Adam Małysz: "Zmiany faworyzują Austriaków"

 • 2007-08-07 10:38

Za cztery dni rozpocznie się Letnia Grand Prix w skokach narciarskich. Pierwsze zawody odbędą się w niemieckim Hinterzarten. Przed rozpoczęciem tego sezonu FIS wprowadziła szereg zmian w przepisach.

Dotychczas lider Pucharu Świata dostarczał swojej reprezentacji dodatkowe miejsce w zawodach. Ten przywilej już nie obowiązuje. Dotyczy to również klasyfikacji drużynowej. Federacja zwiększyła też do trzech limit skoczków, którzy będą mogli wchodzić do Pucharu Świata z Pucharu Kontynentalnego.

Te zmiany nie podobają się Adamowi Małyszowi. "Nie chcę atakować Austriaków" - mówi najlepszy skoczek ostatniego sezonu - "ale mam wrażenie, że jest to robione pod nich. Niby zabrano im miejsce jako liderom klasyfikacji drużynowej, ale w PK sobie to odbiją. Jest ich tak dużo i mają taką szkołę, że dwaj, a może i wszyscy trzej to będą ciągle ich reprezentanci" - ocenia Mistrz z Wisły.

Przypominamy też, że FIS zmniejszyła z 15 do 10 liczbę skoczków którzy nie bedą musieli się kwalifikować do konkursów. Bedzie to oczywiście 10 zawodników z największą ilością punktów w klasyfikacji generalnej.


Marcin Hetnał, źródło: Interia/Fakt
oglądalność: (6796) komentarze: (50)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  A.Małysz

  Nie kryję, że marzy mi się czwarte zwycięstwo w letniej GP. To oczywiście wszystko będzie zależało od pierwszym wyników. Na razie nie wiem, czy wezmę udział we wszystkich zawodach, o tym zadecydują trenerzy.

  Adam Małysz w LGP - od sezonu 2000:

  2001 -- 1 miejsce - 397 pkt - 1 Polak (7 na 7 startów)
  2002 -10 miejsce - 126 pkt - 1 Polak (3 na 6 startów)
  2003 - nie startował
  2004 -- 1 miejsce - 520 pkt - 1 Polak (7 na 7 startów)
  2005 - 42 miejsce -- 29 pkt - 3 Polak (3 na 8 startów)
  2006 -- 1 miejsce - 545 pkt - 1 Polak (7 na 10 startów)

 • Emil początkujący

  @Boy Bedzie jak bedzie! Może bedzie 80 a może 2! Nie wiemy w jakiej jest formie ale na treningach kadry był najlepszy po Adamie! Nikt nie wywiera na Maćku presji to są letnie zawody którymi oprócz garstki zapaleńców nikt sie nie interesuje więc Maciek jak i reszta nie odczuja presji jak bardzo. I prosze nie kracz na temat miejsc i tego w jakim stylu skoczy.

 • Boy profesor

  Chodzi o to aby Maćkiem się nie zachwycać. Ciągle słyszę jakieś pozytywne opinie na jego temat i komentarze w jakiej on to nie jest formie. W Hinterzarten zobaczycie w jakiej jest. Parę skoków na bulę i od razu zmienicie do niego podejście.

 • anonim

  A ja twierdzę aby dać Maćkowi święty spokój !

  Ludzie czego od niego oczekujecie ? Moze juz wygranej ?
  Chlopak dopiwro zadebiutował w ub.sezonie,
  dostał szansę trenowania z kadrą i Adamem, wspaniałym wzorem,
  dajcie mu czas i spokój, niech chlopak zdobywa doświadczenie !

 • vero92 weteran

  @ Luk

  Nie kalkulujcie.. tu może być loteria, zawsze jak ktoś mowi ktory kto bedzie to praktycznie zawsze jest inaczej.

 • Boy profesor

  Ja natomiast myślę, że Maciek Kot zajmie miejsce koło osiemdziesiątego, w kwalifikacjach oczywiście.

