przyszłości dodatkowi delegaci FIS będą czuwać nad dobrym przygotowaniem skoczni oraz sprawnym przebiegiem konkursów skoków.

Sandro Sambugaro, Berni Schödler, Ralf Schmid oraz nasz rodak - Jan Kowal - będą wspierać Waltera Hofera oraz jury w czasie zawodów.

"Te osoby przyjadą na miejsce konkursu kilka dni wcześniej, tak abyśmy mieli dość czasu na ewentualne poprawki, jak np. usunięcie problemów związanych z przygotowaniem rozbiegu. Do tej pory na skoczni pojawialiśmy się zaledwie dzień przed zawodami, co często było zbyt późno" - mówi Walter Hofer.

"To był błąd w naszych założeniach, który odkryliśmy minionej zimy" - dodał Hofer.

Dodatkowi przedstawiciele FIS mają również być łącznikami pomiędzy trenerami a jury zawodów. Właśnie dlatego, na te posady zostały wybrane osoby, które cieszą się szacunkiem i zaufaniem ze strony szkoleniowców.

Jednocześnie dalszemu wzmocnieniu ulegnie pozycja Walter Hofera, który dotychczas dysponował tylko jednym głosem wśród jury zawodów. Teraz to jego zdanie będzie decydujące.

Tadeusz Mieczyński, źródło: ski-jumping.net
oglądalność: (4737) komentarze: (14)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Cytat ! Adam Malysz

  Zmiany wprowadzone przez FIS nie podobają się Małyszowi. "Nie chcę atakować Austriaków, ale mam wrażenie, że jest to robione pod nich. Niby zabrano im miejsce jako liderom klasyfikacji drużynowej, ale w PK sobie to odbiją. Jest ich tak dużo i mają taką szkołę, że dwaj, a może i wszyscy trzej to będą ciągle ich reprezentanci" - powiedział Małysz na łamach "Faktu".

  15 najlepszych skoczków klasyfikacji generalnej PŚ miało do tej pory zapewniony start w zawodach. Obecnie tylko 10 zawodników nie musi przebijać się przez kwalifikacje. Nowy przepis będzie obowiązywał już w Hinterzarten.
  żrodlo interia

 • anonim

  Zaraz w piatek ?

  W piatek są kwalifikacje i chyba transmisji w TV nie ma, no chyba, ze jakas niemiecka stacja przeprowadzi ale sprawdzałam i nie widzę.
  Więc zostaje relacja live tutaj.

  W sobotę i niedziele, natomiast na żywo stacja eurosport.

 • Ewcia początkujący
  relacja

  na eurosporcie na żywo

 • anonim

  CZY KTOŚ MORZE PODAĆ GDZIE BĘDZIE MORZNA OBEJRZEĆ SKOKI NARCIARSKIE W PIĄTEK NA INGIELICIE Z GÓRY DZIĘKUJE!

 • Dwa tysiące sześć stały bywalec

  @Karolina
  Nie wiem czy będzie wspieranie Austriaków, Słoweńców czy zawodników z innych krajów, ale jeżeli dotychczas trudne decyzje podejmowało jury w głosowaniu lub przekomarzaniu się (no i jak był ustalany skład jury?) to chyba lepiej, żeby takie decyzje podejmowała jedna konkretna osoba - wiadomo będzie przynajmniej czyja głowa powinna polecieć (w razie podjęcia kilku złych decyzji). z tekstu wynika, ze przy dotychczasowych podejmowanych decyzji Walter miał związane ręce (a konkretnie jeden głos równoważny z głosami pozostałych członków jury) a to on zwykle się tłumaczył przed kamerami - tak jak np. po upadku Morgiego w Kuusamo, więc danie mu głosu decydującego wydaje mi się bardziej sprawiedliwe. I być może okaże się skuteczniejsze o czym pisałem w poprzednim komencie.
  Pozdrawiam.

