Dłuższa przerwa Tamiego Kiuru

 • 2007-08-13 09:06

Podczas, gdy jego koledzy zdobywają punkty w pierwszych konkursach Letniego Grand Prix, Tami Kiuru już doskonale wie, że w tym sezonie nie wystartuje w żadnych zawodach na igelicie.

"Nie widzę żadnych szans, aby wystartować w letnich zawodach" - powiedział fiński skoczek, który 4 kwietnia przeszedł operację kolana. "Doktor Eero Hyvaerinen wykonał swoją pracę perfekcyjnie. Rehabilitację rozpocząłem na następny dzień po operacji. Według lekarzy powinna trwać około sześciu miesięcy" - dodał zawodnik. Jednak w przypadku Tamiego nie wszystko potoczyło się zgodnie z planem. "W moim przypadku lekarze jeszcze operowali mi łękotkę, dlatego nie mogłem przez pierwsze trzy tygodnie w pełni uczestniczyć w rehabilitacji" - skomentował Tami Kiuru.

Niestety w dalszym ciągu Tami nie może trenować z pełnym obciążeniem. "Pojawiły się pewne zmiany i to zmiany na gorsze. W czasie treningu zacząłem odczuwać bóle w kolanie. Musiałem zmniejszyć obciążenia. W tym momencie trenuję z mniejszym obciążeniem na kolanie - jeżdżę na rowerze, biegam, pływam" - wyjaśnił Kiuru.

W związku z bólem, Tami nie może jeszcze rozpocząć treningów na skoczni. Sympatyczny Fin nie poddaje się i ciężko pracuje, aby móc wystartować w sezonie zimowym. "Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze oddać kilka skoków na igelicie tego lata" - zakończył Kiuru.


Anna Szczepankiewicz, źródło: skispringen.com
oglądalność: (4085) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Tami Kiuru

  Tami Kiuru w PŚ od sezonu 1999/2000r:

  1999/2000 - 37 miejsce - 93 pkt - 8 Fin
  2000/2001 - 38 miejsce - 99 pkt - 9 Fin
  2001/2002 - 37 miejsce -101 pkt - 7 Fin
  2002/2003 - 21 miejsce -380 pkt - 3 Fin
  2003/2004 - 16 miejsce -411 pkt - 4 Fin
  2004/2005 - 33 miejsce -108 pkt - 4 Fin
  2005/2006 - 20 miejsce -265 pkt - 4 Fin
  2006/2007 - 40 miejsce - 74 pkt - 6 Fin

 • vero92 weteran

  No szkoda.. jeszcze zdąrzy poćwiczyć, miejmy nadzieje.

 • anonim
  kiuru

  oby mu się udało:(po prostu pech...

 • meville początkujący

  ja tam lubie tego Fina

  troszkę szkoda :(

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).