 • anonim
  @Luk

  nie oceniaj Maćka Kota tak nisko!myślę,że choć to pierwsze jego tak poważne zawody indywidualne,to będzie walczył o coś więcej.zresztą zobaczymy.pozdrawiam.;)

 • Ania początkujący
  @Luk

  Chyba nie czytałeś wypowiedzi Adama. On zawsze skacze na 100%, obojętnie czy to PŚ, LGP albo PDM

 • Luk profesor

  Moje wersja optymistyczna wyników Polaków w Hinterzanten:

  3. Małysz (LGP - nie będzie skakać na całego)
  20. Stoch
  33. Żyła
  42. Kot

  Nie ma co, my nie mamy takich Austriackich skoczków

 • Ania początkujący

  Całkowicie zgadzam sie z Joan ;) nic dodać, nic ujać;) Kazdy ma prawo powiedzie co mysli.
  Nawet taki kibic_skoczków:P

 • vero92 weteran

  Możliwe że Adam ma rację.. wydaję mi się, że gdby nie było to prawdą to by Małysz nie mówił takich rzeczy, on taki nie jest, widocznie coś w tym jest.. Pozdrawiam..

 • anonim

  Adam ma prawo się wypowiedzieć kiedy go o to pytają!

  A opinii w oczach kibiców, tak dobrej, na którą pracował wiele lat nigdy nie straci.
  Pozatym w tym co mówi jest mnóstwo prawdy.
  Przecież to prawda !
  Jesli następuja jakieś zmiany, ktore wprowadza FIS, każdy zawodnik ma prawo się wypowiedzieć na dany temat.

 • anonim
  Adamie! Krytyka nic nie daje nikomu...

  Adamie! nie krytykuj,Ty mozesz tylko skakać. Przełozeni,organizatorzy są od pomysłów i decyzji.Już wiele razy pomyliłeś się w ocenie swoich zwierzchników i rywali,więc nie wypowiadaj się publicznie by nie tracic dobrej opini o sobie jaką jeszcze masz wsród wielu kibiców.Nasi młodzi niech zabiegają o dobre skoki i tym tylko absorbuja swoje umysły.Pozdrawiam
  Przy okazji-Adamie! życzę pięknych skoków w najbliższych konkursach i dobrego miejsca dla drużyny

 • Adriane początkujący

  Hmmm powiem tak nie mam nic do Austriakow, bo jestem ich wielka fanka, ale jeszcze tak mnie nie zaslepilo zeby przyznac racje naszemu mistrzowi. To prawda co tu dluzej ukrywac.

 • Emil początkujący

  Tegosezonowy miało być. Co do zmian. Może i faworyzują Austriaków ale wszyscy dysponuja jednym głosem. Głos Polski równy z głosem Austri. Wiec to nie tak że sami sobie zrobili lepiej tylko inni sie na to zgodzili.

 • Emil początkujący

  @Boy Gregor zedebiutował w PŚ mając 16 i 2 miesiace Czyli dokładnie tyle ile Maciek Kot obecnie! Co do miesiaca! W debiucie zajął Gregor 24 miejsce. Swoje pierwsze zwyciestwo odniósł mając 16 lat i 11 miesiecy. Czyli jak Maciek wygra pierwszy tegoroczny konkurs PŚ nawet w marcu najblizszego sezonu to i tak przegoni Gregora :p tylko ode mnie i nie wypowiadaj sie jak nie wiesz...

 • kibic_malysza doświadczony

  Fanka

  I mi też się tak wydaje :) Było wspominane, że przed wyjazdem do Hinterzarten nasi odbędą trening.

 • olka początkujący
  bilety LGP

  dziekuje bardzo za pomoc!
  ps tylko szkoda ze nie mozna juz zamowic przez net...jesli dotre do Zakopanego w czwrt w nocy to ciekawe czy kupie jeszcze w piatek...

 • anonim

  A nasza kadra to chyba ma zgrupowanie teraz w Zakopanem , prawda ?

  Przynajmniej tak mi się wydaje !

 • kibic_malysza doświadczony

  Punkty sprzedaży biletów na zawody Letniego Grand Prix
  w skokach narciarskich Zakopane 24-25.08.2007 r.


  1. PBP ORBIS
  Zakopane, ul. Krupówki 22
  tel. 018/20 150 52, 018/20 146 09
  fax 018/20 150 53
  e-mail: bts.zakopane@pbp.com.pl

  2. Biuro Turystyczne TERESA
  Zakopane, ul. Kościuszki 7
  tel. 018/20 136 60
  fax 018/20 143 01
  e-mail: biuro@teresa.zakopane.pl

  3. Centrum Informacji Turystycznej
  Zakopane, ul. Kościuszki 17
  tel. 018/20 122 11
  fax 018/20 660 51
  e-mail: info@umzakopane.pl

  4. Biuro Turystyczne GROMADA
  Zakopane, ul. Zaruskiego 2
  tel. 018/20 145 84, 018/20 126 55
  fax 018/20 158 42
  e-mail: zakopane.bt@gromada.pl, skoki@gromada.pl

  to jest info z PZN

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).