 • Karolin__a stały bywalec

  @Dwa tysiące sześć
  A nie bedzie wspierania Austriaków i Słoweńców? Zresztą co to za odpowiedzialność? Po tym co wyrabiano w tym sezonie powinny głowy polecieć! A tu co? Jeszcze większy kredyt zaufania dla Hofera...

 • Julka początkujący

  I niby jak będzie więcej osób (delegatów) to będą podejmowana lepsze, trafniejsze decyzje? Nie sądzę, jeśli mam być szczera. To dodatkowe etaty, od których na 100% nie zrobi się bezpieczniej na skoczni. Za chwilę wyjdzie na to, że na jednego zawodnika przypadnie po dwóch delegatów (każdy będzie wisiał na jednej narcie i korygował tor lotu zawodnika, tak dla bezpieczeństwa;)).
  No nic, nie chcę krytykowac do końca tego pomysłu, ale nie sadzę, żeby ta zmiana coś zmieniła.

 • Dwa tysiące sześć stały bywalec
  Wzmocnienie pozycji Hofera

  Faktem jest, że ten pan nie budzi sympatii wśród większości kibiców w Polsce - choć tak naprawdę nie przeprowadzałem głosowania, jedynie wywnioskowałem to na podstawie przeczytabych opinii z tego forum. Może się komuś zatem ta dyktatura nie podobać, ale jak dla mnie to jeżeli ktoś ma imiennie odpowiadać (i to nie tylko przed kamerami jak robił to dotychczas Walter) za podjęte decyzje, to niech to będzie imienna odpowiedzialność konkretnej osoby a nie bezimiennego jury. Widzę też inne plusy tej zmiany - szybciej będą podejmowane decyzje i nie trzeba będzie czekać przed telewizorem obserwując ekran z napisem "zebranie jury o 16:30" nie będzie wewnętrznych targów, gdy część delegatów będzie chciała odwołania drugiej serii, bo ich faworyt prowadzi po pierwszej, inni zaś będą oponowac za przeprowadzeniem drugiej itd.

 • magdalenka początkujący

  Co do wzmocnienia głosu Hoffera to chyba niezbyt zadawalające....w ostatnim czasie rzadko zdarzało mu się podejmować dobre decyzje

 • patrycja381 weteran

  ale po co mu te wzmacnianie wlasnego glosuy w starciu z jury? i tak na niego (a nie na jury) pojdzie wina za ewentualna i fatalna w skutkach decyzje...

 • gaga stały bywalec
  ...

  Rece mi opadają gdy patrzę na to co dzieje sie z tym Hoferem..... Boję się tylko o jedno- ZDROWIE zawodników bo to jest najwazniejsze...
  pozdrawiam

 • anonim

  Pan Hoffer wzmacnia swoją pozycję !

  No normalna tragedia ! Za tak błędne decyzje jakie on podejmował w ciągu ostatnich lat, powinien zostac wymieniony na kogś bardziej kompetentnego.

  Jego zdanie znów bedzie decydujące, szkoda gadać !

 • Karolin__a stały bywalec

  Dobrze, że wybrano kilku delegatów, na pewno będę oni sprawdzać stan skoczni kilka dni przed zawodami i da to większe poczucie bezpieczeństwa.
  Jednak druga zmiana jest tragiczna. Jak jedna osoba może decydować o całym konkursie? Po to jest jury, które może dyskutować i wspólnie omawiać dalszy przebieg zawodów. Teraz będzie dyktatura, a już w ogóle nie będzie się liczyło bezpieczeństwo na skoczni. Przecież przerywanie konkursów to wielka strata pieniężna... Tak ja było podczas tego sezonu - tragiczne warunki, ale konkurs ciągniemy, bo sponsorzy nalegają.
  Szkoda gadać...

 • anonim

  Niech jeszcze dadzą opiekuna Tepesowi albo całkiem go usuną!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).