Wysoka forma polskich juniorów na treningach w Hinterzarten

 • 2007-08-11 15:27

W cieniu inauguracji Letniej Grand Prix, w niemieckim Hinterzarten, na skoczni HS 77 rywalizować będą również juniorzy. W dzisiejszym konkursie Youth Summer Grand Prix faworytami są reprezentanci Polski, którzy z bardzo dobrej strony zaprezentowali sie na wczorajszych treningach.

W dwóch piątkowych seriach treningowych zdecydowanie najdalej latał Klimek Murańka, który w pierwszej próbie osiągnął 75m, a w drugiej aż 77m.

Świetnie spisał się także Olek Zniszczoł, który uzyskał 70,5 i 75m. W czołówce znaleźli się również Tomasz Byrt (69,5 i 69,5m) oraz Grzegorz Miętus (69,5 i 70m). Nieco słabiej skakał tylko Stanisław Biela (59 i 61,5m).

Po tak dobrych rezultatach na treningach, liczymy na dobry występ naszych mlodych skoczków w dzisiejszym konkursie. Początek o godzinie 15:30.

Czołówka treningów Youth Ski Jumping, 11.08.2007 - Hinterzarten:
1. MURANKA, Klemens POL 75.0 m 77.0 m
2. ZNISZCZOL, Aleksander POL 70.5 m 75.0 m
3. GANSERER, Marc GER 69.0 m 71.0 m
4. BYRT, Tomasz POL 69.5 m 69.5 m
5. SAAPUNKI, Sami FIN 66.5 m 71.0 m


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5083) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  wyniki konkursu

  Wyniki konkursu na K70:

  1. Klemens Murańka ---- 78.0 m - 72,5 m - 254,1 pkt
  2. Tomasz Byrt ---------- 75,5 m - 73,5 m - 248,3 pkt
  3. Aleksander Zniszczoł -72.0 m - 73,5 m - 242,1 pkt
  4. Grzegorz Miętus ------ 68,5 m - 74.0 m - 233,5 pkt
  ---
  30. Stanisław Biela ------ 58.0 m - 68.0 m - 187,2 pkt

  Czwarty G.Miętus skoczył najdalej w II serii,i gdyby pierwszy skok oddał dłuzszy,to kto wie jakie były by końcowe wyniki konkursu.

 • jozek_sibek redaktor
  @spokostefa

  Zgoda,rozpędzilem się z zadowolenia jego dobrymi występami w FIS Cup - 18 i 9 miejsce.
  Prawo startu mają zawodnicy 12 - 14 lat (rocznik 93 - 95).

 • anonim

  No i kto wygrał ?

  Bo juz chyba dawno po zawodach !

 • Sawas początkujący

  Mam nadzieje ze będą tak skakać już za kilka lat w PŚ

 • spokostefa początkujący

  @ józek: Adaś Cieślar jest z rocznik 92, więc nie mógł startowac
  @Tad: a zawody nie zaczęły się o 14:30, tak jest na oficjalnej SGP w Hiza, a o której godzinie będa wyniki?

 • vegx redaktor

  @kibic skoków
  Hula to faktycznie potrzebuje nastepcy... a może raczej zastępcy! :>

 • jozek_sibek redaktor
  Adam Cieślar

  Szkoda,że nie startuje A.Cieślar,który był naszym najlepszym zawodnikiem w FIS Cup w Bischofshofen (28-29.07) - lepszy od Klimka Murańki,A.Zniszczoła czy T.Byrta!

  Dla przypomnienia wyniki naszych najlepszych zawodników w tamtych konkursach:

  1.A.Cieślar --- --18 i 9 miejsce
  2.T.Byrt -------- 16 i 43
  3.K.Murańka --- 24 i 26
  4.G.Mietus ----- 48 i 20
  5.A.Zapotoczny-26 i 53

  - A.Zniszczoł -- 43 i 56
  - S.Biela - nie startował

 • anonim
  Klemens olek i tomasz to mogą być następcy małysza,stocha i huli

  A jeszcze jest maciek kot który też bardzo ładnie i daleko skacze...

 • _Daga_ bywalec

  no ładnie się spisali w treningach, teraz oby tak w zawodach;)
  Klimek w każdych zawodach w jakich startuje pokazuje jak wielki ma talent! Nie zmarnujmy tego!

 • vero92 weteran

  Hmm.. Murańka ma duże szanse, ten chłopak naprawdę dobrze skacze, wyróznia si.ę sposrod innych rówieśników. Byrt i Zniszczoł też niczego sobie.. :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).